Skocz do zawartości

Jaka grafika do Autocad/3D Max


Recommended Posts

Witam
Chciałem poradzić się w sprawie kupna grafiki, obecny sprzęt to:

Procesor: AMD Phenom II X2 550 Black Edition (taktowanie 3,1-> 3,4 Ghz)

RAM: 4 GB DDR3 bodajże Goodram (planowane rozszerzenie do 8 GB)

Płyta główna: ASUS M4A77TD

Zasilacz: Modecom 400W

Grafika obecnie: GF 9500GT

 

Pracuję bardzo dużo w programach typu Photoshop, Autocad, 3DS (tutaj głównie rendering scen). Zależy mi najbardziej na jakości i szybkości renderowania wizualizacji, dlatego bardziej przekonuje się do geforce , ze względu na technologię Cuda (choć AMD też moglby byc). Myślałem tutaj głównie nad gtx660 2gb Ram, z używanych można znaleźć po ~450 zł...

Oprócz tego, chciałbym pograć od czasu do czasu w gry o wymaganiach pokroku najnowszego The Crew/ Call Of Duty. Mój monitor : Iiyama Prolite x2483HSU-B1.

Na co zwracać uwagę przy wyborze i jakie modele polecacie?

Dzięki z góry za odpowiedź ;)

Link to post
Share on other sites

Pełne wsparcie do reenderingu z użyciem GPU iRay w 3DMax jest od 2014 chyba....zobacz sobie to:

http://www.migenius.com/products/nvidia-iray/iray-benchmarks

i jeszcze:

http://www.tomshardware.com/reviews/best-workstation-graphics-card,3493-18.html

 

Generalnie seria 6 NVidii to szajs w użyciu 3DStudio, lepsza jest seria 5... ( 6 jest bardziej dla graczy).

Edytowane przez BeeDead
Link to post
Share on other sites

Rozważam w takim razie wybór pomiędzy Gtx 660 / Gtx 760 / Radeon r7 270 / radeon r9 270. 760-tka i r9 mają szyny 256, a to wydaje mi się najważniejsze poza częstotliwością taktowania... NVidia przekonuje mnie technologią CUDA - czy ATI ma w tym aspekcie swój odpowiednik? :-)

 

Jak myślicie, co będzie najlepszym wyborem ( budżet Max 650-700 zł)? Używane tez wchodzą w grę.

Link to post
Share on other sites

Rozważam w takim razie wybór pomiędzy Gtx 660 / Gtx 760 / Radeon r7 270 / radeon r9 270. 760-tka i r9 mają szyny 256, a to wydaje mi się najważniejsze poza częstotliwością taktowania... NVidia przekonuje mnie technologią CUDA - czy ATI ma w tym aspekcie swój odpowiednik? :-)

 

Jak myślicie, co będzie najlepszym wyborem ( budżet Max 650-700 zł)? Używane tez wchodzą w grę.

Zdecydowanie 760, ale w tej cenie będzie ciężko....  potem 270x.

Zobacz:

http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/syscert?siteID=123112&id=18844534

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...