Skocz do zawartości

RAZER DEATHADDER 2013 A RAZER CHROMA


Recommended Posts

Witam mam ważne pytanie które pomoże mi w zakupie myszki jestem zdecydowany na deathaddera 2013 tylko strasznie mnie dręczy a zarazem zastanawia czym różni się deathadder chroma od poprzednika proszę o jak najszybszą i najdokładniejszą pewną odpowiedz czy tylko i wyłącznie kolorami i dpi czy coś więcej dziękuje i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Witam mam ważne pytanie które pomoże mi w zakupie myszki jestem zdecydowany na deathaddera 2013 tylko strasznie mnie dręczy a zarazem zastanawia czym różni się deathadder chroma od poprzednika proszę o jak najszybszą i najdokładniejszą pewną odpowiedz czy tylko i wyłącznie kolorami i dpi czy coś więcej dziękuje i pozdrawiam.

Nowy Deathadder ma zmnienioną lekko powierzchnie, dużej różnicy nie ma.

 

Przycisi w DA Chroma są lekko cięższe do wciśnięcia, ale jak dla mnie mają lepszy feeling, szybciej możne double-tapować, poprawili je, może dlatego że wiele osób skarżyło się w 2013 na występowanie dwukliku po jakimś czasie

 

DPI w Chromie można ustawiać co 50 a nie 100 ( bardzo duży plus ) Ot co, sensor ten sam, tylko że 10k dpi, i na co to komu? :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Steel116 ma się rozumieć ,że powierzchnia na lepsze zmieniona jakoś pewniejszy chwyt czy coś takiego ?

Powierzchnia ta sama, lekko wygładzona, wciąż z typowych myszek i coatingów do przesiadki na DA czuć taki plastikowy feeling. Po przyzwyczajeniu jednak wszystko jest miód:)

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

 Steel116 sory za głupie pytanie ale musze być pewny lekko wygładzona tzn ze jest pewniejszy uchwyt czy na gorsze to akurat zmieniono ? Proszę o szczegóły bo widać ,że znasz obie myszki dzięki.

Jeśli zastanawiasz się nad DA 2013 i Chromą to bierz bez wahania Chromę.

 

Powierzchnia jest bardziej wygładzona, przyjemniejsza w dotyku niż ta z DA 2013.

Przyciski główne w Chromie powinny być poprawione, bo w 2013 dużo osób skarżyło się na dwuklik ( ja miałem dwie sztuki DA 2013 i zero problemów, ale tyle ile ludzi tyle problemów) nie leciutko twardsze w od 2013

Kształt ten sam, waga jedynie jest chyba cięższa od DA 2013 o jakieś 5g, przez dodanie nowego podświetlenia.

Link to post
Share on other sites

Ja własnie zamówiłem deathaddera 2013 dopłacac do kolorów sie nie opłaca takie moje zdanie

 

Wymiana z 2013 na Chromę nie jest warta świeczki, ale kupowanie nowego gryzonia miedzy 2013 a Chromą jest dosyć rozsądne

 

Ponieważ DPI przeskok 50(Chroma) vs 100 (2013) to bardzo dużo dla graczy.

 

Nowe przyciski w Chromie podobno eliminują powstawanie jakiegokolwiek dwukliku, który występował sporadycznie w 2013 ( nadal to świetne omrony, najlepsze omronki jakie kiedykolwiek były to właśnie te w Deathadderach )

 

No i nie wiem, nowy produkt? a cena kolego jest taka sama, np. w komputroniku/morele :)

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

Sporo myszek ma przeskok co 400 DPI i jakoś gracze nie płaczą.

Płakać,  a mieć żal to różnica. Cena myszy jest ta sama.

 

Między 400 dpi a 450 dpi jest ogromna różnica jeśli chodzi o grę FPS'y. 

 

Sporo myszek ma przeskok co 400 dpi, chyba tych starych, których nikt praktycznie nie używa.

Link to post
Share on other sites

Sporo myszek ma przeskok co 400 dpi, chyba tych starych, których nikt praktycznie nie używa.

 

Chociażby Zowie FK1/FK2, które praktycznie każdemu polecasz.

 

 

Między 400 dpi a 450 dpi jest ogromna różnica jeśli chodzi o grę FPS'y. 

 

Między 400 DPI i sensem 2.7 a 450 DPI i 2.4 też będzie ogromna różnica? 

Link to post
Share on other sites

Chociażby Zowie FK1/FK2, które praktycznie każdemu polecasz.

 

 

 

Między 400 DPI i sensem 2.7 a 450 DPI i 2.4 też będzie ogromna różnica? 

FK jest wyjątkiem z nowych myszy.

 

Zauważ że starsze wersje mają skok 450, nowe 400. - dlaczego? Bo gracze chcieli zmiany, to ZOWIE zmieniło. Niektórzy wolą stare 450, niektórzy 400.

