Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Przymierzam się powoli do kupna nowego komputera. Zależy mi, aby pośmigał kilka ładnych lat.(gierki za 3 lata mogłyby chociaż chodzić bez zbędnych przycięć). Mój budżet to + - 3000 zł.Prosiłbym o opinie i porady. Na razie to wygląda tak:

karta graficzna

 

Grafika: Gigabyte GeForce GTX460 1GB DDR5 256bit PCI-E

procesor: AMD Phenom II X4 955 Quad Core 3,0Ghz

pamięć ram: GOODRAM DDR3 4GB (2x2GB) 1333MHz PC3-10600 CL9 x2

dysk twardy:Western Digital 1TB 32MB SATA2 Caviar Back

płyta główna: ASRock 890GX Extreme3

zasilacz: COOLERMASTER GX 550W 80Plus

napęd:Samsung SH-B083L BULK

obudowa: Cooler Master Elite 334 jeżeli znajdą się środki to być może: Cooler Master CM 690. Moje pytania: Czy dobrze dobrałem płytę główną, zasilacz i obudowę. Jeżeli macie uwagi co do reszty konfiguracji to też z chęcią wysłucham uwag ;p.

Link to post
Share on other sites

Procesor Intel Core i5 760 2.8GHz LGA1156 Box

Płyta główna Asus P7P55D Intel P55 Socket 1156

Pamięć DDR3 Corsair 4GB PC1333 CL9 Dual

Dysk twardy Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB

Gigabyte GeForce GTX460 1GB DDR5/256b D/H PCI-E

Zasilacz do obudowy OCZ ModxstreamPro 500W Modular

Obudowa ATX Midi CoolerMaster Dominator II 692 Adv

 

Podsuma: 2986,25zł

 

Wziąłbym coś takiego. Po OC będzie troszkę wydajniejsze od platformy AMD, choć nie mówię że Twój zestaw jest zły. Również jest ok tylko wymieniłbym dysk i zasilacz na te z mojej propozycji.

Link to post
Share on other sites

Grafika: ok

procesor: ok

pamięć: ok

dysk twardy: zamień na Samsunga SpinPoint F3 500GB (możesz spiąć w Raid 0)

płyta główna: wziąłbym Extreme 3 870

zasilacz: OCZ Fatal1ty 550W/OCZ ModxStream 600W/OCZ StealthXStream 2 600W

napęd: ok

obudowa: CoolerMaster Dominator II?

 

@Down -> Szybszy byłem :)

Link to post
Share on other sites

Płytę zmień na 870 Extreme3, sporo tańsza a wcale nie gorsza. Zasilacz na OCZ Stealthxstream 2 600W / OCZ ModXStream Pro 600W / OCZ Fatal1ty 550w / Corsair VX-550w. Dysk na Samsunga F3.

 

pamięć ram: GOODRAM DDR3 4GB (2x2GB) 1333MHz PC3-10600 CL9 x2

Ile ramu bierzesz? Dwa komplety po 4gb?

 

EDIT: za wolno pisałem i koledzy mnie uprzedzili :)

Link to post
Share on other sites

Tak.Planuję łącznie 8gb ramu. Hmm, a więc zasilacz wymienię chyba na OCZ StealthXStream 2 600W, bo chciałbym mieć trochę mocy w zapasie. W sumie te dyski w raid 0 dałyby dużo wydajności? Bo szczerze mówiąc, zależy mi na pojemności w dysku. Extreme 3 870 - nad tą płytką się zastanawiałem,ale nie byłem pewny, ona ma usb 3.0?

Mam jeszcze takie pytanie: Warto dopłacić stówke i wziąć:

AMD Phenom II X4 965 3,4Ghz?

Link to post
Share on other sites

Tak AsRock 870 ma USB 3.0 i nie nie opłaca się dopłacać 100zł do 965 bo w 30 sek przestawisz sobie mnożnik w 955 i uzyskasz ten sam efekt.

 

Raid 0 daje duży zrost wydajności ale jeśli jakiś dysk się uszkodzi tracisz wszystkie dane. Jak chcesz 1 TB to weź samsunga w wersji 1TB.

Link to post
Share on other sites

Ramu biorę na zapas ;p. Myślę, że 8gb się powinno przydać za jakiś czas.

Bez sensu. Obecnie żadna "normalna" aplikacja nie wykorzysta 8gb ramu, tak samo gry. Kup na razie 4gb, jak przestanie Ci wystarczać (co szybko nie nastąpi) to dokupisz sobie więcej.
Link to post
Share on other sites

xdd. A ja proponuje wziąć RAMy Geile z radiatorami 4GB. :) Do tego Athlona X3 i 5870/ GTX 470/ GTX480... :zamykamy: I Zalmana Performe/ Silentium PC Fortis/ Spartan... Może Mugen II lub Yasya ewentualnie. :zamykamy: I tyle. W grach różnicy nie będzie jak odblokujesz 4 rdzeń i podkręcisz do 4,0Ghz. :]

Link to post
Share on other sites

xdd. A ja proponuje wziąć RAMy Geile z radiatorami 4GB. ;) Do tego Athlona X3 i 5870/ GTX 470/ GTX480... :) I Zalmana Performe/ Silentium PC Fortis/ Spartan... Może Mugen II lub Yasya ewentualnie. :) I tyle. W grach różnicy nie będzie jak odblokujesz 4 rdzeń i podkręcisz do 4,0Ghz. :D

1. Geil nie produkuje zbytnio dobrych ram. Są czasami z nimi problemy.

2. Wyobraź sobie że x3 Ci się nie odblokuje i zostaniesz z słabym procesorem i bardzo mocną karą.

3. Mało możliwe żebyś unlocka podkręcił do 4.0ghz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...