Skocz do zawartości

Karta graficzna za 500-600zł, głównie pod GTA V i edycje foto/wideo


Recommended Posts

Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz: przed premierą GTAV, chciałbym wydać 500-600zł max

 

Zastosowanie: głównie komputer używam do edycji zdjęć i montażu wideo - pakiet Adobe oraz czasami do grania m.in. Diablo III, jakieś FPP i planuje zakup GTAV

 

Model i moc zasilaczaXFX pro 550W

 

Reszta specyfikacji komputera 

CPU: i7 4770K

MB: Asrock Z87 extreme4

RAM: Kingstone XMP grey 2x4GB

 

obudowa Brutus 410 Pure Black, 1x HDD 1TB, DVD-RW,

póki co wystarczała mi zintegrowana HD4600, więc brak obecnie karty graficznej

chęć dołożenie kiedyś SSD

 

Rozdzielczość monitora w której grasz!

1920x1080

 

Dodatkowe wymogi: raczej nie, jedynie może to że pracuję na dwóch monitorach, ale jeden chyba może integra obsługiwać 

Edytowane przez Alcest
Link to post
Share on other sites

Skoro chcesz głównie pod GTA5 to tak naprawdę trzeba poczekać, aż ta gra wyjdzie, bo to jak będzie działać na różnym sprzęcie to tego nie wie nikt. Myślę, że jak będziesz chciał grać w tą grę na ustawieniach Ultra to raczej grafika za 600 zł nie wystarczy, ale na "medium" pewnie da radę.

Link to post
Share on other sites

chciałbym mieć po prostu pełną płynność przy pracy GPU w max stresie na przyzwoitych dla oka detalach [raczej powyżej medium].

No właśnie, tylko kto Ci to teraz zagwarantuje?

W 100% zgadzam się z Sovą. Jeśli chcesz kartę pod GTA, a premiera za lekko ponad miesiąc to wg mnie najlepszym wyjściem jest poczekać na benchmarki jakie pojawią się tuż po premierze. Może się okazać, że osiągi karty w GTA Cię nie zadowolą i co wtedy? Będziesz kupował nową? A tak, zawsze będziesz mógł zmienić plany i dozbierać z 200-300zł. Nie wiadomo czy do 27stycznia nie wyjdzie gtx 960 i jak wpłynie na ceny obecnych kart...

Nie namawiam Cię do wstrzymywania się z zakupem, rób jak uważasz, ale co by Ci teraz ktoś doradził i co byś nie wybrał, na pewno nie będzie można tego nazwać kartą "pod GTA". Nie da się takiej kupić, jedynie można szukać najwydajniejszej opcji w danym przedziale cenowym, dobrej pod każdą grę tak samo.

Pzdr

Link to post
Share on other sites

No to napiszę ponownie, poczekajmy aż GTA5 wyjdzie na PC i wtedy sobie zobaczysz co i jak, bo kupowanie teraz karty pod tą grę jest trochę bez sensu, no chyba że masz 2500 zł i kupisz z miejsca np. GTX 980 to możesz mieć pewność, że Ci uciągnie bez problemu (bo CHYBA uciągnie) tą grę. Masz kompa z górnej półki a szukasz grafiki za 500-600 zł? Dodaj do Twojej konfiguracji 1000 zł i za 1500-1600 zł kup porządny sprzęt, który wystarczy Tobie na kilka lat.

Link to post
Share on other sites

 

 

wg mnie najlepszym wyjściem jest poczekać na benchmarki jakie pojawią się tuż po premierze.

 

 

 

Nie wiadomo czy do 27stycznia nie wyjdzie gtx 960 i jak wpłynie na ceny obecnych kart...

 

OK, wrócę do tematu z końcem stycznia - macie racje - wyjdą nowe karty i mogą ceny kart polecieć w dół, a bliżej daty premiery może poznamy jakieś szczegóły wymagań.

 

 

 

Masz kompa z górnej półki a szukasz grafiki za 500-600 zł? Dodaj do Twojej konfiguracji 1000 zł i za 1500-1600 zł kup porządny sprzęt, który wystarczy Tobie na kilka lat.

 

to że mam procka którego potrzebuje do sprawnej edycji wideo i w miarę szybkich renderów nie jest równoznaczne, że potrzebuje topową kartę graficzną. Mimo wszystkich pięknych rzeczy jakie możemy zobaczyć w grach, zawsze u mnie wygrywa grywalność gry, a grafika jest na dalszym planie. Dlatego narzuciłem sobie średni budżet 500-600zł

Edytowane przez Alcest
Link to post
Share on other sites

Masz ten sam procek i płyte co ja sprzedałem właśnie swojego MSI 660TI PE za 550zł a ta karta jest porównywalna z Radeonem 7950 myśle że to będzie za słaba karta do płynnego działania GTA V pamiętam jak wyszła IV i naprawde miała na owe czasy duże wymagania no chyba że V będzie bardzo dobrze zoptymalizowana....

 

Kupłem GTX970 z myślą o GTA V i nawet przy tej konfiguracji wydaje mi się że na max i płynnie ( 50-60kl/s "pozdrowienia dla konsolowców z 30kl/s płynnie" ) nie poleci coś napewno będe musiał przyciąć..... jeżeli chodzi o grafike w cenie 550-600zł to cięzko będziesz miał uzyskać med ustawienia i płynność choć nie mówie NIE może V będzie miała dobrą optymalizacje i będzie latała na takich kartach ale z doświadczenia GTA zawsze były ZASOBOŻERNE.

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Zasilacz wystarczyłby z zapasem pod dwie takie karty ;)

Co do wiedźmina, to nie wyszedł, niewiele o nim wiadomo. W styczniu na konferencji miał na 980 na ultra ~50fps. Pewnie go lepiej zoptymalizują, ale szklaną kulę sprzedałem miłemu panu na dworcowej w Bytomiu więc na razie nic Ci nie przepowiem :D

Jeśli pogodzisz się ze zbiciem detali do wysokich i wyłączeniem niektórych wygładzaczy, to (prawdopodobnie) powinieneś mieć 60 fps

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...