Skocz do zawartości

5870 czy 480?


Recommended Posts

Bierz hd5870, bo jest to jak na dzień dzisiejszy najbardziej opłacalna grafika jak masz tyle kasy... Geforce to ma te swoje CUDA, ale niewidy. Physx to tylko jak dla mnie marny bajer, który i tak mocno obniża wydajność, karta jest gorąca, droga i żre dużo prądu w porównaniu do hd5870, a do wydajności to się ma tak, że jak weźmiesz gtx480 to przepłacisz i tyle radek hd5870 vs geforce gtx480 cena/wydajność wygrywa radek (wiadome) a jak patrzeć na wydajność, a nie na cenę to lepszy jest geforce, ale nie ma sęsu go kupować dla pary fps, bo będzie to marnotractwo. A z resztą nvidia ma plany niedługo wypuścić poprawą wersje tej karty z większą ilością SP nie 480 a 512... wypuścili bubla, a teraz go łatają :menda::( Na swoim radku w idle mam 40 stopni, a w stresie max. 70 stopni i każda gra śmiga pięknie. A co do sterowników to powiem tak, że radki mają bardzo dobre sterowniki, wbudowany moduł do pokręcania (ATI Overdrive) nie mam żadnych problemów ze spadkami wydajności itp. to, że radeony miały słabe sterowniki jest przeszłością z którą odeszła nie udana seria x1000. A tak wogóle, to geforce mają zrypane sterowniki, które palą karty graficzne (przecież było o tym)... {przekłamany anty-aliasing} kiepskie filtrowanie anizotropowe, gorszą jakość obrazu w porównaniu z ATI. Ja mam radeona i jestem z niego w 100% zadowolony, bo nie sprawił mi najmniejszego zawodu i jest to karta bardzo dobra. A co do serii hd6000 radek hd6870 będzie miał około 30% większa wydajność, niż hd5870, czyli nie za wiele, a będzie kosztował pewnie baaardzo dużo, więc nie wiem czy jest sęs czekać na nową serie, ponieważ nie wprowadzi nie wiadomo czego (przecież tam będzie tylko podniesione zegary, sorry zegar pamięci) w porównaniu do serii hd5000 których ceny pewnie powoli będą spadać. Jeszcze raz to powiem na hd5870 w każdą grę zagrasz z wysokim fps jeszcze przez naprawdę długie lata, karta jest chłodna, cicha, nie prądożerna, sterowniki są dobre, normalny aa i af + bardzo dobra jakość obrazu... masz tu na dowód: http://pclab.pl/art41736-5.html na dole masz skriny porównawcze. I tak geforce ssie dla ATI, bierz HD 5870, to nie będziesz żałować :P Aha i nie patrz na te głupie benchmarki, bo prawie wszystkie robione, są pod karty nvidii (płacą pewnie tyle ile trzeba, a oni robią tak żeby na geforce benchmark lepiej latał) ehh... liczy się tylko wydajność w grach, bo ma benchmarku nie pograsz :) Ogółem seria gtx400 to syf. :) :) Ja sam zastanawiałem się nad gtx 480 jak kupowałem nowego pieca, a teraz widzę że bym płakał :P:D

Link to post
Share on other sites

BlackCrow rozumiem, że nawet nie porównujesz gtx 480 do 5970 z braku jakichkolwiek argumentów ?

Po za tym cena 5970 nie różni się zbytnio od 480 :( - gdyż widzę, że takie różnice cenowe nie są dla Ciebie aż tak istotne. Dodam jeszcze, że zarówno temperatura jak i pobór energii kopie już leżącego w tym zestawieniu gtx'a 480.

Cena różni się o około 600 zł więc to wcale nie mało. Po za tym temperatury i pobór energii 5970 stoi na mniej więcej tym samym poziomie.

