Skocz do zawartości

[Ocena/Zestaw] ok. 4000zł gry/OC


Recommended Posts

Cześć, ułożyłem sobie mniej więcej taki zestaw http://www.morele.net/inventory/info/tfSh8A/ .

Jak Wam się to widzi? mam wątpliwości co do wyboru kości RAM i co do grafiki. Gigabyte vs MSI vs Asus Strix. Dzięki za wszelki wskazówki.

 

PS: Mam twardziela 1TB więc nie biorę nowego. Myślałem nad SSD 120GB kosztem chłodzenia CPU bo póki co nie będę podkręcał a po nowym roku bym zakupił. Nie wiem czy boxowe wystarczy.

Edytowane przez Czor104
Link to post
Share on other sites

jak nie bedziesz podkrecał to myśle że box powinien wytrzymać  aż zakupisz drugie . Co do karty grafiki to zależy co oczekujesz. Czy woolisz mieć cichszą pracę czy troszke głośniejszy zestaw. Asus/msi maja półpasywne chłodzenia ( asus dodatkowo bacplate) a gigabyte ma stale kręcocę się wiatraczki i jest chłodniejszy od msi i asusa ale kosztem troszke głośniejszej pracy. Teoretycznie powinine się lepiej podkręcać. Co do msi majac ją w rekach wydawała mis isie tak troszkę za abardzo plastikowa i brack backplate po zatym model msi miał problemu z wentylatorem na chlodzeniu. . Co do gigabyte to grafika ma dlkugość 312 mm takze jest kolos. Co do piszczących cewek trafiają sie u każdego także to zależy jak sie trafi.

Wybór zalezy od twoich upodobań.

 

przy zakupie i5 4690k i msi z97 gaming 3 mozna walczyc o zwrot od intela 195 zł

 

https://toptechcashback.com/pl/pl/pages/cashback/qualifying

 

tutaj masz test 11 gtx-ów 970 w idle tsresie w większych i nmniejszych fpsach

 

http://www.computerbase.de/2014-10/nvidia-geforce-gtx-970-test-roundup-vergleich/4/

Edytowane przez mordrag87
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Nie jestem jakoś super uczulony na hałas ale myślę, że wezmę Asusa. Długość gigabyte mnie trochę przeraża, chociaż powinna spokojnie się zmieścić. Co do zwrotu od intela to wiem o nim i dlatego tą płytę wybrałem. Za zwrot kupiłbym chłodzenie, chyba, że mi go nie przyznają skoro piszesz o "walce" :P. A jak reszta się komponuje? 

PS. Co do Asusa to słyszałem, że trochę słabiej w OC wypada niż MSI i trochę się wygina w slocie. Nie wiem na ile prawda. Może jakiś użytkownik co miał do czynienia z tym fantem coś napisze?

Link to post
Share on other sites

Pamiętaj że procesor oraz płyta główna muszą być na oddzielnych rachunkach. Tam któryś punkt w regulaminie o tym mówi. 

 

ASUS jest porządnie wykonany i o jego jakość oraz kulturę pracy bym się nie obawiał. Osobiście poszedłbym w półpaswyne chłodzenie oraz w jakość wykonania niż w delikatnie wyższe OC, które to przełoży się na pojedyncze klatki w grach. 

Link to post
Share on other sites

Czyli muszę płytę albo proc zamówić w innym sklepie albo na oddzielny rachunek? Co do Asusa to nie widzę go na morelach niestety. Wezmę razem z mobo z innego sklepu. To chyba da się uznać? 

 

Edit:

punkt 2 regulaminu 

 

 

Promocja jest otwarta dla mieszkańców Polski ("Terytorium"). Tylko zakupy produktów objętych promocją mogą brać udział w Promocji. Produkty muszą być zakupione w tym samym miejscu i tego samego dnia, Ta oferta nie jest otwarta dla pracowników firmy Intel i innych producentów, którzy są powiązani z promocją, ich spółek dominujących, podmiotów zależnych, filie, przedstawicieli agencji reklamowych i ich agentów, hurtowników, sprzedawców, pracowników handlu detalicznego, sprzedawców, handlowców czy kogokolwiek połączonego z promocją i najbliższa rodzina któregokolwiek z wyżej wymienionych osób, nie kwalifikuje się do tej promocji
Edytowane przez Czor104
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...