Skocz do zawartości

Lenovo Z500 .Zbyt wysokie temperatury.


Recommended Posts

Witam.Mam otóż taki problem.Ostatnio kupiłem bardzo wymagającą grę jaką jest fifa 15 (:D) i gdy gram sobie w nią,laptop w pewnym momencie się wyłącza. Oczywiście chodzi tutaj o temperatury.Czy jedynym wyjściem jest kupienie podkładki chłodzącej?

Link to post
Share on other sites

Nie za bardzo kumam tok myslenia .... jak jest gwarancja to poporstu wyslij na naprawe gwarancyjna a nie czekaj na to az sie skonczy i naprawiaj za swoja kase ... Podkladka  pomoze tylko czesciowo bo nie usunie problemu tylko go "zamaskuje" moze sie okazac ze po skonczeniu gwarancji bedziesz musial wlozyc wiecej niz teraz w naprawe ....

Link to post
Share on other sites

Niezabardzo kumam tok myslenia .... jak jest gwarancja to poporstu wyslij na naprawe gwarancyjna a nie czekaj na to az sie skonczy i naprawiaj za swoja kase ... Podkladka  pomoze tylko czesciowo bo nie usunie problemu tylko go "zamaskuje" moze sie okazac ze po skonczeniu gwarancji bedziesz musial wlozyc wiecej niz teraz w naprawe ....

A którą gwarancja ci przyjemnie tylko dlatego, że się grzeje? Przyjąć może przyjemną i wrócą z powrotem, bo działa on przecież.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ostatnio kupiłem bardzo wymagającą grę jaką jest fifa 15 () i gdy gram sobie w nią,laptop w pewnym momencie się wyłącza.

 

 

Dla mnie to laptop kwalifikuje sie do naprawy gwarancyjnej... wylaczanie sie przy obciazeniu nie jest naturalna rzecza. 

Link to post
Share on other sites

http://images.tinypic.pl/i/00604/6c53pv86tdk8.png

 

 

Po 2 minutach gry w fifa 15 (mecz). Temperatura pewnie by wzrosła jeszcze bardziej,ale nie chciałem ryzykować.Jak widać temperatury bardzo wysokie.Co robić? czy podkładka chłodząca coś da w tej sytuacji?

Link to post
Share on other sites

Przegrzewanie się laptopa podczas gry do tego stopnia żeby się wyłączał nie jest normalne. Zgłaszasz go do naprawy gwarancyjnej z dokładnym opisem problemu i nie ma takiej opcji żeby Ci go nie przyjęli. Podkładki zazwyczaj dają niewiele więc takie chodzenie wokół problemu kiedy sprzęt nadal objęty jest gwarancją mija się z celem. 

Link to post
Share on other sites

Miałem podobny przypadek z Dellem i następnego dnia był u mnie facet który wymienił cały system chłodzenia u mnie w salonie. To że Asus ma tragiczny serwis w PL nie powinno już nikogo dziwić. Nie znaczy to jednak że nie należy wysyłać uszkodzonego sprzętu na gwarancję.

Link to post
Share on other sites

http://images.tinypic.pl/i/00604/y5meao3m9akb.png

Czy w spoczynku temperatura procesora nie jest za wysoka? ja nie wiem jak z tą gwarancją.Jak wyśle to pewnie z miech będę musiał czekać,a co to za problem rozkręcić laptopa,przeczyścić i nałożyć nową paste. 

Link to post
Share on other sites

Pasta powinna spokojnie wytrzymać okres gwarancyjny laptopa. Co jeśli pozbawisz się gwarancji a okaże się że to jednak walnięty układ chłodzenia a nie stara pasta? Naprawa będzie zdecydowanie droższa. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...