Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mój komp ma już 6 lat więc postanowiłem coś w nim pozmieniac. Ostatnia znana gra jaka na nim poszła to Quake 4. Jak widzicie nie mam na czym poszalec :menda: . 2 tygodnie temu zakupiłem monitor LG Flatron W2243S 21,5 ". Teraz czas na pozostałe części. Co Wy na taki zestaw:

 

Grafika: Radeon 4850 HIS 512MB HDMI&DVI (PCI-E) iCooler IV lub VAPOR-X SAPPHIRE RADEON HD4850 1024MB

 

Procesor: AMD Phenom II X2 555 BOX Black Edition

 

Płyta główna: Asus M4A77TD PRO lub Asus M4A785TD-V EVO 785G s.AM3

 

RAM: Kingston DDR3 2GB 1333MHz CL9

 

Zasilacz: Modecom Premium 400 ATX

 

Ramu na razie tylko 2 gb z powodu ograniczeń finansowych, w przyszłości kupi się drugą kośc 2 gb i będzie git. Kasa jaką mam to około 1200 - max 1400 zł.

 

Komputer będzie przeznaczony głównie do gier, czasami jakiś film w Full HD.

 

PS. Ktoś zapyta a gdzie dysk :( Otóż mam dysk Seagate Barracuda ST3320613AS 320 gb i nie planuje go zmieniac.

 

Dziękuję za poświęcony czas i pomocne rady :help:

Link to post
Share on other sites

Proponuję coś takiego. Będzie trochę wydajniejsze od Twojego zestawu.

 

Procesor AMD Athlon II X3 440 (AM3) BOX

Płyta główna Asrock EXTREME3 AMD 870 Socket AM3

Pamięć DDR3 Goodram 2GB PC1066 CL7

Asus Radeon HD5770 512MB DDR5/128b D/H PCI-E

Zasilacz do obudowy Corsair CMPSU-400CXEU 400W

 

Podsuma: 1377,89zł

 

Z nowszymi grami w FullHD, pewnie sobie nie poradzi, ale z filmami jak najbardziej.

Link to post
Share on other sites

No i po co mu x3 do gier?

Nie chodzi o to czy mu to potrzebne do gier czy nie. Po prostu tego Athlona bardziej opłaca się kupić. W ram necie jest 60 zł tańszy, a wydajność w grach będzie miał taką samą jak nie większą w nowszych tytułach które wykorzystują więcej rdzeni.

 

Karta powinna mieć 1GB pamięci do filmów FullHD

Ten Asus spokojnie sobie poradzi z filmem w Full HD. Karta nie randeruje nic w 3D podczas odtwarzania filmu. Także ten Asus do filmów spokojnie wystarczy. Z nowszymi tytułami gier może czasem dostać zadyszki, ale do filmów wystarczy.
Link to post
Share on other sites

Ale ja myślałem, że te filmy będzie na monitorze odtwarzał...

Nie rozumiem :menda:

 

System ci będzie szybciej chodził ale na grach nie odczujesz żadnej różnicy.

 

 

Akurat w systemie ta różnica może być znikoma. Dopiero przy jakichś docelowych programach, jak PS, różnego typu benchmarki, czy też gry ten rdzeń może dać wydajnościowego kopa.
Link to post
Share on other sites

Dokladnie tak jak Miron pisze, winda nie wykorzysta tego procka ,gra? jak bedzie miala zapotrzebowanie na wieksza ilosc rdzeni to tak ,3d programy moga go zjadac;D .

Tak ? to dlaczego winda wykorzystuje 6 rdzeni? Dziwne nie?

Ehh... Windows wykorzystuje i więcej rdzeni, nie tylko sześć. W procesorach Intela, Windows pokarze Ci nawet 8 albo 12 wątków (HT). Tu chodzi o to, że to system ma za zadanie rozdzielenie mocy obliczeniowej na poszczególne programy. Sam Windows nie obciąży, aż tak procesora aby zamulić Ci trzy rdzenie (tak jak w tym wypadku). Do szybszego np. otwarcia plików jest potrzebny szybki dysk z krótkim czasem dostępu, a nie mega wypasiony procesor. Jeśli miałeś natomiast na myśli różnego rodzaju programy to nie powinieneś mówić o tym "System".

Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o ogólną wydajność Windy i wszystkiego co się na niej znajduje, gier nie licząc. Będzie po prostu szybciej, w programach do renderowania i w PS możesz odczuć jakąś różnicę natomiast normalnie to nie bardzo, a, że mówiłeś o komputerze do gier i filmów proponowałem X4 albo X2.

Link to post
Share on other sites

ok panowie dzieku za rozwinięcie tematu :menda:

Czytałem dużo dobrego o procku AMD Phenom II X2 555 BOX Black Edition , więc raczej on zostanie :( Co do zasilacze to słuchając Was chyba się zdecuduje na tego OCZ. Szkoda tylko, że ma średnicę wentylatora 12 cm a nie 14 bo chyba wtedy byłby bardziej cichy, co nie? Coś polecacie za około 250 zł czy zostac przy OCZ 12 cm? Da się jakoś policzyc jaką moc potrzeba, zakładając że prawdopodobnie będe chciał lekko podkręcic procka, ale na tyle żeby zostac przy standardowym chłodzeniu.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz: Modecom Premium 400 ATX

To jest złom i trzymaj się od tego z daleka... U mnie nie nawet z 8800gtx nie wyrabiał... Komp się wyłączał....

Ten OCZ mimo 12cm wentyla będzie cichy... Nie tylko wielkość decyduje o głośności...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...