Skocz do zawartości

gigabyte gtx760 zmiana chłodzenia


Recommended Posts

@Funkie. "Zamienił stryjek siekierkę na kijek" toż 760 i R9 280 to praktycznie to samo, wymieniając kartę warto chyba spojrzeć na skok wydajności a nie tylko na bardziej ciche chłodzenie. Sam posiadam taką kartę jak autora i powiem że nie przekracza 70 stopni zachowując przyzwoitą kulturę pracy, nie ustawiłem krzywej w MSI AB ale nie przekracza tych 50-52%.

Link to post
Share on other sites

@up

Kolego emilko1994,

Zanim uświadomiłeś mnie że r9 280 i gtx 760 to ten sam poziom, mogłeś przeczytać wcześniejsze posty.

Autor chciał wymienić całe chłodzenie, ponieważ nie jest zadowolony z kultury pracy obecnego.

Jest to bez sensu ponieważ to wydatek 200-300zł.

Lepiej już sprzedać tego gtx 760 za niezłą kasę przed świętami i kupić tańszego msi r9 280, który zapewni odpowiednią ciszę.

Czysty zysk.

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites

Można by tak zrobić :). Przed chwilą wyłączyłem far crya 4 i po 15minutach grania temperatura max 73 stopnie co daje 61% wentylatorów(jest już trochę głośno). Mi to tam nie przeszkadza bo mam słuchawki ale jak ktoś lubi ciszę to na pewno nie polecam gigabyte.

Link to post
Share on other sites

Można by tak zrobić :). Przed chwilą wyłączyłem far crya 4 i po 15minutach grania temperatura max 73 stopnie co daje 61% wentylatorów(jest już trochę głośno). Mi to tam nie przeszkadza bo mam słuchawki ale jak ktoś lubi ciszę to na pewno nie polecam gigabyte.

U mnie w far cry 4 po godzinie grania 76 stopni przy 40% wentylatorach .

Link to post
Share on other sites

 

 

no właśnie tym bardziej że taki porządny cooler GPU to może z 200 zł kosztować, bezsens

 

Widzisz jaki jesteś przemądrzały ?

Na samym początku pisałem że wymiana takiego chłodzenia mija się z celem.

Bynajmniej to dałem do zrozumienia.

Zwymyślałeś a teraz sam piszesz że to bezsens.

Super %-)  

Link to post
Share on other sites
Gość Niuniek7

U mnie w far cry 4 po godzinie grania 76 stopni przy 40% wentylatorach .

Masz duze wymagania jak ci głosno .Zmiana na R9 280 tylko pogłebi twój dyskomfort bo to karty z wyzszym TPD zazwyczaj od gtx 760

Link to post
Share on other sites

Widzisz jaki jesteś przemądrzały ?

Na samym początku pisałem że wymiana takiego chłodzenia mija się z celem.

Bynajmniej to dałem do zrozumienia.

Zwymyślałeś a teraz sam piszesz że to bezsens.

Super %-)  

A ja się nie czepiałem tego że powiedziałeś iż taka wymiana mija sie z celem, tylko tego że wysnułeś tezę jakoby kupienie GTX 760 to był głupi pomysł bo to tani odpowiednik prawdziwej karty graficznej i tego typu kalumnie i lawina debiliady że grafikopodobne 760tki to się nie bierze bo to okrojone i do du*y i że jedyny słuszny zakup to GTX 770 bo on nie jest okrojony i w ogóle taki fajny bo ty miałeś i sobie chwalisz, zakup życia a inni to dekle bo kupili okrojone gó**o

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Zrobiłem test z otwartą obudową ,włączyłem unigine Heaven bechmark na 10min i :

 

40% wentylator - 70stopni max

35% wentylator 73 stopnie max

 

Wychodzi na to że z zamkniętą budą jest 5 stopni więcej .. 

Dobra obudowa to ważny element, mimo że wielu ludzi bagatelizuje, porządna w miarę obudowa to połowa sukcesu w chłodzeniu komponentów, polecam kupić jakąś budę tanią ale dobrą, na ten zestaw wystarczy jakiś zalman Z3 za 140 zł od razu będziesz miał niższe temperatury i dobry obieg powietrza

Link to post
Share on other sites

Obudowa gladius m40 bez klatek na dyski- więc przepływ jest dobry. Pastę zmieniałem kilka razy :D- mx2 i gelid extreme. 

Chłodzenie po prostu nie wyrabia i tyle. Można dodać do tego, że mam dość ciepło w pokoju bo ok 24 stopni.

Chciałem zmienić wentyle na 5 markowych ale nie wierze za bardzo, że to pomoże.

Edytowane przez bomber11
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...