Skocz do zawartości

nowy zestaw do grania prosze o porade


Recommended Posts

Witam

 

Przepraszam za wtórny temat ale potrzebuje pomocy..

Zacząłem budować nowy komputer od podstaw niestety utknąłem i nie wie co wybrać, jeśli ktoś mógłby doradzić/zaproponować byłbym wdzięczny

 

na chwile obecną posiadam:

grafika: Sapphire HD5970 2GB GDDR5

zasilacz: OCZ Z Series Gold 850W PSU SLI-Ready Active PFC Modular

hdd: Western Digital Caviar Black WD1002FAEX 1000 GB

obudowa: cooler master cosmos s

 

jako następne myślałem żeby zakupić:

procek: i7 860

płyta: P7P55D-E Premium

ram: nie wybrałem jeszcze

 

co myslicie o tym wszystkim? czy lepiej kupić płytę LGA 1156 +i7 860 czy może jakąś LGA 1366 +i7 920? , którą wybrać? może jakieś konkretne modele ktoś poradzi? no i jaki ram ?

komputer będzie służył do grania i nie będę raczej bawić się w podkręcanie

Link to post
Share on other sites

Ten Intel i7 może zostać.Ramy zmieniłbym na OCZ 4GB DDR3 1600 Reaper Ultra CL6-6

płytę brałbym ASUS MAXIMUS III FORMULA

Grafika może zostać

Zasilacz też może zostać

Dyski wziąłbym 2 Samsungi F3 i połączyłbym je w RAID0

Obudowa jak najbardziej

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

tak się tylko zastanawiam czy LGA 1366 nie będzie trochę bardziej "przyszłościowy" ?

a co do proponowanej przez kolegę Mixtape płyty głównej, fajna i dla graczy, ale oferuje mnóstwo opcji do kręcenia, a jak już pisałem ja podkręcać raczej nie będę i trochę szkoda pchać kasę w opcje które nie będą przeze mnie używane. Dysk już jest i póki co zostanie bo i tak nadwyrężam ostro budżet.. :)

Link to post
Share on other sites

LGA 1366 nie jest przyszłościowy, bo na to miejsce ma być podstawka LGA 2011.

 

Ja polecam takie coś :

 

 

Procesor Intel Core i5 760 2.8GHz LGA1156 Box

743,99zł

 

Płyta główna Asus P7P55D-E Pro Intel P55 LGA1156

647,99zł

 

Pamięć DDR3 G.Skill 4GB PC1600 Dual 2x2GB Eco CL7

395,99zł

Podsuma: 1787,97zł

 

Ceny ze sklepu ram.net

 

Procesor lepiej wziąć Corei5 760 (jak to ma być procesor do gier) niż Corei7 860, bo Corei7 w grach ma taką samą wydajność jak Corei5, dopiero Corei7 jest lepszy w programach.

 

Płyta główna dobra do CF i ma USB 3.0

 

Pamięci Ram : bardzo dobre, mają niskie napięcia 1,35V.

Link to post
Share on other sites

Ale.! To co powedziałeś to fakt. ;D (Nareszcie wrócił gnojek jeden.:) Siem0. !) Ale teraz podstawka jeden jeden pięć pięć wchodzi więc i5 są nieopłacalne. :zamykamy: Bo nie dość, że stanieją to będą... Hmmm... Wyparte? :zamykamy:

Link to post
Share on other sites

ok wszystko już wybrałem oprócz chłodzenia procka.. i tu może być problem bo przeglądając benchmark.pl znalazłem taki wpis dotyczący mojej obudowy[której na żywo jeszcze nie widziałem bo jeszcze nie doszła]:

 

cyt "..Pomiędzy płytą główną, a bocznym lewym panelem jest tylko 145 milimetrów wolnego miejsca. Tak więc, jeżeli mamy wyższy cooler założony na procesorze, tak jak w moim przypadku jest to Noctua NH-U12P o wysokości 158 mm, nie domkniemy bocznej ścianki, ponieważ cooler wadzi o 230 mm wentylator.."

 

zna ktoś coś dobrego o średnich wymiarach tak żeby nie było problemu jak wyżej?

 

cyt. pochodzi z http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/C ... -1699.html

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Bez zgrzytów? Hmmm Tego nie wiem. Ale nadal polecałbym bardziej Ci i7 950 niż i5... Podstawka 2011? narazie żadnych newsów nie ma, a 1155 już w życie weszła...

 

Severn. 1155 Ma obecnie b. wysokie możliwości podkręcania... :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...