Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, tak jak w temacie - mam problem z myszką. Chodzi o to, że czasami jak naciskam jest dwuklik, czasami działa normalnie, a zdarza się też, że nacisnę, trzymaj (np w grach jakbym robił full-auto lub na pulpicie chcąc zaznaczyć ikonki) i mi samo puszcza ;/ Myszka do logitech g300. Da się ją jakoś naprawić? czy wgl da się ją jakoś rozkręcić? (pewnie trzeba by było zdjąć ślizgacze :/) Podsuwając pomysł może to jest jakiś problem z sprężynką? Za wszelką pomoc z góry dziękuję :)

Link to post
Share on other sites

Padł Ci mikroprzełącznik, albo odkształciła się blaszka nad nim (to drugie jest bardziej prawdopodobne). Na gwarancji spokojnie Ci to wymienią, jeżeli natomiast gwarancja się skończyła musisz rozebrać myszkę i pomajstrować przy blaszkach nad mikroprzełącznikiem. Wygogluj sobie jak rozkręca się Twój model (śrubki masz pod ślizgaczami zazwyczaj) i co należy zrobić z blaszkami.

W logitechach to bardzo powszechny problem, w moim g500 było to samo, przedłużyłem mu żywotność odginając blaszkę ale już po pół roku zaczęło się dziać znowu to samo, więc zmieniłem myszkę na steelseries Rival, i narazie jestem zadowolony.

Edytowane przez MatiK
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Gwarancji już nie posiadam lub może jeszcze miałbym ostatni miesiąc lecz i tak nie mogę znaleźć papierka z potwierdzeniem zakupu.:/ kiedyś chciałem odszukać w internecie jak rozkręca się logitecha g300 (mój model) ale niestety nigdzie nie było. Mam takie pytanie: czy jeśli zdejmę te ślizgacza to później one będą już nie do użytku - będę musiał kupić nowe?


no i ja chyba będę kupował zowie fk1 :)


Zdjąłem te ślizgacze i tam są 4 śrubki o średnicy jakoś 3mm ;o nie mam jak tego wykręcić i nawet jak na razie nie mam pomysłów czym bym mógł xd

Link to post
Share on other sites

Ślizgacze będą do ponownego użytku jeżeli zaraz po odczepieniu przykleisz je na coś bez kurzu, suchego i płaskiego (folię albo szkło).

Co do naprawy samych mikroprzełączników wygogluj sobie inny model np g500 jak się naprawia, zasada jest ta sama jako że same mikroprzełączniki w obu model niewiele się różnią. (

- tu masz niestety po niemiecku, ale i tak widać zasadę naprawy) Co do samych śrubek jeżeli nie masz takiego krzyżaka o tej średnicy, weź najmniejszy śrubokręt płaski jaki masz i zetrzyj go na papierze ściernym aż będzie pasował. Przy otwieraniu mikroprzełącznika uważaj na ten drobny ruchomy element służący do klikania, jak wypadnie to potem trzeba się pałować żeby go na nowo włożyć. Najlepiej zabezpieczyć go z wierzchu taśmą klejącą. 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...