Skocz do zawartości

Duży upgrade mojego zestawu.


Recommended Posts

Witam Szanowne Grono,

Po kilku tygodniach czytania przyszedł czas na pierwszego posta.

A pierwszy post jest związany z pierwszym od ponad pięciu lat upgrade sprzętowym mojego zestawu.

 

Co mam teraz:

 

CPU: AMD Phenom II X3 720

MB: Socket AM3 (938) Asrock AOD790GX/128M

RAM: DDR2 12 GB (2x4 + 2x2)

GPU: Sapphire ATI Radeon HD 4890 (RV790)

PSU: Dark Power Pro(P7) 550W

Buda: CHIEFTEC BX-01-B-B-B (o taka jak na tej aukcji (nie moja i nie znam człowieka, swoją budę zostawiam sobie http://allegro.pl/obudowa-atx-chieftec-bx-01-b-b-b-poznan-i4874978164.html)

SSD: Plextor PX-128M5Pro

HDD1: WD5000AAKS - 500GB

HDD2:Samsung SP2004C - 200GB

 

Do czego mi to wszystko potrzebne:

  • Zastosowanie komputera: (muzyka (docelowo będzie nas i Daphile na jakimś terminalu ale na razie ten komp robi za źródło i magazyn), Internet, filmy, office, obróbka zdjęć w Lightroom, gry (FPP, WoT, Flight Simulator 2004 i FSX),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (3500 - 4000 PLN)
  • Których części potrzebujesz?: GPU, CPU, MB, RAM - 16GB, HDD - 1 TB chłodzenie CPU
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (tak ale bez hardcore'u - tylko powietrze)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: Dell U2414H, full HD i nie mam zamiaru iść w wyższe rozdzielczości
  • Specjalne wymagania: fajnie jakby toto nie hałasowało zbytnio (szczególnie podczas pracy - przy grach może ale gram z głośnikami więc też nie chciałbym ogłuchnąć)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera?: chciałbym zostawić zasilacz (choć nie najnowszy i nie jest na liście kompatybilnych z Hasewellami to dzielnie sobie radzi) i budę
  • Własna propozycja zestawu: tak, takie coś wydłubałem: http://www.morele.net/inventory/info/Zys56/

Jak widać zestaw nie zawiera GPU - chciałbym po latach na Matroxach/ATI/AMD tym razem wziąć coś zielonego i chyba się skuszę na GTX970. Problem tylko na jakiego - w mojej budzie mam jakieś 34-35 cm miejsca do koszyczka w którym są dyski (koszyczek idzie przez całą wysokość MB). Podobny problem mam z chłodzeniem nie wiem co mi tam wejdzie - od spodu MB do linii gdzie wypada boczna ścianka budy jest ok 18 cm.

Poradźcie dobrzy ludzie czy to powyższe ma sens, co można zmienić no i jakie chłodzenie i GPU do tego dołożyć. Czytałem o MSI Gaming i ASUSIe STRIX - MSI podobno często piszczy a tego  "nie zniesę". Czy ten Asus będzie bezpieczniejszy w tym zakresie? Kilka klatek w "te czy wewte" mnie snu nie pozbawi.

Z góry dzięki za odzew.

Pozdrawiam,

Kolcobrzuch 

Edytowane przez Kolcobrzuch
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...