 

@

Tak Dragoslaw25, 5870 jest cicha, chłodna, tania, mało prądu bierze ma super sterowniki i obraz jest taka super że nie ma lepszej karty i w ogóle po co inne robią ... :menda:

Widzę że lubisz przechwalać produkt który zakupiłeś :tajniak:

Link to post
Share on other sites

Ja posiadając 5850 mimo wszystko jednak wolałbym polecić gtx480, jak komuś cena, pobór prądu nie przeszkadza to już reszta mały pikuś, ja wiele razy pisałem, optymalizacja to połowa sukcesu, mozna mieć dobrego radka, a i tak gry będą chodzić lepiej na nvidii słabszej na wszelkich testach.. sam się o tym przekonałem przechodząc z 8800gt na hd5850 ;)

Link to post
Share on other sites

proc: i7 920

plyta: rampage II extreme

zasilka: corsair 650W

ram: g.skill 3x2gb 1600mhz cl6

Mam identycznie prócz zasilacza (mam 750 OCZ)

Ostatnio miałem ref. Msi HD5870,teraz mam MSI GTX480

 

W 3Dmark 06 GTX480 przy procku 3.2 GHz jest-22287.pkt\HD5870-21770.pkt.

W 3dmark06 przy procku 4GHz-GTX480-25356.pkt\HD5870-24710.pkt

 

Jak narazie w grach to zauważyłem że GTX480 jest gorszy od 5870 w BBC2-są jakieś "mikroprzycięcia",dłuższe loadingi.

W Gta4 GTX480 szaleje na maksymalnych możliwych ustawieniach\Hd5870 juz nie,poza tym to brakuje pamięci.

Demo mafii 2 strasznie zamulało na radku\na 480 chodzi normalnie.

Tak na plus dla radka to chyba lepsze kolory,na plus dla 480 to więcej ciepełka na zimę ;)

Link to post
Share on other sites

nalovp, czy byla duza roznica w grafice jak zmieniles karte?

↲W grafice to zadnej,ale kolry na kartach nv sa jakby bardziej blade.↲5870 byla glosniejsza gdy lapala ok.70 stopni niz gtx480 przy 90 stopni.↲Ps.metro 2033tez lepiej smiga na 480.↲
Link to post
Share on other sites

Aha i nie patrz na te głupie benchmarki, bo prawie wszystkie robione, są pod karty nvidii (płacą pewnie tyle ile trzeba, a oni robią tak żeby na geforce benchmark lepiej latał

HD5870 i GTX480 mają prawie taką samą wydajność w 3dmark06.25300.pkt\24710.pkt

Dlaczego np. w GTA4 na radku da się grać tylko na medium ustawieniach,a na 480 gra szaleje na najwyższych możliwych,nawet w deszczu (1920\1080)?

Skoro mają podobną wydajność to dlaczego radek się poci? w Cryostasis,Metro2033 też.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tu bez wątpienia gtx480 rządzi i fanboye radeony wam nie pomogą swoim wyglądem bo wydajność i stery są do bani,no w nie których grach mają najwyższą liczbe klatek ale to tak jak bym liczył moc max/szczytową wzmacniacza stereo,za to nvidia trzyma minimalny fps,przykro mi ale taka prawda,mogę jeszcze havoka pochwalić za to.

Link to post
Share on other sites

nie ma sensu brać farelki, 5870 z dobrym chłodzeniem, taniej i lepiej. Nvidia ma kiepskie sterowniki, optymalizacja u nich to często zwiększenie fps kosztem jakości obrazu (niektóre tekstury w crysis) czy zbyt duże obciążenie cpu w grach. jedyny opłacalny gtx to tanio kupiona i podkręcona 460tka

Link to post
Share on other sites

Dlaczego np. w GTA4 na radku da się grać tylko na medium ustawieniach,a na 480 gra szaleje na najwyższych możliwych,nawet w deszczu (1920\1080)?

Skoro mają podobną wydajność to dlaczego radek się poci? w Cryostasis,Metro2033 też.

To chyba u ciebie tak było, bo u mnie wszystko lata na high fps-ie. Ja tam żadnych problemów nie mam :roll:, a jak nie wierzysz, to masz mój kanał na youtube: http://www.youtube.com/user/dragoslaw25?feature=mhum i mam akurat gameplaye z Metra 2033 i gta 4 (szczegółowo pokazane są ustawienia, żeby nie było!) i jakoś nie gram w gta na medium ustawieniach tylko na maxa, a metro się nie tnie na max grafie w dx11 z tesselacją i dof-em :menda:... Pozdro kolego! :P

 

jedyny opłacalny gtx to tanio kupiona i podkręcona 460tka

Najmądrzejsze słowa jakie ostatnio słyszałem/czytałem.

