Skocz do zawartości

ASUS Zenfone 5 jak wypada na tle Samsunga Galaxy S4 mini?


Recommended Posts

Witam wszystkich

 

Poszukuję telefonu porównywalnego z Samsungiem  Galaxy S4 mini.

Całkiem przypadkiem i dosyć szybko natrafiłem na ten model Asusa

http://allegro.pl/bialy-smartfon-asus-zenfone-5-intel-8gb-4-3-jb-i4859013777.html

 

Co o nim sądzicie?

Teoretycznie ma więcej 512 mb ram więcej niż SGS4 mini, ale trochę słabsze taktowanie procesora.

Procesor to też zupełnie inny model. Jak wypada Atom na tle procesorów stosowanych w s4 mini?

Jak to się przełoży na wydajność.

 

Dodam, że telefon będzie użytkowany w raczej standardowych celach tj. rzecz jasna oprócz dzwonienia i smsów :) do muzyki, korzystania z nawigacji samochodowej (automapa) i internetu. Telefon ma być dla brata więc zakładam, że żadna gra nigdy nie zostanie na nim uruchomoiona więc podejrzewam, że układ graficzny raczej nie ma znaczenia.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Akurat ten Atom z Asusa tyłka nie urywa - grafika o wydajności 25,6 GFlops w porównaniu do 24,3 dla Adreno 305. Samsung S4 mini siedzi na najmocniejszej wersji Snapdragona 400 - tej z 2 rdzeniami Krait 300, a więc identycznymi jak w Snapdragon 600.

Na niekorzyść Asusa wpływa także pamięć ram - jest to LPDDR2 (o ile się nie mylę to stare Atomy nie wspierają LPDDR3), a Samsung ma już nowszą (i szybszą) pamięć LPDDR3.

 

Odnośnie czasu pracy baterii to Asus wypada słabo i to nawet pomimo faktu, że jest po prostu ogromny. Jest on o 2 mm wyższy od 5,5" LG G3 (bateria 3000 mAh), a przy tym ma baterię o śmiesznej pojemności 2110 mAh. Samsung w swoim S4 Mini, który jest niższy aż o 24 mm umieścił baterię 1900 mAh.

Samsung ma całkiem niezły czas pracy na baterii, nie wiem jak na Androidzie 4.4.x, ale powinno być zauważalnie lepiej.

 

Na niekorzyść Samsunga słaba jakość wykonania oraz Twouchwiz (da się wgrać inny Launcher, nie potrzeba do tego roota).

Według mnie S4 Mini jest jednym z najbardziej rozsądnych smartfonów ostatnich czasów - 2 szybkie rdzenie zamiast 4 powolnych (konkurencja pakowała 4x A7), niezły czas pracy na baterii, 1,5 GB pamięci ram, niewielkie gabaryty oraz, co jest dla mnie ważne - niewielki wyświetlacz. Gdyby wydała go inna firma to byłby smartfon prawie idealny.

Edytowane przez Tabalan
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...