Skocz do zawartości

Wucecik na Phenoma x2 555BE


Recommended Posts

Witam

od jakiegoś czasu zastanawiam się nad złożeniem zestawu chłodzenia wodnego do mojego

kompa. Wymyśliłem że nie będę od razu kupował "full wypasu" tylko rozwinę to z czasem...

Chciałem zacząć od chłodzenia procesora, Phenom II x2 555BE

Udało mi się odblokować na x4 i nawet podkręcić do 4.0 GHz :) , w tej chwili pracuje on pod Spartanem HE923 niestety tylko na 3.6 GHz bo wyżej temp są ekhm... wysokie(nawet do 70' w stresie). Niby wiem że równie dobrze mógłbym sprzedać tego proca i kupić zwykłego x4 albo nawet x6 i np Mugena do tego....

Ale nie o to mi chodzi, lubie coś czasem podłubać przy kompie na dodatek WC strasznie mnie kręci :D

Na razie udało mi się wymyślić coś takiego : http://www.cooling.pl/add_to_cart.php?p ... antity_7=1

Czy waszym zdaniem wszystko jest w nim dobrze dobrane i czy da radę to potem rozwinąć np o blok na grafę, NB i mosfety (o ile pojawią się pod mojego AsRocka 890gx extreme 3)?

Link to post
Share on other sites

Witam

od jakiegoś czasu zastanawiam się nad złożeniem zestawu chłodzenia wodnego do mojego

kompa. Wymyśliłem że nie będę od razu kupował "full wypasu" tylko rozwinę to z czasem...

Chciałem zacząć od chłodzenia procesora, Phenom II x2 555BE

Udało mi się odblokować na x4 i nawet podkręcić do 4.0 GHz :) , w tej chwili pracuje on pod Spartanem HE923 niestety tylko na 3.6 GHz bo wyżej temp są ekhm... wysokie(nawet do 70' w stresie). Niby wiem że równie dobrze mógłbym sprzedać tego proca i kupić zwykłego x4 albo nawet x6 i np Mugena do tego....

Ale nie o to mi chodzi, lubie coś czasem podłubać przy kompie na dodatek WC strasznie mnie kręci :D

Na razie udało mi się wymyślić coś takiego : http://www.cooling.pl/add_to_cart.php?p ... antity_7=1

Czy waszym zdaniem wszystko jest w nim dobrze dobrane i czy da radę to potem rozwinąć np o blok na grafę, NB i mosfety (o ile pojawią się pod mojego AsRocka 890gx extreme 3)?

 

Pastę zmień na Zalman STG2

Feser podobno strasznie brudzi cały układ i trzeba płukać co 2 miechy

Co do bloków to się nie wypowiem ale raczej dobre

Chłodnica przydała by się na 3 X 120MM

A gdzie masz blok na grafe?? Bez wodowania grafy się nie opłaca

I jeszcze wentylatory na chłodnicę

Link to post
Share on other sites

A macie jakiś pomysł gdzie umieścić potrójną chłodnice w SilentiumPC Gladius 600 Pure Black http://www.cooling.pl/silentiumpc-gladi ... 52141.html ??

Na razie nie kupuje bloku na grafę bo niedługo zmienie hd5770 na gtx 460. A co sądzicie o wydajności tej pompki? Wystarczy czy lepiej dopłacić pare groszy do jej mocniejszej siostry http://www.cooling.pl/ek-water-blocks-e ... gory=28_57 I jeszcze co proponujecie zamiast fesera? Wentylatory mam już (4x Zephyry 120 + plus regulator obrotów)

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem Zephyry są wystarczająco ciche kiedy je skręce mniej więcej na połowę obrotów więc nie wiem czemu miały by iść "do zmiany".

A ten temat z PClabu w czym miał mi pomóc bo nie zakumałem :)

Koleś ma tam sprzęt do pozazdroszczenia ale jeśli chodziło ci o obudowę to nie mam 1k pln do wydania na samą bude...

A z moim gladiusem jakoś dam radę :D ale z chłodnicą 2x120. Dam ją na top tam gdzie jest miejsce dla dwóch wentyli potem może dołoże jeszcze 1x120 na tył. Swoją drogąa czy 2x120 + 1x120 nie będzie wydajniejsza ni 3x120? Wiadomo że trudniej będzie to złożyć i ładnie poukładać(nie patrzą na to że 3x120 nie ma gdzie włożyć u mnie...)

Ewentualnie jaką bude proponujesz tak do 500-600 pln

 

Edit: a znacie może jakiś sklep typu Cooling.pl ale we Wrocławiu?

Link to post
Share on other sites

a ja Ci od razu mowie zebys zmienil zlaczki na 10/16 i waz. 10/13 nie wyglada ladnie i sa problemy z lukami. jesli ma byc zwykla, cienka chlodnica to min. 3x120. odnosnie obudowy to HAF 932, Cosmos S lub Cooler Master ATCS 840 ( niekoniecznie nowe ).

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie odnośnie potrójnej chłodnicy. Mianowicie w mojej obudowie na górze są miejsca tylko na dwa wentylatory... czy wentylatory na chłodnicy muszą koniecznie wywiewać powietrze na zewnątrz czy wystarczy że powietrze przez nią przelatuje?

Tzn mógłbym np przykręcić chłodnice tylko na 8 śrubek a 1/3 by "wisiała"?

A może lepiej kupić 2x120 na top + 1x120 na back?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...