Skocz do zawartości

Na dysku Plextor M5S 128 GB nie instaluje się system


Recommended Posts

Mam problem z dyskiem SSD. Podczas pracy nie podniósł mi się system. Wszelkie próby naprawy nie dały efektu. Aby zainstalować używany przeze mnie Win 8 Pro 32-bity musiałem zainstalować na SSD Win XP. Ale ani Win 8 ani XP nie chciały skasować partycji. Problem rozwiązałem za pomocą płytki z Linuxem. Usunąłem partycję z Windą i po kiku sekundach zresetowałem PC. I niestety po takiej operacji SSD zaczął szaleć. Założenie partycji w XP nie działało, bo pisało, że system nie może sformatować dysku. Poprzez Win 8 dało radę zainstalowanie XP powodowało, że po restarcie brakowało pliku boot.ini i d..a. Próba instalacji na dysk HDD na nowo załozonej partycji udała się całkowicie. Oczywiście, zaraz po postawieniu systemu na dysku twardym zrobiłem testy. I o dziwo, według tych testów, Plextor jest zupełnie zdrowy! :-p . Co zrobić??? Odesłać na gwarancję?

Link to post
Share on other sites

Często powodem złej pracy dysków SSD jest wadliwy i niedopracowany firmware. W takiej sytuacji najlepiej zrobić aktualizacje oprogramowania wewnętrznego dysku. Inną znaną mi przyczyną problemów z dyskiem może, być konflikt sprzętowy płyty głównej i dysku. Taka usterka zdarza się dość rzadko, mimo to nie należy jej wykluczać. Rozwiązaniem jest aktualizacja biosu płyty głównej. Warto również przetestować pamięć ram czy przypadkiem to ona nie powoduje problemów.   

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Firmware był zmieniany zaraz po tym, jak w sieci pojawiła się informacja o aktualizacji. Do mojej płyty nowszego BIOS nie ma. Zasilacz - być może, ale ma tylko 1,5 roku, co prawda to tylko Deus, ale do tej pory było świetnie. Pamięć na pewno jest dobra, bo po przeinstalowaniu systemu na zwykły dysk nic się nie dzieje. System stabilny jak skała.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że oprogramowanie masz aktualne wersja 1.05. Jeśli nie możesz utworzyć lub też sformatować partycji na Swoim dysku SSD, czy to za pomocą płyty instalacyjne Windows lub pod systemem zainstalowanym na innej partycji. To nie ma co się bawić tylko wysyłaj dysk do serwisu. Chyba, że problem jest innej natury. Np. instalujesz na nim system a ten po jakimś czasie pada bez wyraźnej przyczyny. Wtedy też należy dysk odesłać do serwisu z następującym opisem usterki, dysk gubi partycje i znikają dane. Taki opis wystarczy by zareklamować SSD producentowi.    

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...