Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak to czytam to mnie krew zalewa. Sugerujecie że Athlona X3 nie wykorzysta się w grach? To odpalcie GTA IV na X3-ce, a potem na PII X2 i zobaczcie gdzie i jak chodzi. Może to specyficzny przypadek, ale takich gier będzie co raz więcej.

 

Ram Kingstona chcesz brać? Sporo taniej masz GoodRAM-y. Lepsze jakościowo, bardziej elastyczne, podatne na O/C i przede wszystkim TAŃSZE. A składamy przecież platformę budżetową; Kingston to wiódł prym w czasach DDR, ale jest rok 2010 i mamy DDR3.

 

M4A77TD? W podobnej cenie jest nowocześniejszy (chipset) Asrock 870 Extreme3. Z pełną obsługą Crossfire, co zawsze może się przydać w przyszłości.

 

Po co do budżetowej platformy wkładać GPU z VAPOR-X. Osobiście celował bym w Asus 5770 w wersji z 512 VRAM. Chłodzenie ma całkiem, całkiem - może nazwa nie robi aż takiego wrażenia, a i wydajność znacznie wyższa.

Link to post
Share on other sites

Po prostu wybrał procek 2 jajowy którego mu proponowałem zamiast 3 jajowego którego ty mu proponowałeś. O to chodzi? Przecież pisząc tutaj posta nie deklaruje, że kupi zestaw taki jak mu napiszemy.

Czujesz się lepszy w tym momencie, czy jak bo nie rozumiem Twojej wypowiedzi?

Procesor wziął, który planował od początku. Poza tym nie widzę nigdzie w postach, że doradzasz mu Phenoma II X555...

Autor założył temat, żeby ocenić mu zestaw. Ludzie składają mu lepsze, wydajniejsze (mój wychodzi nawet taniej, ale nie to jest ważne) a on i tak wie swoje.

Teraz odnośnie sklepu. Poleca mu się esc.pl, ram.net.pl, inne tanie. Ale nie Komputronik w którym jest koszmarnie drogo i gdzie będzie musiał czekać z zakupem. No ale cóż...

 

Temat założony, ja wypowiedziałem swoje zdanie. Ode mnie tyle.

Pozdrawiam

Miron

 

EOT

 

P.S. Widzę Gtxxor, że podzielasz moje zdanie...

Link to post
Share on other sites

Z nowszymi grami w FullHD, pewnie sobie nie poradzi, ale z filmami jak najbardziej.

Może nie na maksa, ale spokojnie powinien dać radę.

 

Teraz odnośnie sklepu. Poleca mu się esc.pl, ram.net.pl, inne tanie. Ale nie Komputronik w którym jest koszmarnie drogo i gdzie będzie musiał czekać z zakupem. No ale cóż...

ram.net nie polecam. Polecam za to poczytać o tym sklepie. :(

 

Teraz odnośnie sklepu. Poleca mu się esc.pl, ram.net.pl, inne tanie. Ale nie Komputronik w którym jest koszmarnie drogo i gdzie będzie musiał czekać z zakupem. No ale cóż...

ram.net nie polecam. Polecam za to poczytać o tym sklepie. :/

Każdy inny sklep, w którym kupowałem (można sobie sprawdzić w profilu) był ok. Przynajmniej na razie. Niczego jeszcze nie musiałem reklamować.

Link to post
Share on other sites

Spokojnie panowie :( Od tego jest forum, aby każdy mógł wypowiedziec swoje zdanie na dany temat. Każdy z Was ma swoją rację a muszę coś wybrac, żeby pożniej nie żałowac :/

 

@ gtxxor Masz rację - GoodRamy są tańsze, jak szukałem pamięci od razu pomyślałem Kingston. Jakoś ta firma jest chyba najbardziej rozpowszechniona i większośc z nas kupując nową pamięc też szuka czegoś z Kingstona. Co do ceny kingston--> goodram to lepiej wygląda ta druga firma i chyba skuszę się na coś takiego: GoodRam DDR3 2X 2GB 1333MHz CL9.

Co do płyty to kolega mi zasugerował coś z USB 3.0, podsyłając linka do takiej plyty: Asus M4A77TD PRO/U3S6 770 s.AM3. Widzę że Asrock 870 Extreme3 też ma usb 3.0, ale czy ma wsparcie dla interfejsu SATA 6Gb/s?

Link to post
Share on other sites

Fakt może, zbyt się uniosłem, ale dobra autor zaczyna sensownie pisać, więc przystąpmy to spokojniej konwersacji :(

 

Tak malysz, ten AsRock ma SATA III.