 

///

 

Real sens ten sam? :)

 

//

Teraz odbiegając od FPsów i 'ogromnej różnicy'

 

Cena ta sama, a skok 400-450. - ba, w innych grach typu League of Legends nie masz zaawansowanej opcji ustawiania szybkości myszy ingame, jak mam tam suwakiem, co 10 pktów ustawić sobie idealne proporcje?

 

Mysz nie opiera się tylko na jednej grze, fpsów i innych tytułów jest masa. Płacisz to samo, otrzymujesz coś ciekawszego.

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

Zakładając, że chcemy mieć tę samą czułość, DPI i sensitivity będą odwrotnie proporcjonalne.

Nie spojrzałem na wartości, ale dobrze wiem co miałem i co ty miałeś na myśli wypisując już DPI i sens.

 

Tak czy siak, swoją opinię uzasadniłem dosyć czysto w poprzednim poście. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

 

 

Ponieważ DPI przeskok 50(Chroma) vs 100 (2013) to bardzo dużo dla graczy.

Chyba nie, zawsze możesz sobie obliczyć. 

Nawet jeśli te wartości są minimalnie rozbieżne (a zazwyczaj są), to różnice są marginalne, a zawsze można szybko je skorygować przy pomocy markera i linijki...

Link to post
Share on other sites

Chyba nie, zawsze możesz sobie obliczyć. 

Nawet jeśli te wartości są minimalnie rozbieżne (a zazwyczaj są), to różnice są marginalne, a zawsze można szybko je skorygować przy pomocy markera i linijki...

 

W każdej grze potrafisz obliczyć real sens?

 

3/4 osób które kupuje te myszy, to ludzie którzy nie mają pojęcia jak tego nawet zrobić.

 

Nie jest to wielka zmiana, ale na pewno zalicza się do plusów Chromy.

Link to post
Share on other sites

Nie jest to wielka zmiana, ale na pewno zalicza się do plusów Chromy.

 

Wcześniej...

 

DPI w Chromie można ustawiać co 50 a nie 100 ( bardzo duży plus ) 

 

Między 400 dpi a 450 dpi jest ogromna różnica jeśli chodzi o grę FPS'y. 

 

Ponieważ DPI przeskok 50(Chroma) vs 100 (2013) to bardzo dużo dla graczy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wcześniej...

 

Jak dla mnie to spora zmiana, dla innych mniejsza, jak wyżej widać. Skoro dodali taką możliwość, to to jest na pewno plus, niżeli by tego nie było. Tak jak wspomniałem, produkty Razera czy inni kupują ludzie którzy nie mają nawet świadomości o takich rzeczach

 

 

 

Czyli są debilami bo nie znają podstaw matematyki, albo po prostu mają to gdzieś i ich to nie interesuje.

 

I według Ciebie, Ci wszyscy ludzie którzy tutaj piszą i szukają pomocy, to według Ciebie debile, bo 3/4 osób nigdy nie słyszało nawet o Real sensie, a w innych grach nie masz tak zaawansowanych opcji ustawiania czułości jak np. w CS:GO?

 

Może nie mają tego gdzieś, ale nawet nie wiedzą że takie coś istnieje, bo w innych grach, po prostu tego nie ustawisz.

Link to post
Share on other sites

 

 

I według Ciebie, Ci wszyscy ludzie którzy tutaj piszą i szukają pomocy, to według Ciebie debile,

Jeżeli ktoś nie potrafi wziąć linijki i zmierzyć długości to jest debilem, tak.

 

 

 

a w innych grach nie masz tak zaawansowanych opcji ustawiania czułości jak np. w CS:GO?

Praktycznie w każdej grze możesz zmienić sensa, jeśli już nie można to ta gra nie wymaga umiejętności można pograć na trochę innym sensie niż w innych grach. 

 

Także dopłacanie 60zł tylko dlatego, aby móc sobie zmieniać DPI co 50DPI (bo 3-4 myszki od zowie miały opcję 450DPI) wydaje się być dosyć niedorzeczne.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli ktoś nie potrafi wziąć linijki i zmierzyć długości to jest debilem, tak.

 

 

 

Praktycznie w każdej grze możesz zmienić sensa, jeśli już nie można to ta gra nie wymaga umiejętności można pograć na trochę innym sensie niż w innych grach. 

 

Także dopłacanie 60zł tylko dlatego, aby móc sobie zmieniać DPI co 50DPI (bo 3-4 myszki od zowie miały opcję 450DPI) wydaje się być dosyć niedorzeczne.

Dopłacanie 60zł za skok dpi 50-100 jest bezsensu, ale przełączniki główne naprawdę czuć i lepiej się nimi klika ;) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...