Skocz do zawartości

podkręcanie g6600


Recommended Posts

Kupiłem i użyłem tej od zalmana.. temp troche spadły jednak wydaje mi sie że nadal dużo :) ilde 35 a po około 10 minutach w prime95 na smallFFT 61:( (bez OC). Jest taka możliwość że dałem za mało pasty? Cooler nie "ślizgał się" po procesorze kiedy przyłożyłem.

Link to post
Share on other sites

Temperatury w Prime czy w Orthosie są o kilka-kilkanaście stopni wyższe niż w grach czy innych "stresach".

 

U mnie różnica pomiędzy Orthosem na PR9 a grami wynisi 2st.

Link to post
Share on other sites

a u mnie jest to różnica rzędu 13 stopni:) mianowicie w fc2 max temp to 47 stopni. Wreszcie odczułem jakąś różnice między tym a boxowym chłodzeniem. :) Szkoda, że nie sprawdziłem temperatury prime-em na boxie.

Tylko dlaczego w idle jest taka sama temp(zbliżona) co na boxowym chłodzeniu?

Link to post
Share on other sites

to na pewno:) Używam asus fan expert do ustawiania obrtów wentylatora, jednak nawet kiedy ustawie zawsze 100% temp w idle nie spada poniżej tych 35 stopni.

 

Temperatury poszczególnych rdzeni są porównywalne tzn jest między nimi różnica maksymalnie 1 stopnia, jednak 3 rdzeń zawsze ma 6-7 stopni mniej. Czym to jest spowodowane?

 

Niekiedy przy załączaniu komputera wyskakuje komunikat "cpu fan error". Wystarczy wcisnąć f1 i komputer dalej się uruchamia, a wentylator działa jak należy. O co chodzi?:)

Link to post
Share on other sites

Temperatury poszczególnych rdzeni są porównywalne tzn jest między nimi różnica maksymalnie 1 stopnia, jednak 3 rdzeń zawsze ma 6-7 stopni mniej. Czym to jest spowodowane?

Pomiar temperatury rdzeni poniżej temperatury 50 stopni C jest obarczony dużym błędem. Często zdarza się, że charakterystyka krzywej temperatury odbiera od liniowej do nawet ok 10 stopni.

 

Radzę poczytać artykuł o RealTemp: http://www.techpowerup.com/realtemp/docs.php.

Jak słabo znasz angielski to przynajmniej pooglądaj obrazki :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...