Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie!

Od pewnego czasu przeszukuję internety pod kątem znalezienia dla siebie smartfona za cenę jak w temacie (raczej jest to max). Szukam czegoś z Androidem, trochę do gier, przeglądania internetu, oglądania filmów, mniej do słuchania muzyki (ew. słuchawki).

Mam upatrzone co prawda dwa modele ale jestem otwarty na inne propozycje. Smartfony między którymi mam dylemat to LG G2 Mini oraz Motorola Moto G 2Gen. Ciężko mi się między nimi zdecydować bo każdy ma swoje wady i zalety.

 

Czekam z niecierpliwością na wasze opinie :)

Link to post
Share on other sites

Parę dni temu kupiłem używanego LG G2 w stanie idealnym z papierami i gwarancją na 16 miesięcy za 900 zł. Jeżeli nie przeszkadza Ci brak slotu na SD to będzie to zdecydowanie najlepsze wyjście. Szukaj na OLX - łatwo można znaleźć dobrą okazję.

Edytowane przez Rica1
Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie Lg g2 - w sklepach internetowych jest po 1200 zł ale na allegro oraz innych serwisach znajdziesz go już za 1000 zł. 

Szkoda,że szukasz czegoś koniecznie z androidem ponieważ moim zdaniem taka Nokia 925 również oferuje bardzo dużo:

http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/7220154- dobra cena, o wiele niższa. A niezłe wykonanie, aparat 8 mpix a robi bardzo dobre zdjęcia. 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za podpowiedzi :) Mocne bebechy ma LG G2. Co prawda trochę szkoda że nie ma on slotu na karty pamięci jednak widziałem że jest też wersja z 32Gb na pokładzie także mógłbym szukać takiej :) Odnośnie Nokii to nie przepadam za Windows Phone, a miałem okazję się nim trochę bawić.

 

Będę przeszukiwać allegro i OLX ale wolałbym nowy nie używany model więc możliwe że kupię po prostu w sklepie, a to czego nie dozbieram dopłacę w ratach - popularnych zresztą 0% ^^

 

Nadal jestem otwarty na jakiekolwiek sugestie :)

Link to post
Share on other sites

Kurcze tego nie wiedziałem, a szkoda bo między nimi nie ma dużej różnicy cenowej... Tak czy siak biorąc pod uwagę jednego i drugiego, czy w tej cenie czyli powiedzmy do 1400 zł znajdzie sie dla niego konkurent/alternatywa? Bo tu na prawdę patrząc po specyfikacji - procek ilość pamięci RAM itd jest na prawdę bardzo dobrze :)

Link to post
Share on other sites

To nie jest tak, że nie są. Tzn. jest, ale nie do końca. Serwis może ale nie musi Ci telefonu naprawić. Grzecznościowo naprawiają to, do czego mają dostęp, czyli czujniki, wyświetlacz, baterię itp. Płyt głównych za to nie mają w ogóle więc z tym gorzej i na serwis będziesz musiał oddawać na gwarancję "serwisową" lub załatwiać na własną rękę.

 

Do wykorzystania z tych 16 GB jest około 10.5, więc jeżeli nie wrzucasz od groma filmów, albo nie masz całych dyskografii we FLACu, tudzież nie instalujesz niewiadomo jakich gier to problemu nie powinno być.

 

Ja swoim G2 jestem zachwycony. Wgrałem niebrandowany soft, custom kernel wraz z custom recovery i roota, skaliborawałem baterię, do tego mod na poprawę jakości muzyki + nagrywanie video w 4k i 120 FPS. Telefon nie ma żadnych przycięć, zwiech, restartów i niewiadomo czego. Chodzi idealnie, na dobrych słuchawkach gra bardzo dobrze. Bateria na razie działa dwa dni z włączonym wifi lub transferem danych. W takiej cenie nie widzę konkurenta dla niego, chyba że coś na WP, ale to nie dla mnie.

