Skocz do zawartości

Telefon 500/600zł z Androidem.


Recommended Posts

Wiem że zakładałem ostatnio temat ale chyba troche inaczej rozdysponuję pieniądze.

Szukam telefonu z androidem za 600zł który -
Ma wymienną baterię - warunek konieczny
slot na sd - warunek konieczny

i duże wsparcie na xda - warunek konieczny.

 

Duże wsparcie to przynajmniej 80 tematów z ROM'ami.

Co byście mi polecili?

Przyznam szczerze że mam duży sentyment do htc... ale ostatnie modele nie mają wymiennej baterii chyba że coś przeoczyłem...

Co radzicie?
Prosiłbym o podanie 2-3 modeli co bym się mogł rozejrzeć.

Pozdrawiam

Edytowane przez toddlockwood
Link to post
Share on other sites

Jezeli chodzi o Wydajności Windows Phone jest na tym samym poziomie co Android jak nie lepszym :) Aplikacji nie ma aż tyle co na Androidzie, ale sa odpowiedniki na WP w dużej mierze. Kwestia gustu co wybierzesz i oczywiscie przyzwyczajenia.

Link to post
Share on other sites

Lumia 735 - płynność działania lepsza niż konkurencja Androidowa.

Deweloperów WP jest znacznie mniej, a aplikacje dostępne w WPstore są filtrowane przez Microsoft dzięki czemu nie pojawia się też syf bezużytecznych aplikacji.

Po czterech latach androidowania przemogłem się na WP i nie żałuję - do Androida w najbliższym czasie bym nie wrócił.

Link to post
Share on other sites

Lumia 735 - płynność działania lepsza niż konkurencja Androidowa.

Deweloperów WP jest znacznie mniej, a aplikacje dostępne w WPstore są filtrowane przez Microsoft dzięki czemu nie pojawia się też syf bezużytecznych aplikacji.

Po czterech latach androidowania przemogłem się na WP i nie żałuję - do Androida w najbliższym czasie bym nie wrócił.

no własnie.

Na androidzie jest duża możliwość modyfikacji, multum romów, programów. Jak wygląda sprawa na WP? Słyszałem że można wrzucic telefon w jakiś stan developerski. Co on daje?

Link to post
Share on other sites

PfD - dzięki temu otrzymujemy wersję testową nowej wersji systemu. Nie pamiętam teraz jakie miało to przełożenie na wrzucanie swoich aplikacji, ale coś mi świta, że był limit na liczbę takowych, a jeśli ktoś sam pisze programy wtedy kontaktuje się MS czy coś w ten deseń - tutaj trzeba doczytać - sam nigdy nie pisałem aplikacji na telefony, więc było dla mnie to zbędne.

Link to post
Share on other sites

Wersja PfD - to wersja testowa.

 

Chodzi o to, że testujemy system dla MS :) - genealnie jest to stabilna "prawie" ukończona wersja - i MS chce ją przetestować na dużej ilości telefonów by wyłapać problemy. A Developerzy mają możliwość wcześniejszego zapoznania się z systemem i zmianami. oraz dostosować swoje programy do nowych wersji.

 

Modyfikacje - ROM'ów w zasadzie nie wgrywamy :) - jedynie można wgrać np. ROM "czysty" zamiast ROM'u np. Orange, Plus, Play i tak dalej. co ciekawe nie powoduje to utraty gwarancji. :)

 

Branding w Lumiach w zasadzie sprowadza się do dogrania tematu kolorystycznego np. Plus ma "swój" Zielony, Loga przy starcie i tyle :) Wyjątkiem jest Orange i chyba T-Mobile - w ich ROM'ach są dodatkowe biblioteki do płatności zbliżeniowych. Masz kartę SIM "połączoną" z Kartą Płatniczą i możesz płacić zbliżeniowo telefonem.

 

Jeśli chodzi o zmiany wyglądu : można dodać własne tło - kafle stają się "przeźroczyste" :) - można zmienić dzwonki, ekran blokady.

W porównaniu do Androida są małe, nie ma mowy o własnym Launcherze i tym podobnych.

 

Co na plus - Windows Phone 8.1 działa szybko i płynnie na słabym i tanim sprzęcie - za 400 zł kupisz w sklepie nówkę Lumię 530 która działa płynnie. Android na tak tanich telefonach nie działa dobrze.

Kolejnym plusem jest wsparcie - mija drugi rok i nawet najstarsze Lumie jak L520, L920 mają pełne wsparcie. W przypadku androida jedynie flagowe modele mogą liczyć na dłuższe wsparcie, tanie najczęściej nie dostają w ogóle oficjalnego softu.

 

Ogólnie Lumia zapewnia święty spokój, nie trzeba kombinować, używasz telefonu i już, nawet po roku i instalacjach / deinstalacjach programów Lumia działa płynnie. Nie ważne czy Masz flagową L920 / L925 czy najtańszą Lumię 520.

 

Jeśli pogodzisz się z brakiem możliwości "kombinowania" z ROM'ami, znacznie mniejszą możliwością zmiany wyglądu - to w zamien za to dostaniesz szybki, płynny sprzęt za bardzo dobre pieniądze.

 

Lumia 735 - do kupienia za 600 zł - od osób, które przedłużyły umowę i sprzedają telefon, Gwarancja, komplet dokumentów - tu Masz przykałdy :

http://olx.pl/oferta/nokia-lumia-735-gwarancja-nowa-CID99-ID87cXz.html#3335578f2d

http://olx.pl/oferta/tylko-dzisiaj-za600nowalumia735-CID99-ID87EBB.html#3335578f2d

 

Jeśli jednak zależy Ci na Androidzie - to pozostaje nowa Moto G 2 gen lub używany flagowiec.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

OLEJ :) wymienną baterię - koszty wymiany nie jest duży, a na gwarancji - masz gwarancję :)

 

Cięzko Ci będzie znaleść wymienny akumulator - zwłaszcza w flagowcu. Zaś Lumia 735 - ma wymienny akumulator :)

 

Z flagowców - LG, HTC, Somy - ich flagowce całkiem fajne były i można je kupić za sensowne pieniądze, do HTC mam zentyment - miałem ich telefony jeszcze w czasach Windows Mobile :) - LG dośc szybko tanieje i można kupić ciekawy telefon za rozsądne pieniądze.  ALE - nie licz na gwarancę w przypadku flagowców.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...