Skocz do zawartości

5870 czy 480?


Recommended Posts

Zdecydowanie bierz 5870.Po prostu jest bardziej opłacalny :P .GTX480 ma jedynie PhysX i nic po za tym.I tak daje marne efekty w grze a jak już daje to nie zwracamy na nie uwagi.Jak używasz PhysX to wydajność spada o 20-3% więc nie ma sensu się pakować w GTX 480 bo nie dość, że jest ultra gorący co uniemożliwia OC, a po drugie prądożerność na poziomie 20-40% wydajniejszego 5970 :P

Link to post
Share on other sites

Ja konsekwentnie wybieram nV.

Skoro tak to na obecne czasy konsekwentnie przepłacasz. Dopłacaj do swoich przyzwyczajeń ale nie podsuwaj innym nietrafnych rozwiązań. Na dzień dzisiejszy Nvidia odstąpiła pola AMD zarówno pod względem wydajności jak i stosunku cena/wydajność więc już chyba tylko sentyment może zmienić werdykt.

 

witam, mam jedno pytanko. jaka karte lepiej kupic, 5870 czy gtx 480?

DI3S3L bez dwóch zdań bierz 5870 chyba, że chciałbyś trochę oszczędzić kosztem małego spadku wydajności to 5850. Jak nie myślisz o eyefinity to karta referencyjna z 1GB będzie idealna.
Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Może i przepłacam, ale ja nie kupuję kart pod kontem gier, nie powiem czasem zagram w coś, a jak :P Potrzebna mi CUDA i dlatego mój wybór od jakiegoś czasu pada na nV - teraz jadę na gtx285, ale jeszcze w tym roku pewnie coś z gtx4xx.

pozdrawiam

 

E: UP:

Nie można jednoznacznie stwierdzić - w jednych grach AMD, a w innych nV (czasem różnica jest bardzo duża). Polecam ostatnie recenzje na BMK.

Link to post
Share on other sites

No tak DANNY_79 ale z tego co piszesz to jednak do specyficznych zastosowań jest ten wybór Nv - w Twoim wypadku pewnie i słuszny. Z tego co widać kolega DI3S3L raczej wolałby, żeby jego ciężka kasa raczej przełożyła się na miodność i wydajność w grach, więc raczej 5870.

 

Edit:

Miażdżąca większość testów wskazuje na przewagę AMD, więc nie ma co się sugerować pojedynczymi tytułami optymalizowanymi pod Nv. Do tego warto jeszcze zwrócić uwagę na prądożerność i temperatury Nv, które bądź co bądź podnoszą temperaturę w budzie i nie pozostają bez wpływu na inne komponenty a raczej na np. możliwość ich OC. Jakoś to ciepło trzeba rozproszyć więc Nv potrafią też wyć jak wilki nocą.

Link to post
Share on other sites

A ja proponuje poczekać na HD6xxx. nowe karty zapowiadają się bardzo ciekawie a i cena serii 5xxx powinna się znacznie obniżyć. A jeżeli potrzebujesz grafiki na jutro to weź Hd5850 bo jest po prostu bardziej opłacalny niż 70. A i będziesz mniej stratny jeżeli będziesz chciał ja sprzedać i kupić coś z nowej serii od AMD. Nvidia ma w podobnej cenie bardzo ciekawego gtx'a 470(około 1100 zł) Jeżeli nie przeszkadza ci duży pobór energii i głośność chłodzenia to z wydajności będziesz zadowolony i miał wsparcie PsyhX. W cenie GTX'a 480 w rachubę wchodzi tez SLI z 460 1 GB które będzie dużo wydajniejsze od wszystkiego co wymienili ludzie biorący udział w dyskusji. Ale pamiętaj ze za rogiem czyha nowa seria Radeonow(2 karty po rozsądnej cenie będzie sprzedać trudniej niż 1) oraz twój zasilacz może niedomagać szczególnie jeżeli podkręcasz inne podzespoły a to generuje dodatkowe koszta. Wiele opcji do wyboru. Zastanów się która odpowiada ci najbardziej. Pozdrawiam i mam nadzieje ze pomogłem :P

Link to post
Share on other sites

A jak się zapatrujesz na PhysX? Tu prym wiedzie nV.

A jak się zapatrujesz na AMD Open Physics Initiative? Tu pewnie prym przejmie AMD, jeżeli chodzi o obliczanie fizyki prze GPU. Dodatkowo ostatnio guru technologii PhysX i CUDA przeszedł z nVidi do AMD co jest dość wymowne.

 

Po za tym cały ten PhysX miał całkiem mocną kampanię reklamową ale przyznać musisz, że wymierne efekty są mizerne. Tak czy inaczej sam PhysX nie przekona mnie do płacenia więcej za mniej nie wspominając już o prądożerności, nagrzewaniu i hałasie czy kulturze pracy jak ktoś woli.

 

Ogólnie da się słyszeć głosy, że dominacja AMD na rynku kart graficznych zaczyna być przytłaczająca co nie wróży nam nic dobrego niestety. Równa konkurencja wymusza niższe ceny i lepsze produkty. 3mam więc też kciuki za nVidię, żeby się podniosła i dogoniła AMD co wyjdzie nam wszystkim tylko na dobre. Pozdrawiam !

Link to post
Share on other sites

BlackCrow rozumiem, że nawet nie porównujesz gtx 480 do 5970 z braku jakichkolwiek argumentów ?

Po za tym cena 5970 nie różni się zbytnio od 480 :P - gdyż widzę, że takie różnice cenowe nie są dla Ciebie aż tak istotne. Dodam jeszcze, że zarówno temperatura jak i pobór energii kopie już leżącego w tym zestawieniu gtx'a 480.

 

Ogólnie to twierdzę, że Radek 5870 jest optymalniejszym wyborem dla DI3S3L'a niż gtx 480 a chyba jeszcze lepiej zrobi jak zdecyduje się na 5850.

 

Edit:

Coś takiego DI3S3L:

SAPPHIRE TECHNOLOGY RADEON HD 5850 - 1 GB GDDR5 - PCI-EXPRESS 2.0 (11162-00-40R) w cenie 1 068 PLN z Vat. np. z pixmania.pl Jak Ci nie wystarczy dokupisz drugiego do CF i z łatwością zdmuchniesz gtx'a 480.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Odnośnie "Open Physics": Bardzo dobrze, że powstaje solidna konkurencja dla PhysX, do tego język na zasadzie open :P jednak technologia CUDA i PHYSX jest już długo, bardzo mocno się rozwija, ba, wykłada się nawet ją na uczelniach na całym świecie - również w tej co jak kończyłem :P

O tamtej tech właściwie mówi się dopiero - nie wróżę, aby w ciągu roku stała się popularna.

No i tu jest cały pies pogrzebany.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...