 

Saiya-jin co masz na myśli? Czytam na Opineo i sklep ma 95% pozytywów. Osobiście tam kupowałem i jest ok. Sam natomiast przejechałem się na Proline :/

Link to post
Share on other sites

Saiya-jin co masz na myśli? Czytam na Opineo i sklep ma 95% pozytywów. Osobiście tam kupowałem i jest ok. Sam natomiast przejechałem się na Proline :(

A co było nie tak z proline?

 

Co do ram.netu: kiepska obsługa. Nabijanie na fakturze ceny droższych podzespołów, jeśli wybrałeś tańsze, bo pierwotnych nie mieli (pomimo, że na stronie były dostępne), zamiast zwrotu różnicy. Kiepskie pakowanie. Prawie niemożliwy kontakt ze sklepem, wysyłka innym kurierem niż ten, którego zamawiałeś.

Link to post
Share on other sites

ok dzieki za info o Asrock 870 Extreme3. Różnica cenowa to około 30 zł, pamiec obsługuje tą samą, socket też, nie wiem tylko co z zasilaczem ale myślę że OCZ StealthXStream 2 500W spokojnie sie podepnie :( I jeszcze pytanko ewentualny wybór płyty głównej pomiędzy Asusem a Asrockiem - cokolwiek bym nie wybrał to będzie dobrze z pozostałym sprzętem? ( chociaż cena też gra rolę ) :/

Link to post
Share on other sites

To na chwilę obecna zestaw wygląda tak:

 

Grafika: Radeon 4850 HIS 512 MB HDMI&DVI (PCI-E) iCooler IV ( chyba ze VAPOR-X potanieje ) Czy lepiej 1 gb?

 

Procesor: AMD Phenom II X2 555 BOX Black Edition

 

Płyta główna: Asus M4A77TD PRO/U3S6 770 s.AM3 lub Asrock 870 Extreme3

 

RAM: GoodRam 2GB 1333MHz CL9

 

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W

Link to post
Share on other sites

Malysz nie chcę się narzucać ale w swoim pierwszym poście podałem:

 

Procesor AMD Athlon II X3 440 (AM3) BOX
Płyta główna Asrock EXTREME3 AMD 870 Socket AM3
Pamięć DDR3 Goodram 2GB PC1066 CL7
Asus Radeon HD5770 512MB DDR5/128b D/H PCI-E
Zasilacz do obudowy Corsair CMPSU-400CXEU 400W

Podsuma: 1377,89zł

Mieścisz się tu w założonych 1400 zł, więc myślę że jest to propozycja dla Ciebie. Jeśli chcesz zaoszczędzić to wrzuć do niego faktycznie 4850 i jest ok.

Link to post
Share on other sites

Dokladnie tak jak Miron pisze, winda nie wykorzysta tego procka ,gra? jak bedzie miala zapotrzebowanie na wieksza ilosc rdzeni to tak ,3d programy moga go zjadac;D .

Doczytałem sprawę w necie i wyszło na to, że ogólnie procków 3-rdzeniowych sie z deka nie opłaca kupowac, tylko lepiej kupic od razu 4-rdzeniowego, tak aby się zabezpieczyc na przyszlośc pod ewentualne zapotrzebowanie gier. Chociaż sam procek 3-rdzeniowy jest lepszy niż 2-rdzeniowy, bo go zawsze można odblokowac i bedzie jeden rdzeń więcej. I w tym właśnie miejscu mam dylemat - kupic 3-rdzeniowy i go odblokowac czy od razu 4-rdzeniowy i miec spokoj. Akurat model podany przez Mirona ma jakieś 75% szans , że się go odblokuje.

Link to post
Share on other sites

Jeśli wystarczy Ci pieniędzy to oczywiście bierz Athlona X4 i tyle (tu też można czasem odblokować pamięć L3 i masz Phenoma). Ja składając zestaw sugerowałem się tą górną granicą 1400 zł i starałem się jej nie przekroczyć.

 

że ogólnie procków 3-rdzeniowych sie z deka nie opłaca kupowac

Tutaj można by polemizować, bo skoro X3 jest tańszy i wydajniejszy, to chyba warto go kupić ?
Link to post
Share on other sites

Tutaj można by polemizować, bo skoro X3 jest tańszy i wydajniejszy, to chyba warto go kupić ?

X3 jest tańszy i wydajniejszy niż X2, że tak dla przykładu podam:

 

1. Procesor AMD Athlon II X3 440 (AM3/95W) BOX 270 zł ( cena z ram.net )

2. Procesor AMD Phenom II X2 555 (AM3/80W) 337 zł

3. Procesor AMD Athlon II X4 630 BOX (AM3) (95W/45NM) 363 zł

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...