Skocz do zawartości

Fractal Define R2 Kilka pytan


Recommended Posts

Witam,

 

mam okazje dość tanio kupić obudowę Fractal Define R2. Jest to w sumie dość stary model, z tego co doczytałem nie różni się zbyt mocno od nowych modeli tej obudowy. Obudowę chciałbym w przyszłości przemalować. Przed zakupem mam kilka pytań do posiadaczy tej obudowy:

 

Jest jakaś luka pomiędzy klapą przednia a zatokami do napędów? Jak tak to ile mm? Pytam ponieważ posiadam kontroler wentylatorów z przełącznikami i zastanawiam się czy będę w stanie go zamontować w przedniej części

 

Dla pewności chciałbym się zapytać czy wejdzie tam chłodzenie Noctua Nh d14?

 

Istnieje możliwość zmniejszenia tego koszyka na dyski? Czy będę zmuszony odciąć je?

Link to post
Share on other sites

Witaj,

 

nie różni się zbyt mocno od nowych modeli tej obudowy

Różni się i to sporo choćby w porównaniu do Define R4. Ta druga ma więcej miejsca za tacką MB, inne przepusty, większe wentylatory, przycisk reset oraz dzieloną klatkę na dyski. Define R5 jeszcze bardziej różni się od R2 ;)...

 

 

Jest jakaś luka pomiędzy klapą przednia a zatokami do napędów?

Nie, nie ma. Jak miałem zamontowany napęd to wypukła zaślepka szuflady odbijała się na gąbce. Musiałbyś nieco cofnąć kontroler względem przedniego panelu.

 

 

czy wejdzie tam chłodzenie Noctua Nh d14?

Teoretycznie zostanie Ci jakieś pół centymetra luzu. Najwyższe chłodzenie jakie (wg specyfikacji) wejdzie do tej budy może mieć 16cm.

 

 

Istnieje możliwość zmniejszenia tego koszyka na dyski?

Dzielony koszyk na dyski wszedł dopiero w Define R4.

Edytowane przez krzesuo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Za 120zł sam bym wziął :D. Z nowych do 120zł lepszej nie wyrwiesz, z używanych jedynymi wartymi uwagi opcjami są

http://allegro.pl/obudowa-lian-li-pc-a07-aluminiowa-okazja-i4858472791.html

i

http://allegro.pl/cooler-master-haf-932-i4864416428.html

Jeśli R2 Ci odpowiada to bierz. Mam R3, która różni się od niej większym jednym przepustem, ażurowymi śledziami i zaślepkami 5,25' i jedyna wada, jaką w niej zauważyłem to niezbyt dużo miejsca na ułożenie kabli z tyłu (np. w porównaniu do Zalmana Z9).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...