Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, obecnie mam dysk ssd 250gb na system i kilka gier oraz dysk segate ST1000DM003 na dane i czasami instaluje tutaj gry. Problemy są z dyskiem segate, bo obudowa wpada w wibracje czasami. Miałem wcześniej silentiumpc m40, tak więc nie zwracałem na to uwagi, ale teraz mam fractal design r4. Zastanawiam się czy nie lepiej będzie kupić dysk wd 2,5 cala WD10JPVT ? Będą na nim dane i gry takie jednorazowe do przejścia jak far cry 3, 4, twd itp.

Link to post
Share on other sites

Raczej celowałbym w Western Digital serię Red. Dyski serii RED są przeznaczone do serwerów ale jako magazyn na gry również świetnie się sprawdzą. Są stosunkowo ciche. Dysk który Ty przedstawiłeś to dysk przeznaczony do laptopów, jest wolny i ma 5400 a nie 7200 obrotów na minute.

 

Najcichsza jest wersja Western Digital Green jednak nie jest ona polecana ze względu na niską wydajność i awaryjność. Osobiście posiadam natomiast Western Digital Blue 1TB jednak do mega cichych nie należy.

Link to post
Share on other sites

Wd red 1tb wd10efrx będzie lepszym wyborem według Ciebie? Niby dyski laptopów są wolniejsze, ale mega ciche, a gry tez chodzą, tylko tam jest chyba mniejszy transfer. Wymieniając mojego starego samsunga f3 na segate trochę się zawiodłem, także nie chcę powtórzyć tego.

Edytowane przez Nevill
Link to post
Share on other sites
nie jest ona polecana ze względu na niską wydajność i awaryjność.

 

Skąd takie informacje ? Jakieś oficjalne dane ?

 

Green jako magazyn sprawdza się dobrze, jedynie częste parkowanie głowic może być problematyczne.

 

RED jest dość drogi, żaden z niego demon prędkości, ma długi czas dostępu - na gry to pomysł z gatunku tych złych  - nie ma najmniejszego sensu, aby do niego dopłacać.

 

 

 

Zastanawiam się czy nie lepiej będzie kupić dysk wd 2,5 cala WD10JPVT ?

 

HDD 2,5 cala to do desktopa chybiony pomysł.

 

 

 

ale mega ciche,

 

Nie myślałeś o SSD ? 

 

 

obudowa wpada w wibracje czasami

 

Dobrze wszystko poprzykręcałeś ? Fractal'owe sanki mają specjalnie podkładki pod HDD, a i mocowanie koszyków może się czasem poluzować. Ciężko mi sobie wyobrazić, aby dysk tak sobie powodował wibrowanie tak ciężkiej budy.

Link to post
Share on other sites

Powyginałem trochę koszyki, przestawiłem na sam dół dysk, okablowanie pozmieniałem i jest trochę lepiej. Jeszcze będę musiał tą część na środku zamontować. Ustawiłem wyłączanie dysku na 1 min, więc  jak używam ssd to hdd nie chodzi, ale jak się włączy to słychać buczenie co czyni go najgłośniejszym elementem pc. Takim zamiennikiem segate to jest chyba wd10ezex? ciekawe jak by się sprawował.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...