Skocz do zawartości

Jaki router i karty sieciowe do Internetu 120Mb/s


Recommended Posts

Witam,

Proszę o pomoc w wyborze routera oraz kart sieciowych wifi aby osiągać po wifi transfer ok 120mb/s. Internet mam od upc, router będzie współpracował z modemem Cisco EPC3212.

 

Zależy mi na tym, żeby router był dwuzakresowy i mógł bez problemu pracować jednocześnie na 2,4GHz jak i 5GHz.

Bardzo ważna jest też dla mnie siła sygnału bo mieszkam w bloku i w okolicy jest bardzo dużo sieci (szczególnie na 2,4GHz).

 

Jeżeli chodzi o karty sieciowe do chciałbym je na pci-e, tylko obawiam sie, że przez umiejscowienie PC zasięg będzie na tym cierpiał bo karty są z tyłu obudowy a router od frontu. Odległość do routera to w linii prostej ok 10 m, po drodze ściana z silki. Z drugiej strony do karty na USB potrzebne będzie port USB 3.0 a z tym jest krucho bo na płycie mam tylko dwa takie porty z czego jeden jest uszkodzony a drugi zajęty. Dlatego skłaniam się ku pci-e.

 

Bardzo proszę o propozycje.

Na router nie chciałbym wydać więcej jak 300-400 zł. Na kartę maks 150 zł.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Widziałem go, cena bardzo atrakcyjna jak na standard ac. Tylko nie wiem jak u niego z siłą sygnału, tzn czy da radę nadawać na tyle mocno żeby przebić się przez ściany i 10 m i zapewnić te 115 mb/s. Nie wie, czy nie lepiej wziąć coś porządnego w standardzie n?

@Cooger a skąd jesteś?

Link to post
Share on other sites

Myślę, że osiągnięcie takiej wydajności w tych warunkach jest całkiem realne. Oczywiście gwarancji 100% nie ma bo wszystko zależy od danej lokalizacji. Niestety smallnetbuilder nie ma chyba pomiarów C5, ale zobacz sobie jak wypadł C7 - C5 będzie miał mniej więcej 60% jego wyników zapewne.

 

P.S. Mieszkam w Poznaniu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...