Skocz do zawartości

Spadki FPS podczas grania


Recommended Posts

Witam.

 

Jakieś 4 miesiące temu kupiłem nowe wszystkie części do komputera za wyjątkiem karty graficznej i wyglądało to tak:

 

Płyta główna: Gigabyte GA-970A-DS3P
RAM: Kingstone HyperX 8GB
Procek: AMD FX-6350 3,9 GHz
Grafika: Radeon HD 6770 1 GB
Zasilacz: Aerocool VS-600 600W

 

Nie dało sięna tym grać w FC4 i COD AW więc dokupiłem grafikę Sapphire Radeon R9 290 Tri-X OC

 

aktualny PC:

 

Płyta główna: Gigabyte GA-970A-DS3P
RAM: Kingstone HyperX 8GB
Procek: AMD FX-6350 3,9 GHz
Grafika: Sapphire Radeon R9 290 Tri-X OC
Zasilacz: Aerocool VS-600 600W

 

Teraz borykam się z kolejnym problemem a mianowicie podczas takiego CODa, FC4 czy Watch Dogs gdy stoje sobie w miejscu i poruszam myszką na różne strony to FPSy trzymają fason gdzieś koło 60-70 na Ultra/Wysokich, więc tak jak przystało na taki sprzęt.

 

Jednakże gdy tylko w FC4 czy Watch Dogs wsiąde do jakiegoś pojazdu i zacznę się poruszać a w Codzie zacznę biec FPSy co jakiś czas mają spadek gdzieś do 20-30 tak na 0,5 sekundy. Psuje to zupełnie komfort rozgrywki. Na niższych detalach i rozdzielczości dzieje się to samo a nawet FPSy są niższe.

 

Czy ktoś może przypuszcza dlaczego tak się dzieje? Czekam na dyskusję :)

Link to post
Share on other sites

Te spadki pojawiają się zawsze od razu po włączeniu gry i np. rozpoczęciu jazdy? Czy dopiero po np. 15 minutach gry?

Po zmianie karty graficznej usunąłeś dokładnie sterowniki po niej? Mam tutaj na myśli usunięcie programem do dokładnego usuwania sterowników.

W jakiej rozdzielczości grasz?

Przyjrzyj się temperaturom komputera na początek.

Link to post
Share on other sites

Od razu po włączeniu gry.

 

Zainstalowałem nowe, ew była deinstalacja automatycznie starych. Podaj mi prosze nazwę programu to spróbuje skasować wszystko i jeszcze raz zainstalować.

 

gram w 1980x1020

 

Procesor dochodzi do 50 a grafika do 80 jak wyjmę blache obudowy to procek 48 a grafika 75 a różnicy nie widac

 

Dzięki za odpowiedź :)

Link to post
Share on other sites

Mi to wygląda na doczytywanie danych z dysku. Spróbuj zdefragmentować partycję z grami. Poza tym sprawdź dysk, czy coś mu się tam nie dzieje, napisałeś że kupiłeś wszystko 4 miesiące temu, dysk też?

Watch Dogs miał właśnie takie problemy z wydajnością (podczas jazdy), nie wiem czy to w końcu naprawili. Także WD bym się nie przejmował. Co do FC4 i CoD może pomóc.

Link to post
Share on other sites

Oki, bardzo dziękuję za chęć pomocy :) Jak tylko jutro wrócę do domu to zrobię ten test i pokaże co wyszło :)


Zainstalowałem na nowo sterowniki ale tym razem bez bety i dalej to samo.

 

Zaobserwowałem też, że jak mam te 60FPS i płynność to GPU jest w 100% wykorzystywane, a gdy FPSy spadają to GPU spada też do 50% około.

 

W GPU-Z w Bus interface mam: PCI-E 3.0 x16 @ x1 1.1 ale przez chwile od razu po włączeniu GPU-Z widzę PCI-E 3.0 x16 @ x16 2.0 ale jak dam "?" to wraca na x16 2.0 więc jest dobrze

 

Zaraz zrobię testy dysku jak mówiłem


http://www.bankfotek.pl/image/1823007.jpg

 

W zakładce health nic nie mam ;/

Edytowane przez maniew
Link to post
Share on other sites

Jakieś kosmiczne dane pokazuje ten program.
Np. dla ID 04 wartość to 162 i to jeszcze jestem w stanie zrozumieć. Ale już dla ID 07 - 18676039 to jakiś kosmos.
Niech to ogarnie ktoś bardziej obeznany może. Chyba, że to fanaberie programu.

Link to post
Share on other sites

Mówię o wartości RAW. To po niej tak naprawdę powinno się sprawdzać parametry. Jeżeli przekracza ona próg to znaczy, że z daną funkcją dysku jest coś nie tak.
Jeżeli ufać temu programowi to masz problem z dyskiem.
Ale powinien się wypowiedzieć jeszcze ktoś mądrzejszy bo to różnie może być.

Edytowane przez Spirit
Link to post
Share on other sites

A powiedz mi przyjacielu czy masz zainstalowany : Raptr (naliczanie punktów za granie w gry, które możesz wymieniać na nagrody lub jakieś bonusy).

Ja mam R9 290 i to dziadostwo również mi zamulało nawet przy low (gram FPS online).

Wywaliłem ten dodatek do sterowników i problem z głowy.

Na początku nic się nie działo dopiero po jakimś czasie się pojawił problem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...