Skocz do zawartości

Bardzo mało FPS w GTA IV na dobrym sprzęcie


Recommended Posts

Czołem!

Kupiłem podstawową wersję GTA IV na platformie steam, pobrałem wszystkie pliki. Gra działała dosyć słabo, więc wróciłem do patcha 1.0.4.0 ( gram tylko w single ), wyłączyłem dziennik zdarzeń Windows 7, oczyściłem system CCleanerem, upewniłem się, że wszystkie sterowniki są aktualne i stabilne. 

Myślałem, że cokolwiek pomoże i osiągnę komfort gry. Inni na słabszym sprzęcie osiągają ponad 50 FPS, a u mnie marne 30, a podczas nocnej jazdy czasem spada do 12. Niezależnie od ustawień, czy też rozdzielczości. Monitor posiada rozdzielczość Full HD, a nawet na 1280x720 FPSy nie mogą dojść do 40.

Sprzęt:

 

Windows 7 Ultimate x64

Intel Core i3 540 3,07 GHz

ASUS P7P55D-E LX

8 GB RAM KINGSTON HyperX 1600 MHz

Sapphire Radeon R7 260X 2 GB OC

Corsair 450 W

SSD Intel 530 120 GB

 

Naprawdę nie wiem już co robić. Dodam, że w Battlefield 3 na Multi osiągałem nawet 100 FPS. 

System niedawno reinstalowany, gra świeżo pobrana.

 

Liczę na pomoc, pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Wyłącz steam, wejdź do katalogu z grą, uruchom poza steam z pliku exe i sprawdź czy pomogło.

Niestety nie pomogło. Zapomniałem dodać, że Fraps pokazuje 70-80 FPS, gdy jestem w kryjówce Niko.

 

Dlaczego na słabszych sprzętach ludzie osiągają 60 FPS na wysokich detalach? Osobiście widziałem jak na i2, 4 GB RAM i jakiejś grafie 1 GB gra chodziła przepięknie.

Link to post
Share on other sites

Gdzieś czytałem, że klatkowanie w GTA IV to jakiś problem z zapisywaniem logów (dziennik zdarzeń) Windows podczas grania. Możesz spróbować go wyłączyć - na własną odpowiedzialność.

Edytowane przez malachai
Link to post
Share on other sites

Ja juz w GTA 4 gralem daaaawno,ale kojarze ze zawsze mialem problem z tymi suwakami od detali i otoczenia,jak nawet dalem na 50  to mialem malo fps

 

ustawilem to jakos po 30 ,25 i FPS dobrze sie trzymaly,spadkow nie bylo,.wez to sprawdz,gralem na i5 4570 ,gtx 760.(textury mialem na najwyzsze,)

Link to post
Share on other sites

@kuba223. wszystkie suwaki w opcjach na 25-30? Nie wiem dokładnie o co chodzi z tą ilością pojazdów - jak zmniejszę do minimum to miasto będzie prawie puste?

 

Moja grafika wspiera DX11.2, jak ustawię DX9 / high to będzie dobrze? czy zmienić na DX11 / high?

 

​PS. Zauważyłem, że na autostradzie albo obrzeżach miasta gra działa bardzo płynnie. Gdy jestem w centrum, np obok pierwszej kryjówki Niko ( pod mostem - w cieniu  ) to płynność spada.

Link to post
Share on other sites

@kuba223. wszystkie suwaki w opcjach na 25-30? Nie wiem dokładnie o co chodzi z tą ilością pojazdów - jak zmniejszę do minimum to miasto będzie prawie puste?

 

 

 

Te suwaki to z tego co pamietam ilosc obiektow itd.Daj to w przedziale 25-30 i sprobuj ,jak jest plynnie to zostaw,jak dalej klatek malo,to jeszce zmniejsz.

Link to post
Share on other sites

Zasięg 20, detale 40, samochody 40. Jest płynnie. Jedyny minus to mało samochodów, grafika wciąż świetna. Tekstury na high, filtrowanie x16, vsync wyłączony. Commandline również użyty. Wszystko na najnowszym patchu 1.0.7.0.

Wielkie dzięki! Wesołych Świąt!

Link to post
Share on other sites

 

Dlaczego na słabszych sprzętach ludzie osiągają 60 FPS na wysokich detalach? Osobiście widziałem jak na i2, 4 GB RAM i jakiejś grafie 1 GB gra chodziła przepięknie.

Jest takie coś jak i2? Poza tym masz komputer na którym ta gra ma prawo się ciąć i nic z tym nie zrobisz, na mocniejszych konfigach gra się zmula a stałe 60 fps w GTA 4 w max detalach to jak żyje nie widziałem u nikogo i nie uzyskałem sam do dziś mimo tego że mam dość dobry PC

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Trochę czasu minęło.

Na najnowszym patchu i podkręconym i5 750 do 3.6 GHz i HD 7950 mam od 50 do 100 FPSów. Podczas jazdy przez zatłoczone miasto jest stałe 60 FPSów, jednak najczęściej utrzymuje się na poziome 70.

Temat do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...