Skocz do zawartości

Alternatywy dla Radeon R7 260X


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Centik,

Recommended Posts

Przymierzam sie do zakupu karty graficznej. Upatrzylem sobie :

Gigabyte Radeon R7 260X 2GB DDR5 + WindForce 2X

w cenie ~480 zł

 

Moja konfiguracja sprzętowa:

Plyta: Gigabyte M55S-S3

Proc : AMD Phenom II X2 565

RAMy: 3x 2GB

Aktualna grafa: GF 8800 GT

Zasilacz: CoolerMaster Real Power M520

 

Szukam lepszej lub porownywalnej grafy w podobnej lub nizszej cenie.

jakies pomysly?

 

 

Link to post
Share on other sites

Jeśli mogą być używane to szukaj hd7950 lub okazyjnie HD 7970. Jakieś dodatkowe rdzenie masz odblokowane?

Brak odblokowanych rdzeni.

Co do Twoich propozycji to po rekonesansie okazalo sie ze ceny proponowanych przez Ciebei kart to 800+ .

Niestety to po za moim pułapem finansowym.

Jakies inne propozycje?

Link to post
Share on other sites

Sorry zle zrozumialem kolege @genisuken . Juz obserwuje kilka ofert na allegro aczkolwiek szanse ze uda mi sie dostac te karty w rozsadnej cenie oceniam na niskie.

A z nowych kart graficznych ? Sa jakies lepsze w tej polce cenowej ?

 

@UPDATE

Niestety na moim zasilaczu hd7950 lub HD 7970 nie pociagnie....

Edytowane przez lancher
Link to post
Share on other sites

 

 

hd7950 lub okazyjnie HD 7970

DO?!

 

 

AMD Phenom II X2 565

Oszalałeś?

 

 

 

Na allegro jest kilka ofert do 550zł radeona 7950. Jak kolega wyżej pisał mówimy o używanych kartach.

Kolejny szaleniec....

 

Szukaj GTX 660 lub r9 270 pod ten procesor. To i tak będzie za dużo.


Najlepsze pod ten procesor to albo r7 260x lub r7 265/ gtx 750ti.

Link to post
Share on other sites

Poszukaj na allegro lub tablicy używanych HD7870 lub R9 270 a jak masz mniej kasy to HD7850

Pierwsza lepsza oferta

http://olx.pl/oferta/gigabyte-radeon-r9-270-2gb-gddr5-gv-r927oc-2gd-pci-e-CID99-ID7ut4F.html#476fe64b64


Funkie dobrze mówi procek czadu nie robi i pasowało by go odblokować/podkręcić albo kupić Phenoma II X4 chodź ten też będzie przyzwoicie działał z tymi kartami.

Link to post
Share on other sites

Mam monitor 24 cale i 1080X1920 i w takiej rozdzielczości obserwując użycie procka i karty ( gry crysis 2,3, NFS The Run i inne z ostatnich 4 lat na max lub prawie max detalach) wygląda to następująco:

E5300 @ 3,66Ghz 90-100% i HD7770 1100/5600 85-100%

I5 750 @ 3,33Ghz 30-50% i HD7770 1100/5600 95-100% (karta za słaba do tego procka)

Tak że twój Phenom powinien trochę niedomagać ale nie martw się tym kup kartę a o procesorze będziesz myślał później.


ShFil nie proponuj Phenomów X6 bo płyta takich nie obsłuży

http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=2316

Nie wiem jaką ma rewizje ale jak widzę to żadna nie ciągnie X6.

Jeśli już to jakiś Phenom X4 ale patrz obsługa CPU przez płytę bo nie wszystkie X4 pociągnie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niestety z tego co wynika ze specyfikacji (link) mojej plyty glownej obsluguje ona tylko socket AM2.(Jesli jestem w bledzie wyprowadzcie mnie z niego).

Wiec jaki najlepszy procesor moge dobrac biorac pod uwage moja pl;yte glowna i to ze chce kupic Radeona R9 270 ?

@EDIT Tak moja ignorancja nie zna granic poczytalem troche i widze ze w niektorych przypadjkach moja plyta glowna moze obslugiwac AM3.

 

Teraz pytanie do Was ktory z tych procesorow (link) najlepiej bedzie wspolpracowal z Radeonem R9 270?

(Procek w rozsadnej cenie 300 max)

Edytowane przez lancher
Link to post
Share on other sites

http://olx.pl/oferta/amd-phenom-x4-955-black-edition-CID99-ID7V6xZ.html#0ad2a10e36

ten też powinien działać o ile to wersja 95W bo tak wynika z obsługi cpu na stronie producenta

nie wiem dokładnie jak to jest z kompatybilnością AM2 i AM3 bo nie siedzę w AMD ale coś tam dało się przekładać (chyba proc AM3 na płytę AM2, mogę się mylić)

PII X4 945 też będzie działał.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...