Skocz do zawartości

Mała modernizacja starego kompa, ocena zestawu


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez TMStoke,

Recommended Posts

Witam, chciałbym trochę zmodernizować swojego pc'ta ponieważ uciążliwe staje się nawet przeglądanie stron czy granie chociażby w fife world czy LOLA gdzie wymagania nie są jakieś kosmiczne. 

 

Mój aktualny zestaw to:
Płyta główna: Gigabyte M61PME-S2P 
Ram: 1gb elixir PC6400
Procesor: Amd Sempron 3Ghz
Grafika: Radeon HD4850
Zasilacz: FEEL 350W

Chciałbym wstawić:
Płyta główna: obecna jest w miarę więc planuje ją pozostawić
Ram: planuje dokupić dodatkowo taką samą kość 1gb (w sumie 2gb)
Procesor: Athlon x2 am2 (co najmniej 2,5ghz)
Grafika: Zostaje stara
Zasilacz: Tutaj pytanie do was jaka moc byłaby odpowiednia na ten zestaw?

I jeszcze jedno, będzie to wszystko ze sobą w miarę współgrać? Myślę, że całość wyniesie mnie około +/- 300zł. Co o tym myślicie?

 
Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim zmień zasilacz w pierwszej kolejności, bo ten znajduje się na czarnej liście. Taki "wyrób zasilaczopodobny" gdy już zakończy swój żywot spali Ci wszystko co jest do niego podpięte... Może chodzić rok, może i dziesięć lat, ale jak pójdzie to zabierze wszystko za sobą...

 

To odróżnia "wyrób zasilaczopodobny" od prawdziwych zasilaczy :)

 

Dopiero potem można pomyśleć o innych zmianach :)

Edytowane przez TMStoke
Link to post
Share on other sites

Nie wiem co chcesz ugrać planowanymi zmianami - będzie to zmiana z bardzo wiekowej, na wiekową - tak czy siak nawet nie odczujesz jakiegokolwiek przyrostu. Zmiana procesora na wyżej podany - ciut lepiej z oglądaniem filmików na YT, czy filmów na kompie, dodanie 1gb ramu też nie wiele przyniesie (zapewne OS to Win XP). Nie wiem do czego komp służy na co dzień, ale ciężko oczekiwać cudu pozostając przy tej karcie graficznej i płycie z socketem AM2+...

O ceny zasilaczy mnie nie pytaj - nie mieszkam w PL, natomiast mogę polecić XFX 450W jaki posiadam - choć pewnie są i tańsze dobre PSU :)

Edytowane przez TMStoke
Link to post
Share on other sites

OK, przede wszystkim zmień zasilacz - priorytet w Twoim przypadku :) Do koncepcji poniżej - 550W byłby jeszcze z zapasem :)

 

A zamiast Athlona wysil się na Phenoma x4 i dołóż 2gb ramu - wtedy odczujesz pierwszą sporą różnicę :) Potem pomyśl o zmianie grafiki, która nie będzie ograniczać szybszego procka i w/w zasilacz na wszystko starczy :)

 

Gdybyś w przyszłości chciał przejść na socket AM3+ procek i grafa już by były - pozostała by wymiana RAM na DDR3.

Gdybyś myślał o zmianie na platformę Intel - to tak czy siak zabawa od podstaw :)

 

W obu przypadkach PSU już będziesz miał :)

Edytowane przez TMStoke
Link to post
Share on other sites

i właśnie dlatego odpuściłbym ten wynalazek - kierowanie się jedynie ceną w przypadku zasilacza to najgorsza droga jaką można wybrać. To, że ma naklejkę z certyfikatem nie czyni go dobrym :) Równie dobrze może to być zamiana tykającej bomby na nowszą :)

Szukaj PSU znanych firm. Nie zagwarantuję Ci, taki że będzie niezawodny - ale gwarantuję, że jak go szlag trafi to tylko jego :)

 

Jaką kwotę planujesz przeznaczyć na zasilacz? Zaraz coś poszukamy :)

 

XFX jak mój tylko o większej mocy: http://allegro.pl/03-xlj26-zasilacz-xfx-pro-550w-p1-550s-xxb9-atx-i4831507737.html

 

Popularny, uznawany - jedna mocna linia 12V - brak dylematów co i jak podłączyć :)

Zalety:

•Cichy

•Stabilny

•Okablowanie do większości konfiguracji

•Oplecione kable

•Niewielkie rozmiary - użyteczne przy małych obudowach

 

 

Wady:

•Dość sztywne przewody

Edytowane przez TMStoke
Link to post
Share on other sites

Support for Socket AM2+/ AM2 processors: AMD Phenom™ FX / AMD Phenom™ X4 / AMD Phenom™ X3 / AMD Athlon™ X2 / AMD Athlon™ / AMD Sempron™X2 / AMD Sempron™

Do wyboru - do koloru kolego. Oto co zadziała na Twojej płycie :)

Wszystko masz tutaj: http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-m61pme-s2p_10/specs/

Link to post
Share on other sites

Jak masz mało kasy to można też brać pod uwagę taniego Athlona II x2 za 50 zł http://olx.pl/oferta/amd-athlon-ii-x2-250-CID99-ID6oQWT.html#3495440f7e

Ja właśnie wymontowałem u siebie trochę szybszego Athlona II x2 265 3.3GHz. Służył mi dzielnie od 2011 roku - bardzo chłodne procki :) Ale na dziś szukałbym jak nie Phenoma II x4 to chociaż Athlona II x4 :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...