Skocz do zawartości

Widać kartę micro sd 2 gb z adapterem ale nie można się do niej dostać ani sformatować.


Recommended Posts

Cześć, mam problem z kartą pamięci micro sd 2gb z adapterem ale nie mogę się do niej dostać ani jej sformatować i widać jakby nie miała partycji czy może są jakieś programy za pomocą których sformatuje ją czy wyzeruje albo usunę partycję? Działam na laptopie Lenovo y510p z systemem windows 8.1.

Link to post
Share on other sites

1. Uruchom CMD jako admin

2. wpisz: Diskpart

3. wpisz: list disk

4. Znajdz swoja karte SD (poznasz po rozmiarze) i zapamietaj numer dysku np X

5. wpisz: select disk X

6. wpisz: clean

7. wpisz: create partition primary

 

Po tym powinieneś móc ją sformatować z jakiegokolwiek narzędzia :)

Link to post
Share on other sites

Na 100% na Twoim adapterze microSD -> SD nie masz przełącznika 'Lock' z boku adaptera ?
Tj. nie jest zablokowany przed zapisem ?

Jeśli masz taki przełącznik, to spróbuj go w innej pozycji.

Miałem przypadek gdy przełącznik 'Lock' przełączał się podczas wkładania/wyciągania karty z laptopa...

Link to post
Share on other sites

A czy przypadkiem nie wyskakuje ci komunikat o treści= ,,dysk jest chroniony przed zapisem' ? W takim przypadku sa 3 opcje pierwsza juz widziałes, druga to za pomoca klucz w windowsie odsyłam:http://www.download.net.pl/dysk-jest-zabezpieczony-przed-zapisem-jak-usunac-blad-z-pendrive-lub-karty-pamieci/n/4580/

Link to post
Share on other sites

@Bambo1983

Było locked :P Ale przestawiłem i niestety to samo.

 

@Robert2137

Hmm komenda attributes disk clear readonly zadziałała ale opcja clean dalej nie działa.

 

Edit: Czy jeszcze w rejestrze pogrzebać?

Edytowane przez bit1000_
Link to post
Share on other sites

Widzę, że testdisk widzi tą kartę może nim? Tylko jak mam go użyć? Jakie opcje wybrać, żeby usunąć partycję i założyć nową? W google jest pełno opisów testdisku ale raczej nie dotyczą tego co ja chce zrobić tylko odzyskiwania danych itp. Mógłby ktoś umieścić jakąś instrukcję jak go użyć? Albo jakiś link dotyczący mojej sprawy?

@cooger

SDFormater zawiesza się gdy karta jest włożona do laptopa.

Edytowane przez bit1000_
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...