Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • budżet: 1900zł

przeznaczenie: gry głównie CS:GO

oczekiwania: mam zamiar kupić  FORIS FG2421

warunki w pomieszczeniu (oświetlenie w dzień, oświetlenie w nocy): Oświetlenie w dzień przez słońce (zasłonięte zasłony), w nocy przez żarówkę, szczerze to nie mam pojęcia jaka.

model karty graficznej lub skrócona specyfikacja jednostki centralnej (CPU, GPU, mobo, RAM, PSU): I5 3350p, gtx660, msi b75a g43, 4gb ram. 

 

Chciałbym kupić FORIS FG2421 lecz czy karta graficzna temu podoła? Nie znam się na tym :( 

 

Link to post
Share on other sites

Będziesz wykorzystywać 240Hz jeśli uzyskasz około 240 klatek (lub 120hz i 120klatek) to o to chodzi :)

Na wysokich detalach nie osiągniesz tyle klatek.

Do tego monitora SLI GTX 970/980 jeśli będziesz grać w coś więcej niż CS:GO.

Link to post
Share on other sites

Wystąpi wtedy tearing, obraz będzie rozerwany.

Monitor pracuje najlepiej gdy ilość klatek generowanych jest równa częstotliwości odświeżania monitora, prawda drachen? :)

 

 

Poczytaj tutaj:

http://forum.benchmark.pl/topic/26242-faq-co-i-jak-czyli-co-trzeba-wiedzieć-kupując-monitor/

 

Małe uzupełnienie wizualne:

http://www.testufo.com/#test=stutter

możesz zmieniać testy w prawym górnym rogu masz listę rozwijalną:) 

 

Też poczytałem i na razie, póki nie ma monitorów z Gsync dużo na rynku zrezygnowałem z więcej niż 60Hz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Możesz zrobić globalnie w ustawieniach panelu nV lub w ustawieniach gry indywidualnie ilość Hz w jakich mają pracować.

Jeśli grasz w CS:GO tylko dla zabawy to 60 Hz starcza, przynajmniej mi. Szkoda kupować taki monitor i nie wykorzystać jego cech.

Edytowane przez Fellox
Link to post
Share on other sites

Generalnie wziąłbym ten eizo, bardzo mi się podoba no i jest to naprawdę dobry monitor, nie bez przyczyny bił monitorem na dreamhacku. Lecz nie gram tylko w cs'a, co prawda głównie ale lubię też pograć w inne gry jak far cry czy chciałbym zagrać w nadchodzące gta 5. A jak mają być problemy too... wydaje mi się że jak dla mnie to jest to nieopłacalny zakup   :( Wiec jakieś propozycje? A może nie będzie problemów?? 

Edytowane przez bartek0102
Link to post
Share on other sites

poczytaj sobie na czym to w ogóle polega (tzn jak działa karta graficzna, czym jest odświerzanie itd), a dopiero potem wróć zadawać pytania

 

drachenfeles: no jak pragnę skonać - odświeŻanie… :)

 

Generalnie wziąłbym ten eizo, bardzo mi się podoba no i jest to naprawdę dobry monitor, nie bez przyczyny bił monitorem na dreamhacku. Lecz nie gram tylko w cs'a, co prawda głównie ale lubię też pograć w inne gry jak far cry czy chciałbym zagrać w nadchodzące gta 5. A jak mają być problemy too... wydaje mi się że jak dla mnie to jest to nieopłacalny zakup   :( Wiec jakieś propozycje? A może nie będzie problemów?? 

 

Problemy z FG czasami są. Przede wszystkim pierwsza kwestia (i w zasadzie dotyczy to wszystkich monitorów z odświeżaniem 120/144 Hz) - musisz takiemu wyświetlaczowi dostarczyć odpowiednią liczbę klatek obrazu, żeby to miało sens. Jeżeli sprzęt Ci w jego rozdzielczości wyciąga 60-70 FPS to mam poważne obawy, czy taki zakup ma sens.

 

W pracy tak na co dzień daje sobie radę, choć trzeba pamiętać, że to nie jest konstrukcja uniwersalna, tylko robiona z myślą o grach. Sprofilowany pod ustawienia dla sRGB (jasność, temperatura barw) do amatorskiego obrabiania zdjęć się nada. Oglądanie wideo też bez problemów.

 

Z drugiej strony - to samo (poza 120 Hz odświeżania) ma się na EV2450. Nie żebym Ci całkowicie i jednoznacznie odradzał FG2421. Aczkolwiek jest to jeden z niewielu modeli z oferty EIZO, przy którym miałem dosyć mieszane uczucia.

Link to post
Share on other sites

nadal nie ma odpowiedzi na to co mnie najbardziej nurtuje czy co jeśli będę miał ok 60 klatek i monitor np. 120Hz  to będę mógł grać bez problemowo?? 

 

Owszem. Będzie można grać. Ale zalety 120 Hz odświeżania raczej nie zostaną wykorzystane.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...