Skocz do zawartości

Sony Alpha i problem przesuwającego się obrazu


Recommended Posts

Może to być uszkodzona stabilizacja matrycy po mocniejszym upadku.
Sam tego nie miałem i nie wiem, czy zdjęcia są przez to rozmazane, ale jeśli miałoby to na nie wpływ, to wymiana stabilizacji jest droga.
Druga opcja to to, że Live View w starszych aparatach (nie slt) nie pokrywał kadru w 100% tylko ok. 90, a wizjer 95% i prawdziwe zdjęcia miały trochę szerszy kadr niż na podglądzie.
Z tego, co napisałeś, bardziej prawdopodobna jest niestety opcja pierwsza i omijałbym takie aukcje.

Link to post
Share on other sites

Sony jest dość łatwe w obsłudze, zawsze canon czy nikon mi się wydawał bardziej skomplikowany. Sam byłem świadkiem jak znajoma miała problem z ustawieniem Nikona D3000 i wyszło, że do zmiany niektórych parametrów trzeba wcisnąć kombinacje dwóch przycisków. W sony tych problemów nie ma, sam używam Alphy 35 i jestem zadowolony.

Tylko nie skuś się na nowe modele w stylu alpha 58, bo szumy na matrycy niesamowite są przy nagrywaniu.

Dla początkującego poleciłbym z sony alphe 33 + soft v2.

Link to post
Share on other sites

Absolutnie nie kupuj aparatów z takim uszkodzeniem - uszkodzona jest stabilizacja.

 

Co do A200 - jakiś czas temu za samo body dałem <300pln, więcej imo jest nieopłacalne. Szczególnie uważaj na 300-ki, padały jak muchy.

Link to post
Share on other sites

upatrzyłem sobie A230 za 550 zł z przebiegiem 20 000 zdjęć może urwę z 50 zł... sprzedawca pisze żę jest w stanie idealnym i ma cały zestaw jaki daje producent.. warto ?

 

a jak radzą sobie te aparaty w zdjęciach w słabym oświetleniu ? jest duże zaszumienie ? jak z jakością, oczywiście z użyciem statywu :)

Edytowane przez killerjestjeden
Link to post
Share on other sites

Wszystkie starsze aparaty szumią mocno. W A200 nie wychodziłbym > ISO800 ale wszystko zależy od a) własnego progu akceptacji 2) obróbki odzszumiaczami, współczesne softy dużo potrafią w tym temacie.

 

Co do ceny - za A200 w kicie 550pln to sporo. Nie dałbym więcej niż 400pln. Nie napalaj się tylko szukaj.

 

Na kkmie jest w ogłoszeniach: 1.A300 SN2122828 + kit 18-70 SN 2681590 plus zgrabna torba plus 8Gb karta = 500 zł.

 

Nie mniej jak pisałem, A300 nie polecam. Jakoś najwięcej uszkodzonych pojawia się z tego modelu. Nie mniej może to też być związane z jej popularnością.

 

Może powalcz o tą: http://allegro.pl/sony-alpha-450-i4900028621.html- obiektyw dokupisz, sam sprzedałem nowego kita za bodajże 150pln.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

Co do ceny - za A200 w kicie 550pln to sporo. Nie dałbym więcej niż 400pln. Nie napalaj się tylko szukaj.

 

 

nie nie... pytałem o A230 i tam czytam 

 

 

Wyniki pomiaru poziomu szumu w A230 są bardzo dobre. Aparat szumi mniej niż jego bezpośredni poprzednik A200 oraz dużo mniej od formalnie bardziej zaawansowanego rówieśnika, czyli niedawno testowanego A380.

http://www.optyczne.pl/106.7-Test_aparatu-Sony_Alpha_DSLR-A230_Szumy_i_jako%C5%9B%C4%87_obrazu_w_RAW.html

 

także.............. :?:

Link to post
Share on other sites

Jakoś mi umknęło, że to A230. Szumienie porównywałem raczej do nowszych sprzętów takich jak A550. Choć trzebaby zestawić fotki z obu aparatów obok siebie żeby to rzetelnie porównać.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...