Skocz do zawartości

Wymiana procesora w laptopie a fpsy


Recommended Posts

Witam,

Chcę trochę ulepszyć mój laptop żeby móc grać bez klatkowania w gry typu League of Legends, Counter Strike GO. Aktualnie w lolu mam około 70fpsów, ale jak jest już jakaś grupowa akcja gdzie jest więcej efektów itd to już tak koło 30... W CS:GO zależy to od miejsca w którym się znajduję, ale tak 20-40.

Chciałem wymienić procek i kartę graficzną, ale podobno nie bardzo można kartę graficzną wymieniać, więc zdecydowałem, że kupię najlepszy możliwy procek pod socket P478, czyli core2duo T9600 2x2.80GHz, 6M cache, ale zastanawiam się czy jest w ogóle sens to robić bo nie wiem czy wpłynie to na ilość fpsów w grze.

Mój laptek to ASUS PRO72SL-7S174E.
Procek : Core2duo T5850, 2M cache ( co dziwne nie ma go w żadnym oficjalnym spisie procków intela core2duo ), karta graficzna geForce 9300m GS 512mb.

Jak myślicie da radę coś zadziałać ?http://forum.pcformat.pl/images/smilies/sup/jezyk3.gif

Link to post
Share on other sites

Ja bym nic z tym lapkiem nie robił jak zmienisz procka to się będzie bardziej grzał i krócej działał na baterii bo większe TDP a twoim głównym hamulcem i tak jest karta graficzna. Jak by ci się udało zamontować szybszą kartę to również znacznie wzrośnie TDP.

Tak czy siak zrobisz w ten sposób przegrzewający się laptop a wydajność dalej będzie kiepska.

Lepiej daj sobie spokój i kup komputer choćby jakiś starszy Core 2 duo i kartę na poziomie choćby 9600GT za 300-400zł.

Link to post
Share on other sites

TDP oba procki mają takie na tym samym poziomie, ale problemem może być kompatybilność z BIOS'em i FSB 800MHz. Jeśli bez kompatybilność nie jest problemem, taki upgrade może pozytywnie wpłynąć na ogólną wydajność.

T9600 ma 3 razy więcej cache i znacznie wyższe takty. Wieki temu wymieniłem sobie T7300 na X9000 2,8GHz 6MB i skok wydajności był zaskakująco duży. W GTA4 fps podskoczył z poziomu ~25 na ~40. Grałem na nim w kilka gierek rocznie więc nie mam bardzo dużego porównania, ale w innych produkcjach też była wyraźna poprawa. Maksymalny fps dużo nie poszybował, ale średni, a szczególnie minimalny, całkiem niemało.
W pracy i przy przetwarzaniu dużych ilości danych poprawa wydajności wykraczała daleko poza różnicę w samym taktowaniu procesorów. Teraz taki upgrade to groszowa sprawa.


BTW, podkręć mocno pamięć w tej karcie.

Link to post
Share on other sites

Do podkęcania parametrów karty graficznej potrzebujesz np. MSI Afterburner. Niczym to nie grozi. Jak podkręcisz za bardzo, to komputer się zawiesi i zrestartuje.

Odnośnie płyty głównej musisz jeszcze sprawdzić jakie odnaczenie ma płyta w tym lapku. Zazwyczaj producenci mają po kilka modeli płyt głównych do tego samego modelu i mogą się różnić. Można też sprawdzić model chipsetu płyty głównej i sprawdzić jakie FSB wspiera.

Link to post
Share on other sites

To i tak dobrze ;) Pod FSB800 są już całkiem niezłe procki. Ciesz się, że nie ma ograniczenia do 667MHz. Pod FSB800 masz T9600 oraz X9000. Z X9000 korzystałem przez 2 albo 3 lata i był całkiem niezły. Do codzienniej pracy normalnie pracował przy 3,6GHz, a rekordowo kręcił się do 4 - 4,2GHz. T9600 jednak jest tańszy i łatwo dostępny, a do tego ma TDP 35W.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...