Skocz do zawartości

HD5770 na GTX 460 opłaca się??


Recommended Posts

Witam, myślę ostatnio nad wymianą mojego świerzo zakupionego Radeona HD5770 1GB Sapphire na MSI GTX 460 768MB Cyclone. Jednak nie jestem pewien czy taka wymiana jest opłacalna...

Moją maszynę widać w podpisie, czy taki proc wystarczy? (nie ma problemu żeby chodził na 3,8GHz) Czy da radę pograć na niej w fullHD na wysokich ustawieniach? (pomysł wymiany grafiki wziął się stąd że kupiłem nowy monitor i Radzio nie wyrabia :) w 1280x1024 nie było żadnego problemu) No i którą wersję wybrać?? Zastanawiałem się najbardziej nad Cyclonem ale "dwuwiatraczkowygigabyte" też wpadł mi w oko...

Ogólnie rzecz biorąc "osiołkowi w żłobie dano" :help:

Link to post
Share on other sites

Jednak nie jestem pewien czy taka wymiana jest opłacalna...

Nie

Jeśli już to 1GB, np Gigabyte (2 wiatraczki) 810zł. Chociaż odczuwalna różnicę uzyskasz dopiero przy HD5850 (wersja od Gigabyte z tym samym chłodzeniem około 1050zł). GTX 460 to dobra karta, ale 5770 swój poziom też już prezentuję. Jeśli ja miałbym wybierać to wolałbym poskładać do czegoś mocniejszego.

Link to post
Share on other sites

Nie wymieniaj teraz. Ja planowałem wymienić moje 2x5770 na 2x460/465 lub nawet 2x5830, bo są dość tanie ale.....zaraz wyjdą nowe radki - ceny pozostałych kart ruszą raczej w dół. A później może by tak radka 6770, który będzie "ponoć" miał szynę 256bit.....

Link to post
Share on other sites

Witam, myślę ostatnio nad wymianą mojego świerzo zakupionego Radeona HD5770 1GB Sapphire na MSI GTX 460 768MB Cyclone. Jednak nie jestem pewien czy taka wymiana jest opłacalna...

Moją maszynę widać w podpisie, czy taki proc wystarczy? (nie ma problemu żeby chodził na 3,8GHz) Czy da radę pograć na niej w fullHD na wysokich ustawieniach? (pomysł wymiany grafiki wziął się stąd że kupiłem nowy monitor i Radzio nie wyrabia :) w 1280x1024 nie było żadnego problemu) No i którą wersję wybrać?? Zastanawiałem się najbardziej nad Cyclonem ale "dwuwiatraczkowygigabyte" też wpadł mi w oko...

Ogólnie rzecz biorąc "osiołkowi w żłobie dano" :help:

Do full HD to 1GB. na nim da radę grać w full HD. Zobacz na mój sprzęt w sygnaturce. Gram na tym na Full HD w Metro2033 dx11 full detale. Karta oczywiście podkręcona. No i polecam MSI Cyclone. Sam się długo zastanawiałem, czytałem, radziłem i wybrałem MSI. Moim zdaniem najlepsze chłodzenie, a do tego świetna kultura pracy + świetne OC

Link to post
Share on other sites

Chill nie mów mi że masz kłopoty żeby wyciągnąc z tego 850 oO bo wiem że spokojnie dasz rade z tego wycisnąć,ale 900 to już wysza szkoła jazdy.U mnie 850 hula że aż miło i walcze o 900 ale nie wiem czy dam rade... tylko nie wiem czemu w mis afterburner moge dać tylko wiatrak w 70% max bo jak np daje na 80 to odrazu wraca na 70 ? oO

Link to post
Share on other sites

Temperatura GPU - Obciążenie [°C]

MSI GTX 460 Cyclone - 55

Gigabyte GTX 460 - 67

Co dwa wiatraczki to nie jeden? ;)

I na dodatek

Podkręcanie

MSI GeForce GTX 460 Cyclone – z 728/900 MHz na 900/1080 MHz

Gigabyte GeForce GTX 460 OC – z 715/900 MHz na 850/1080 MHz

 

Więc wtf?? :)

Link to post
Share on other sites

Sprawa jest prosta. Oba GTX sa dobre. Wybor nalezy do ciebie:

1. Gigabyte - tańszy, trochę gorsze kręcenie, wyższe temperatury

2. MSI Cyclone - droższy, lepsze kręcenie, niższe temperatury.

 

Jak masz kasę i nie szkoda ci dopłacić do MSI to go bierz, jak nie, to bierz Gigusia, w obu przypadkach będziesz zadowolony. Ja wolałem dopłacić, ale to tylko mój wybór ;)

Link to post
Share on other sites

Podkręcać lubię to takie moje hobby ;)

A dodatkowe 200 pln'ów nie wchodzi w grę...

Chyba jednak dopłacę te parę złotych do MSI bo jest sporo chłodniejsza i kolor PCB "prawie będzie pasować do mojej płyty głównej bo jest brązowe a mój AsRock ma czarne... I moim zdaniem Cyclone bardzo ładnie się prezentuje :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...