Skocz do zawartości

Komputer nie do gier do 2500zł


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczy,

 

Jestem tu nowy, gdyż do tej pory zgłębiałem wiedzę jako obserwator, ale nadszedł czas gdy i ja potrzebuje Waszej pomocy bo czytając forum nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

 

Więc tak, potrzebuje złożyć komputer który będzie służył ogólnie rzecz biorąc do prac biurowych (kosztorysy, delikatna obróbka zdjęć, internet, wiadomo pakiet office, jakiś film od czasu do czasu itp.). Sprzęt ma być szybki, cichy i najlepiej niezawodny... Fajnie by było gdyby też nie był za prądożerny...

 

Na początek jedno czego jestem pewien, tzn dysk (dyski) to oczywiście Samsung 500GB z serii F3 ewentualnie dwa takowe w raidzie 0.

 

Co do samej platformy, na początek myślałem o intelu i procesorze i3, ale czytając to forum coraz bardziej skłaniam się do platformy firmy AMD i procesora np Phenoma II x2.... Dużo dobrego czytałem o płytach firmy Asrock np. 870 extreme 3....

 

Chciałbym najlepiej wykorzystać stosunek jakości/wydajności do ceny.... Kwota 2500zł jest to maksymalna wartość którą chciałbym przeznaczyć.

 

Monitor mam i jest to HP 2159v.

 

Proszę o pomoc w dobraniu odpowiednich składowych.

Link to post
Share on other sites

a wiec tak:

Wentylator: SilentiumPC Fortis HE1225 115 zł

Procesor: AMD Phenom II X6 1055T /2.8GHz, 125W, BOX, AM3/ 730 zł

Płyta główna: AsRock 870 Extreme3 /AMD 870/ 335 zł

Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 310 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 155 zł

Drugi dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 155 zł

Karta graficzna: Asus Radeon HD5750 Formula 1024MB DDR5 /128bit/ 2xDVI/HDMI/DP 530 zł

Obudowa: Cooler Master Elite 333 (Black) 149 zł

Zasilacz: Fractal Design 450W Tesla 295 zł

 

dobry zestaw wg mnie :P:P proca wzialem takiego, bo zawsze 2 rdzenie wiecej 8-) karty lepszej ci nie potrzeba, podobno bardzo cicha seria. ogolnie zestaw na poziomie ;)jak chcesz zaoszczedzic to beirz phenoma x4 955 :wariat: pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dzięki za tak szybką odpowiedź :P

 

Ale mam w klika pytań do Twojego zestawu... A mianowicie, kwotę którą podałem uważam za maksimum ale jeżeli mogę wydać mniej i być mimo to zadowolony ze sprzętu to jest to co tygryski lubią najbardziej... :P

 

Ale do rzeczy, więc nie wydaję mi się czy przy biurowym wykorzystywaniu w większości kompa dam radę obsłużyć 6 czy nawet 4 rdzeni... Poza tym przerażam mnie troszkę TDP rzędu 125W.....

 

Co do samej karty graficznej, obróbka zdjęć o której pisałem polega na prostej redukcji czerwonych oczu, przycięciu czy zmniejszeniu foty i wrzuceniu do power pointa.... Wydaję mi się że nie ma potrzeby w takiem wypadku ładować niepotrzebnie pieniądze w tak mocną kartę graficzną?

Link to post
Share on other sites

Co do karty, w Twoim przypadku. Moim zdaniem jakiś pasywny GT 240 by tutaj aż nad wyraz wystarczył; jest bezgłośny, tańszy a wydajność ma wystarczającą dla Twoich potrzeb. TDP 125W dla 6 rdzeni to raczej normalna wartość. Pieniądze zaoszczędzone na GPU wrzuciłbym w obudowę (np SPC Gladius). Zasilacz można brać tańszy; Fortron 500W wydaje się być całkiem sensownym wyborem.

Link to post
Share on other sites

Wentylator: SilentiumPC Fortis HE1225 115 zł

Procesor: AMD Athlon II X3 440 /3.0GHz, 1.5MB, 95W, BOX, AM3/ 275 zł

Płyta główna: MSI 770-G45 /AMD 770, DDR3-1600/ 269 zł

Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 310 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 155 zł

Drugi dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 155 zł

Karta graficzna: Gigabyte GeForce 9800GT Silent 1024MB DDRIII /256bit/ HDMI&DVI 499 zł

Obudowa: Cooler Master Elite 370 (Black) 135 zł

Zasilacz: Fractal Design 450W Tesla 295 zł

 

nie ma sensu ladowac kasy do jak najtanszego kompa w bude. owszem, wyglad sie liczy, ale nie kosztem ceny. (w przypadku komputerow). moze troche przesadzilem z tym 6-rdzeniowcem, ale myslalem ze to bedzie profesjonalna obrobka :P wlasnie podalem ci cochutki zestaw, zasilka juz na przyszlosc, nie znam sie na tym, ale powinien zzerac jakies 300w. pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja bym się tutaj wpakował w Corei3 + płyta główna, żeby obsłużyć integre w procku, i do twoich zastosowań ten zestaw byłby dobry.

