Skocz do zawartości

Czy GTX470 jest naprawde aż tak zły?


Recommended Posts

Biorąc pod uwagę jego obecną cenę i osiągi w porównaniu do radeonów. TAK, jest zły. Poprzeglądaj sobie ceny i testy GTX470 vs HD5850.

Zależy gdzie patrzeć :P Jak ktoś polega tylko i wyłącznie na jednym portalu internetowym to wiadomo że HD 5850 będzie lepszy :P >>> http://www.xbitlabs.com/articles/video/ ... 400_8.html

To ciekawostka. Może powinieneś nie polegać na opini tylko jednego portalu :wariat: Bo jak sięgam pamięcią wszystkie inne portale były zgodne co do wydajności 470tki względem 5850. Spisek?

Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę jego obecną cenę i osiągi w porównaniu do radeonów. TAK, jest zły. Poprzeglądaj sobie ceny i testy GTX470 vs HD5850.

Zależy gdzie patrzeć :( Jak ktoś polega tylko i wyłącznie na jednym portalu internetowym to wiadomo że HD 5850 będzie lepszy :menda: >>> http://www.xbitlabs.com/articles/video/ ... 400_8.html

 

EPIC FAIL. Tam im do pensji NVIDIA dopłaca czy co? Taki wynik jest niemożliwy, chyba, że przetaktowali radka na niższe taktowanie...

 

A swoją drogą to musiałeś się naszukać bo przeglądałem kilka serwisów i nie widziałem takich wyników :P

Link to post
Share on other sites

EPIC FAIL. Tam im do pensji NVIDIA dopłaca czy co? Taki wynik jest niemożliwy, chyba, że przetaktowali radka na niższe taktowanie...

Prawda w oczy boli.

Jeżeli xbitlabs czy guru3d uważasz, za przekupione to ja nie mam pytań...

 

http://www.guru3d.com/article/geforce-g ... sli-review

http://maxforces.com/articles.php?article_id=43

 

A swoją drogą to musiałeś się naszukać bo przeglądałem kilka serwisów i nie widziałem takich wyników :(

Widziałeś testy z dnia premiery GTX4x0 a takie testy są mało miarodajne.
Link to post
Share on other sites

Jakbyś nie zauważył to testy na guru3d dotyczą GTX460, a na xbitlabie, lepszy okazuje się GTX470. Szczerze to nie wiem co mam myśleć o tych testach. Jednemu serwisowi wychodzi lepiej radek a drugiemu GF i to z reguły z grubą różnicą między jedną a drugą.

Link to post
Share on other sites

Jakbyś nie zauważył to testy na guru3d dotyczą GTX460

Ale są także słupki z wydajnością pozostałych modeli (GTX4x0, HD58x0, także w konfiguracjach multiGPU) więc co za różnica czego dotyczy test?

 

Obecnie HD5850 w moich oczach jest nieopłacalną inwestycją (albo w dużo niższej cenie dostajemy produkt minimalnie wolniejszy (GTX460) albo w tej samej szybszy (GTX470)). Podobna sytuacja zaczyna mieć miejsce w przypadku HD5870 i GTX480.

Link to post
Share on other sites

Nawet te portale, które przyznają prowadzenie 470tce przyznają, że jest koszmarnie głośna i prądożerna. Nie dla każdego liczy się plus parę klatek kosztem komfortu używania komputera.

Dla tego dla mnie na przykład 470 jest inwestycją całkowicie poza dyskusją.

460tka z kolei w swoim przedziale cenowym jest najlepszym wyborem (to pewnie zmieni niebawem seria 6xxx)

 

Ja akurat zamieniłem niedawno 2x 4850 na pasywną 5750. Więc jak widać należę, do ludzi którzy nie gonią za fpsami.

Link to post
Share on other sites

Jedyna wada, która boli to pobór prądu.

Które to przekłada się na ogólną głośność komputera (chłodzenie karty to nie wszystko)

Moje 4850 w duecie, były głośnawe, ale najwięcej bołały wiatraki w budzie na max (co by wywiać ten żar) i zasilacz, pracujący pod sporym obciążeniem (wiec i głośniejszy)

Teraz zostały mi tylko do wyciszenia dyski, bo cały komputer jest bezgłośny i chłodny.

(kosztem wyniku w 3dmarku, bo w grach nie widzę różnicy między 50 wcześniej a 40 teraz.)

 

z 470 taka sama historia jak z moimi 4850, tylko jeszcze gorzej. Ja podziękuję.

Link to post
Share on other sites

Ja widziałem testy nowego podkręconego gtx470 SOC z gigabyta i na standardowym(podkręconym fabrycznym) taktowaniu dogania hd5870, po podkręceniu karta jest bliska gtx480, można modzić kombinować, z tego co widze standardowy gtx 470 kiepsko się opłaca, w tej sytuacji lepiej kupić radka 5850, ale jak komuś nie żal kasy na podkręconą wersję z lepszym chłodzeniem to gtx470 może być bardzo ciekawą propozycja, sam myślę o tej karcie, chyba, że wersja podkręcona gtx460 SOC gigabyta okaże się lepsza :[

Link to post
Share on other sites

Ja widziałem testy nowego podkręconego gtx470 SOC z gigabyta i na standardowym(podkręconym fabrycznym) taktowaniu dogania hd5870, po podkręceniu karta jest bliska gtx480, można modzić kombinować, z tego co widze standardowy gtx 470 kiepsko się opłaca, w tej sytuacji lepiej kupić radka 5850, ale jak komuś nie żal kasy na podkręconą wersję z lepszym chłodzeniem to gtx470 może być bardzo ciekawą propozycja, sam myślę o tej karcie, chyba, że wersja podkręcona gtx460 SOC gigabyta okaże się lepsza :)

Oczywiście OC na 5870 jest niemożliwy :[
Link to post
Share on other sites

Nikt tu fanbojem nie jest. :) Chyba, że w kącie pokoju po tajemniczemu wyznaje Zieeeloneeego (Mhm... Lub Czeeerwoneeego)! Zalezy czy komuś potrzebna CUDA, PhysX i te bayery. ATi też robi bardzo dobre karty. Myślę, że 5870 jest lepszy od GTX 470, bo:

a) cichszy,

b) odrobine wydaj.,

c) chłodniejszy.

I to tyle. ;) Po podkręceniu też dogania GTX 480 i co? xdd

Link to post
Share on other sites

Myślę, że 5870 jest lepszy od GTX 470, bo:

b) odrobine wydaj.,

Panowie co wy palicie, bo widzę że ma niezłego kopa, a jak porównywać hd5870, to tylko z gtx480, a gtx 470 z hd5850... Od siebie dodam, że gtx 470, to gniot który nie pyknął dla nvidii.

Link to post
Share on other sites

Eh ja mialem GAINWARD GTX 470 i pracował idealnie. Nie wiem co wy chcecie:) CHyba,ktoś z was musiał wtrafić na zły egzemplarz. MOja karta pracowała po 24h. A pare razy odpaliłem DIRTA 2 i MEtro 2033 na 30 godzin i wytrzymała i było wszystko pieknie. Wiec naprawde polecam od siebie karte. MUsicie miec po prostu dobre duze obudowy , mocny zasilacz i wszystko odpowiednie pod tą karte. Jednak ja obecnie sprzedaje GTX 470 i kupuje Gigabyte 480 dlatego bo liczy sie dla mnie każdy FPS:)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...