Skocz do zawartości

Falowanie stron podczas przewijania


Recommended Posts

Jak w temacie po  formacie  i reinstalce windy  mam falowanie .Brak artefaktów  w grach.Tylko  gdy przewijam strony.Instalowalem sterowniki te które miałem wczesniej  i to samo.Próbowałem z jeszcze starszymi i nadal to samo.Zainstalowalem najnowsze i  tez  nic nie pomogło.Przewertowalem  wujka google próbowałem  to co znalazlem i nadal  ten sam problem. Karta graficzna  radeon  6900  monitor  IIYAMA   24" . Kabel mialem  DVI zmieniłem na   HDMI   i nadal to samo  .

 

Mam nadzieje że ktoś coś doradzi bo mi skończyły sie  juz pomysły.

Link to post
Share on other sites

Tutaj masz gdzie są przewijania w windzie 7: http://i.imgur.com/cO6z0cG.jpg

Mi to jednak pachnie problemem ze sterownikami grafiki albo i z samą przeglądarką.

Ale skoro piszesz, że stery próbowałeś i to nie to, to pozostaje przeglądarka... Próbowałeś innej? W sumie mogło też jakimś cudem coś się namieszać w samych ustawieniach sterowników, wejdź do catalista i sprawdź czy masz odświeżanie ekranu w zakładce właściwości pulpitu ustawione na takie jakie obsługuje Twój monitor.

Link to post
Share on other sites

w trybie awaryjnym  nie usuwalem.Instalator  pytal czy usunac wszystkie pliki i sterowniki.Sterowniki do monitora ? ja nawet nie wiem czy posiadam takie.Nigdy nie były potrzebne mi .


A więc    sterowników od   grafiki jeszcze nie robilem z  usuwaniem w trybie awaryjnym.

 

Sterowniki od monitora  zaktualizowałem.

W IE   rolka  mi sie  przełacza automatycznie na  przewijanie szybkie i nie  zauwazaylem  falowania.Gdy przesuwam  suwakiem  z prawej strony nie  widze aby cos  bylo nietak.

Odpalalem  film i  w Allplayerze oraz MPC   od czasu do czasu pojawia  sie to "falowanie"

 

NIe wiem czy dobrze nazwalem to falowanie ale  to to wyglada jak  taki pasek na cala szerokosc  monitora  i tak jakby  przeciagniecie  i jak przewijam to skacze.Pojawia sie  na róznych wysokosciach.

 

Gralem ostatnio w WOW-a tylko  i nie wiem  czy to ma znaczenie  kiedys mialem  detale na maxa ustawione co sie dało.  Gra chodziła  ok  tylko na raidach 25 osob   przy BL/tw  FPS-y spadały do 0  lub mialem   freeze .Pozniej wracało do normy.Grafika  nigdy sie nie przegrzala ani  niebylo z nia problemow. Ostatnio dałem ustawienia  na   optymalne i jest lepiej  ale  mimo wszystko spadki fps sa.Normalnie   80-100 a gdy cos sie dzieje  wiekszego spadaja do  20 lub mniej.


FF nadal wywala bład i przestaje odpowiadac .Robie  test   OCCT   ale  nie wiem na co mam  zwracac uwage .

 

scren http://images67.fotosik.pl/464/37527e312e290960m.jpg


no po kolejnym formacie nadal to samo . zadnych zmian, 3dmark 06 puscilem ale nie moglem nawet wynikow  zobaczyc co jakies errory byly. Po formacie i poinstalowaniu kilku rzeczy  falowanie nadal jest . Gdy na  pulpicie mam otwarte jakies okno i przesuwam je lewo-prawo to na ramkach pojawiaja sie cuda  tj znika,robia sie prostokaty itp jakby sterowników niebylo. 

 

Na drugim kompie  czegos takiego nie mam  , no ale tam jest inna grafika.

Link to post
Share on other sites

W ostatecznosci  tak zrobie  niestety najszybciej bede mogl  w poniedzialek .Moze przez weekend  ktos podrzuci jakies rozwiazanie lub pomysł.


swoja droga to dziwne swiezy system i  nie powinno byc  problemow a tu podczas instalacji klite codec pack wyskoczylo ze przestalo odpowiadac.Wczesniej  nie ladowal mi sie  moj komputer i takze mial ze "brak odpowiedzi"

Link to post
Share on other sites

Wierz co a nie miałeś żadnego błędu podczas instalacji systemu? Może mogło być coś źle zainstalowane i występują błędy w systemie. Moja rada. Postaw koło systemu tego co masz linux ubuntu i zobacz czy i w nim wystąpi to "falowanie"

Edytowane przez staszekkpl
Link to post
Share on other sites

Witam  jeszcze nie przekładałem grafiki nie bylo kiedy .Ale  moze  da sie to ustalic bez przekladania.Otóz  od formatu mam   takie objawy , grajac w wowa  czasami  (  raz na dziej , na 2-3 dni  róznie)  poprostu w grze staje mi obraz. Tylko w  grze tak sie dzieje.Na czacie moge pisac  ale obraz stoi. Gdy  np mam  gre w oknie odpalona   i ogladam film   to wiesza sie komputer.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...