 

Mój zestaw proponowany :

 

Procesor Intel Core i3 530 2.93GHz LGA1156 BOX

397,99zł

 

Płyta główna Asus P7H55 Intel H55 LGA1156

343,99zł

 

Pamięć DDR3 Corsair 4GB PC1600 2x2GB CL9 XMS3

365,99zł

 

Dysk twardy Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB 2x500GB (RAID0)

297,98zł

 

Chłodzenie CPU Scythe SCMG-2100

154,99zł

 

Nagrywarka DVD Samsung SH-S223C SATA czarna Bulk

65,99zł

 

Obudowa ATX Midi SilentiumPC Gladius 600 czarna

228,00zł

 

Zasilacz do obudowy OCZ ModxstreamPro 500W Modular

228,99zł

Podsuma: 2083,92zł

 

Ceny ze sklepu ram.net

 

Jeżeli w ogóle nie grasz w gry to ten zestaw byłby bardzo dobry, za zaoszczędzona kasę możesz kupić peryferia do PC, lub jakieś wentyle do obudowy.

Link to post
Share on other sites

Powiem szczerze ze chyba najbardziej odpowiada mi opcja na i3, tylko zastanawiam sie czy podana przez toniek-94 płyta będzie rozsądnym wyjściem? czy może coś ze stajni gigabyte?

 

Jak wygląda porównanie podanego zestawu na i3 oraz wcześniejszych propozycji firmy AMD pod względem wydajności?

Link to post
Share on other sites

Zestaw toniek-94 wydaje się najrozsądniejszy. Dlaczego nie Gigabyte? Zbyt wiele MB i GPU trafia do serwisu, który zresztą również prowadzę.

Za zaoszczędzone pieniądze możesz dołożyć 3-ci HDD na back-up danych, co jest ryzykowne w przypadku przechowywania ważnych dokumentów na macierzy RAID0.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem zestaw y0ddh4 jest fajniejszy. CX400 to prawie jak za darmo! Będzie lepiej działał niż MXS 500W pod względem sprawności (bliżej 50% obciążenia). Pamięci Geil z radiatorem i za 300zł - warto jak najbardziej. Obudowę to bym wziął jakiegoś Anteca mało dziurawego. Do tego tez dodatkowy cooler na proca ;)

Link to post
Share on other sites

A możecie mi napisać jaka była by różnica wydajnościowa zestaw na i3 intela a przy zestawie zaproponowanym przez y0ddh4 na AMD....

 

Musze w przeciagu tygodnia poskładać kompa a tu coraz wieksze dylematy.... Nie mam jakiegos przywiazania do marki i jest mi to obojetne czy bedzie to intel czy amd ale chcialbym dobrze wydac pieniadze.....

 

Proszę również o info co sadzicie o monitorze samsunga 2333T na matrycy PVA....

Link to post
Share on other sites

i3 są procesorami dwu-rdzeniowymi, wyposażonymi w technologię HT - wątki logiczne (wykorzystują je jedynie niektóre aplikacje, głównie te bardziej zaawansowane).

 

Jeśli chodzi o chłodzenie procesora to nieseryjny wentylator jest w tym przypadku IMHO zbędny - komputer nie będzie na tyle obciążany aby procesor się przegrzewał. Obudowę Aerocool zaproponowałem ponieważ miałem z nią styczność i mogę ją z czystym sumieniem polecić ;)

 

Pozdrawiam, Y0ddh4

Link to post
Share on other sites

AMD:

 

Procesor:AMD Phenom II X4 955 Cena:539zł

Chłodzenie Procesora:Scythe Mugen II Rev.B Cena:169zł

Płyta Głowna:Asrock EXTREME3 Cena:312zł

RAM:G.SKILL DDR3 4GB (2x2GB) 1600MHz DUAL ECO CL7 Cena:395zł

Karta Graficzna:Gigabyte GeForce GTX460 1GB DDR5/256b D/H PCI-E Cena:784zł

Dysk Twardy:Samsung SpinPoint F3 500GB 16MB 7200rpm SATA2 3,5cala Cena:148zł

Zasilacz:OCZ ModXStream Cena:228zł

Obudowa:Cooler Master Dominator II 692 Advanced Cena:300zł

 

Cena:2790zł w RAM.NET

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...