 

fanboye radeony wam nie pomogą swoim wyglądem bo wydajność i stery są do bani

Brak słów... :]

Link to post
Share on other sites

 

Dlaczego np. w GTA4 na radku da się grać tylko na medium ustawieniach,a na 480 gra szaleje na najwyższych możliwych,nawet w deszczu (1920\1080)?

Skoro mają podobną wydajność to dlaczego radek się poci? w Cryostasis,Metro2033 też.

To chyba u ciebie tak było, bo u mnie wszystko lata na high fps-ie. Ja tam żadnych problemów nie mam :hahaha:, a jak nie wierzysz, to masz mój kanał na youtube: http://www.youtube.com/user/dragoslaw25?feature=mhum i mam akurat gameplaye z Metra 2033 i gta 4 (szczegółowo pokazane są ustawienia, żeby nie było!) i jakoś nie gram w gta na medium ustawieniach tylko na maxa, a metro się nie tnie na max grafie w dx11 z tesselacją i dof-em :menda:... Pozdro kolego! :P

 

jedyny opłacalny gtx to tanio kupiona i podkręcona 460tka

Najmądrzejsze słowa jakie ostatnio słyszałem/czytałem.

 

fanboye radeony wam nie pomogą swoim wyglądem bo wydajność i stery są do bani

Brak słów... :]

i tu polega róznica między gtx480 że ty pokazując w filmiku grasz w 1280x1024,AA wył. entusiasta ok

 

w gtx480 ustawisz 1680x1050///1920x1080,AA16XQ entusiasta PRZEPAŚĆ :roll: tyczy to również pozostałych gier :P i dobrze napisał nalovp :hahaha:

Link to post
Share on other sites

i tu polega róznica między gtx480 że ty pokazując w filmiku grasz w 1280x1024,AA wył. entusiasta ok

 

w gtx480 ustawisz 1680x1050///1920x1080,AA16XQ entusiasta PRZEPAŚĆ :menda: tyczy to również pozostałych gier :roll: i dobrze napisał nalovp :P

 

Panie, panie dobrze, że mnie krzesło trzymie, bo bym nie wytrzymał...

 

1. Filmik nagrywam w 720p/aa off, a gram w (1680x1050 - max jak mogę)/aa x4 - to chyba normalne fraps przymula no nie? I jak nawet nagram w 1680x1050, to co mi z tego jak na youtube w 1080p nie będzie odtwarzane... tylko filmik zajmuje strasznie dużo w porównaniu do 1280x720 co przekłada się na dłuższy uploading pliku.

 

2. Ten cały aa w geforcach, to jest [powstrzymam się] przekłamany do potęgi... nawet na necie jest pełno testów i pokazane jest centralnie, że na radkach aa max. x8 wygląda tak samo, albo nawet lepiej niż nvidiowskie aa x16xq...

 

3. Różnica między 1680x1050, a 1920x1200 to około 5fps [wiem powtarzam się]

 

4. Różnica w 1680x1050, 1920x1080, 1920x1200 z aa x4, a aa x8, czy nawet 16(bezsens) jest żadna... po co dawać aa x8/16 jak przy takiej rozdzielczości nie ma żadnej różnicy w porównaniu z aa x4...{chyba że siedzi się z lupą/lornetką czy innym teleskopem/mikroskopem dalekosiężnym :]} to nie rozdzielczość 1024x768, że trzeba włączać aa x8 czy 16... bo są ząbki

Link to post
Share on other sites

kupujcie te gtx470 i 480, kupujcie bo nvidia upadnie na morde i amd takie ceny podyktuje że będę miesiąc na kartę pracował.I tak już dość nieszczęścia przez nieudolnośc nvidii, ceny radeonów 5850 i 70 bez większych zmian od premiery, GF tańsze o nawet 30% niż przy premierze.

Od tej chwili wszystkich zachecam do kupna gtx480/470, i tak przy okazji, zapowiadają podobną zimę jak rok temu więc każda dodatkowa farelka w domu sie przyda.

Link to post
Share on other sites

edit

 

Macie racje :hahaha: za to kupujcie tylko radeony,najlepsze karty na rynku :] ci co przesiadke robią z amd na gf. zmieniają szybko zdanie i to nie jeden taki przypadek,dobra bo już to fanboystwo nudne sie staje :roll:

 

co do AA jak piszesz gdy by tak było to by nie obciążało karty dodatkowo :menda: bo po co skoro nie ma różnic jak twierdzisz,owszem może nie we wszystkich ale jednak. :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...