Skocz do zawartości

AMD Phenom II x6 1055T Czy opłaca się?


Recommended Posts

Czy opłaca się wstawiać do zestawu pod gry taki procesor? jest 6-cio rdzeniowy, tani i nie wiem jak tam jest z OC, chodzi mi o lekkie, nie z 2.8 do 10 ghz. Czy ten procesor jest wydajny itp.CZy możesz lepszy jest Phenom x4 lub Athlon x4, jeśli tak to które.

 

acha, komputer do gier i filmów.

Link to post
Share on other sites

A moim zdaniem i tak to będzie lepsze niż 4 rdzenie

Bo jak kupisz 6 rdzeni teraz to dopiero za 3-4 lata będziesz się oglądał za nowym procem

 

Ja już walczę na temat tych opinii że proca 6 rdzeniowego się nie opłaca

 

Trzymaj moja kolejna wojna :(

viewtopic.php?f=5&t=15991&hilit=+phenom

viewtopic.php?f=5&t=15826&hilit=+phenom

Link to post
Share on other sites

Za 3 lata prawdopodobnie codziennością będą CPU 8 rdzeniowe, lecz producenci gier nadal nie zoptymalizują kodu do postaci w pełni wykorzystującej 4 rdzenie.

Inną kwestią są profesjonalne aplikacje.

Ilu z nas z nich korzysta by uruchomić choćby 4 rdzenie? :/

 

Pozdrawiam. :(

Link to post
Share on other sites

Za 3 lata prawdopodobnie codziennością będą CPU 8 rdzeniowe, lecz producenci gier nadal nie zoptymalizują kodu do postaci w pełni wykorzystującej 4 rdzenie.

Inną kwestią są profesjonalne aplikacje.

Ilu z nas z nich korzysta by uruchomić choćby 4 rdzenie? :/

 

Pozdrawiam. :(

 

No i za 3 lata za miast 8 będzie miał 6 i nie będzie się martwić o proca bo za miast 4 ma 6 i będzie się komfortowo grało dopiero zmiana na 10/12 rdzeni się przyda za kilka lat np 6 :)

Link to post
Share on other sites

Bierz x4, bo do x6 nie ma co przepłacać na chwilę obecną :)

Lepiej zaoszczędzoną kasę poświęcić na lepszą kartę graficzną.

Wtedy wzrost wydajności będzie bardziej odczuwalny aniżeli przy procesorze x6

 

Tak na chwilę obecną z resztą nie wiemy jaką kartę ma autor :[

Link to post
Share on other sites

Lubię być na bieżąco ze sprzętem i też rozważałem upgrade do tego procka. Po wielogodzinnym surfowaniu po necie i zasięganiu języka doszedłem jednak do wniosku, że na razie nie ma sensu. Jakbym miał teraz kupować to znów wybrałbym AMD PII 965 BE C3 a nie AMD PII x6 1055T.

Link to post
Share on other sites

Widze że procesory od AMD dostają ładne baty od Intela w wydajności,zresztą co się dziwić jaka cena taka jakośc

Nie przesadzaj kolego :) W tej samej cenie czyli zakładając do 500zł Intel vs AMD to właśnie Intel wypada blado ;) Do tego dochodzą jeszcze koszta płyt, a to jeszcze bardziej pogłębia różnice. No chyba że masz na myśli procesor AMD za 500zł vs Intel za 900zł :[

Link to post
Share on other sites

Za 2 lata będą procki 8 rdzeniowe i wszyscy o 6 rdzeniach zapomną, więc to nie ma sensu.

 

za dwa lata kolega wpadnie na forum z pytaniem czy warto brać x8 to mu powiecie że nie bo wykorzysta dopiero za 2 lata itd itp.

Za 2 lata będą już x12 na nowych podstawkach AMD w cenie dzisiejszych x6, więc równie dobrze wtedy x6 może być za mało :[

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...