Skocz do zawartości

Blue Screen podczas włączania przeglądarki


Recommended Posts

Witam,

Koleżanka ma problem otóż od pewnego czasu (tydzień-półtora) podczas włączania laptopa wyskakuje 
"Sprawdzanie plików na dysku C" da się to pominąć ale zazwyczaj po tym wyskakuje blue screen, jednak kiedy przeczekam również zdarza się wyskoczyć blue screen. Kiedy już uda się normalnie odpalić komputer i odpali się przeglądarkę wywala blue screen'a i tak w kółko. Próbowałem przywrócenia systemu, nie rozwiązało problemu. Proszę o pomoc. :) 

System:Windows XP Service Pack 3 Home Edition
Intel Genuine T2130 @1.86 GHz
896 MB RAM


Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nie mam pojecia tak szczerze, ale wiesz co? Radze kupic nowy PC. Windows XP nie ma juz wsparcia od Microsoftu od kwietnia tego roku. Parametry takie sobie no chyba, ze uzywa tylko internetu. Najlepsze rozwiazanie to kupienie nowego PC  ;)

Edytowane przez Rocky09
Link to post
Share on other sites

@@Rocky09 wszystko fajnie ale czasami ktoś nie potrzebuje nowego sprzętu, jak Ci zamarznie zamek w samochodzie to wspomnij sobie swoją radę i kup nowy samochód :) 
Co do komputera to Autorze zobacz czy komputer zadziała prawidłowo w trybie awaryjnym/ z obsługą sieci, być może potrzebny będzie format dyku ( jaki masz system plików ? NTFS czy FAT 32 ?). Problem wystąpił nagle bez ostrzeżenia czy wyrzucał od dłuższego czasu jakieś błędy ? Zobacz ustawienia trybu dysku czy jest ahci czy raid czy compatibility mode w biosie.  Jeżeli uda Ci się właczyć wiersz poleceń to możesz skorzystać z polecenia sfc/scannow .

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Remus Sprawdzę czy zadziała prawidłowo w trybie awaryjnym. Na format dysku jestem przygotowany(znaczy nie ja tylko koleżanka :P). Format dysku to FAT 32. Problem wystąpił nagle miałem styczność z tym komputerem od 2 miesiecy i dopiero od tygodnia są problemy. Używany głownie jak to przez dziewczynę Twarzoksiążka, jakieś tam ich pudelki i inne, no i filmy do gier posiada oddzielny.
Wiersz polecenia da sie otworzyć ale nie przyjmuję komendy. 

Dodam iż występuje czasami komunikat: "Twój system nie ma pliku stronicowania lub rozmiar pliku stronicowania jest za mały"


EDIT: Komenda jednak działa po prostu jestem ślepy :P

Edytowane przez Marco7
Link to post
Share on other sites

Czemu pomijasz sprawdzanie dysku C. Ta czynność jest bardzo istotna. Należy ją przeprowadzić do końca. Możliwe, że koleżanka ma uszkodzone lub skrzyżowane jakieś pliki na dysku. Awaria musi mieć przyczynę. System za pomocą odpowiednich narzędzi będzie próbował naprawić błędy logiczne dysku. Jeśli się uda system oddali prawidłowo. Jeśli przyczyną jest uszkodzony sterownik dysku system należy próbować uruchomić w trybie awaryjny by system załadował domyślny sterownik lub doinstalował zagubione uszkodzone pliki sterownika. Przyczyną awarii może być również, szkodliwe oprogramowanie. Należy przeskanować dysk za pomocą narzędzi poza systemowych np. z płyty awaryjnej jakiegoś antywirusa z aktualnymi bazami http://www.avira.com/en/download/product/avira-rescue-systemŚciągasz i nagrywasz plik iso na płytę CD. Linux z antywirusem startuje sam wystarczy ustawić bootowanie z CD. Skanujesz usuwasz szkodniki. Potem gdy system odpali skanowania dodatkowe ADWCleaner, Malwarebytes i Combofix.      

Link to post
Share on other sites

Sprawdzanie dysku C zacząłem pomijać po 10 próbie uruchomienia komputera ;). Spróbuje jeszcze odpalić w trybie awaryjnym jak mówiłeś @gepardmak.


EDIT: Tryb awaryjny nic nie przyniósł. Pozostaje zgrać dane i zrobić format. Czyszczony każdym możliwym antywirusem nic nie dało. 

Edytowane przez Marco7
Link to post
Share on other sites

System uruchomił się w trybie awaryjny czy nie dał rady? Jeśli nie wystartował. to usterka systemu jest poważna. Można jeszcze spróbować wymusić uruchomienie systemu w trybie bez podpisywania sterowników. Jeżeli i ten tryb nie zaskoczy to nie pozostaje nic innego jak format i instalacja nowego systemu bo zdiagnozowanie co jest powodem będzie trudne. Możesz jeszcze wyciągnąć pamieć ram i wyczyścić styki kości pamięci preparatem typ. Kontakt 60 albo podobnym, może to być nawet spirytus salicylowy ostatecznie woda po goleniu ale bezbarwna. Przywróć ustawienia fabryczne bios i sprawdź czy przypadkiem nie przestawiony masz w bios kontroler dysku na jakiś inny tryb np. z AHCI na IDE albo odwrotnie.   

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Próbowałem już wszystkiego nawet głaskanie nie pomaga :P. No cóż pozostaje format i to będzie najlepsze wyjście. Mimo wszystko dziękuję za wszelką chęć i pomoc :)


Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

@bożo_wporzo Gdybym to jeszcze ja na tym laptopie coś instalował ;) używają go 2 18 letnie dziewczyny głownie do oglądania filmów na różnych stronach, twarzoksiążka i inne pudelki dodatkowo pobierają jakieś śmieszne memy. 3 antywirusy nie wyłapały problemu sfc/scannow też nic nie dało.. ale dobrze postąpię według rad :) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...