Link to post
Share on other sites

to ja sie podepnę bo też szukam telefonu do 1000 i mam podobne upodobania jak autor więc może zadam kolejne pytanie:

Co sądzicie właśnie o z1 compact i czy będzie to najlepszy wybór w tej cenie? czy naprawde ten telefon jest aż tak delikatny ze upadek z 0,5 metra i telefon do kosza albo wymiana całej obudowy za 500zl (podobno jak upadnie i pęknie to już dotyku nie da rady ocalić)?

http://allegro.pl/oryginalny-sony-xperia-z1-compact-bez-5-kolorow-i4842674562.html#tabsAnchor

drugie pytanie telefon będę zmieniał najprawdopodobniej po nowy roku w styczniu albo lutym czy opłaca sie poczekać az ten telefon zejdzie z ceny?

http://allegro.pl/pl-srebrny-htc-one-max-803n-bezlocka-gw12-wys24h-i4862728311.html

moje uwagi to że xperia neov którą teraz mam ma dla mnie za mały ekran natomiast note 2 pod względem wielkości ma trochę za duży choć jak by taki był nie był bym niezadowolony :)

Jednak teraz sprawdziłem wszystko i pytanie dotyczy samej z1 bo jest wieksza i nie htc one max a htc one m8

http://allegro.pl/pl-nowy-srebrny-htc-one-m8-bezlocka-gw24-wys24h-i4867387835.html

Edytowane przez Pawskill
Link to post
Share on other sites

Cały czas mam obawy co do ilości wolnego miejsca. Gdyby wersja 32Gb była w pełni serwisowana to brałbym od razu. Ale może znajdzie się coś równie wydajnościowego, a przy tym z większą ilością miejsca/slotem na karty pamięci. Budżet mógłbym zwiększyć do tego 1500zł (skoro i tak to czego nie wyłożę od razu dopłacę w ratach). Dzięki wszystkim za propozycje i cierpliwość ale jeszcze muszę Was trochę pomęczyć :)


A ktoś słyszał o takim ustrojstwie jak Oneplus One. Żeby to było gdzieś do "pobawienia" się i tak z pewniejszego źródła to może warto byłoby spróbować. Nadal szukam czegoś o parametrach G2, przy czym ze slotem na karty pamięci bo mam obawy czy miejsca wystarczy...

Link to post
Share on other sites

Co do 1+1 to na żywo go nie widziałem niestety. Ale warto przejrzeć http://forum.android.com.pl/f1460/. Nie wiem jak jest z dostępnością, ale coraz częściej można go kupić bez zaproszenia. Nie ma niestety Polskiej dystrybucji, więc musiałbyś przesłać go z Niemiec przez Mailbox.de (czy jakoś tak). Koszt za najmniejszą wersje to wtedy około 1300 zł.

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Pora chyba odkurzyć temat, żeby nie zakładać drugiego. Kupno smartfona musiałem odłożyć w czasie, ale teraz już mogę wziąć się za szukanie :)

 

Wracam do budżetu 1000zł. Chociaż wcześniej wspomniano tu o SGS IV to jakoś nie zwracałem na niego uwagi. Do czasu gdy wypatrzyłem model GT-I9506 i powiem szczerze że całkiem mi się podoba, tym bardziej że cena oscyluje w granicach mojego budżetu. Co o nim sądzicie?


Znalazłem coś takiego:

 

http://allegro.pl/samsung-i9506-galaxy-s4-lte-white-bialy-24h-i5283810846.html

 

Jest tam niby że jako dowód zakupu wystawiają PARAGON albo FV MARŻA. To drugie to wiem z czym się wiąże ale kusi mnie bo na tej aukcji telefony bez brandingu (choć oficjalnie w PL jedynym dystrybutorem tego modelu jest T-Mobile)

 

Czy może lepiej zakupić coś z brandem i potem sobie wrzucić czyste oprogramowanie np:

 

http://allegro.pl/nowy-samsung-galaxy-s4-i9506-16gb-black-mist-i5272749248.html

 

 

Ktoś pomoże? ;D 

Edytowane przez andreew666
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...