Skocz do zawartości

Dystrybucja Linuxa i problem.


Recommended Posts

Witajcie.

Powiem krótko, zwięźle i na temat. Chciałbym się przesiąść na Linuxa, by trochę odpocząć fizycznie, jak i psychicznie od Windowsa. Chciałbym szybkiego systemu dla nowicjusza w tym systemie, który nic nie ogarnia. Zależy mi, by były programy od edycji foto i wideo oraz obowiązkowo program do nagrywania dźwięku z mikrofonu, oraz żebym mógł odpalić gry od Valve.

Doradźcie mi też, którą dystrybucję wybrać, chciałem spróbować Linux Mint, lecz niestety nie mogę stworzyć w ogóle bootowalnego pendriva.

Czy to dobra dystrybucja Linuxa? Jak nie, to jaką inną polecacie

Co mogę robić źle że nie mogę zrobić bootowalnego pendriva

Link to post
Share on other sites

Nikt nie jest jasnowidzem i nie wie dlaczego nie możesz zrobić bootowalnego pendriva. Uzyj programu Unetbootin.

Mint to dobre distro dla początkujących. Co do programów to wystarczy poszukać w repozytoriach, bo przecież chyba nie szukasz dystrybucji tylko takiej, która ma domyślnie instalowane te programy...

Link to post
Share on other sites

Co do bootwalnego pendrive'a - polecam UltraISO, mnie nigdy nie zawiódł ów program

 

Co do dystrybucji - największe wsparcie do multimediów i gier ma Ubuntu, aczkolwiek Ubuntu ma troche napchane syfu i nie pozwala na lekką instalację jak np. Debian. No chyba że ręcznie wywalisz połowę pakietów to luz.

Link to post
Share on other sites

 

 

Doradźcie mi też, którą dystrybucję wybrać, chciałem spróbować Linux Mint, lecz niestety nie mogę stworzyć w ogóle bootowalnego pendriva. Czy to dobra dystrybucja Linuxa? Jak nie, to jaką inną polecacie Co mogę robić źle że nie mogę zrobić bootowalnego pendriva
Co to znaczy "nie mogę stworzyć w ogóle bootowalnego pendriva"? W którym miejscu napotykasz problem i jak się on konkretnie objawia? Jaki sprzęt? Próbowałeś tego samego z innymi dystrybucjami (Fedora, Manjaro, Debian)?
Link to post
Share on other sites

Co to znaczy "nie mogę stworzyć w ogóle bootowalnego pendriva"? W którym miejscu napotykasz problem i jak się on konkretnie objawia? Jaki sprzęt? Próbowałeś tego samego z innymi dystrybucjami (Fedora, Manjaro, Debian)?

Bez przesady, mówił że jest nowicjuszem a ty już mu wyliczasz pierdylion distro do pobrania i sprawdzenia czy mu się zbootuje z pendrive czy też nie a za pewne ktoś jeszcze zaraz mu powie żeby do tej listy dodał Arch'a, Gentoo, Trisquel'a lub jeszcze coś innego co znajomy zrobił bo mu sie X w Y nie podobało... :> ,

 

PS. Polecać poligon doświadczalny RedHat'a o nazwie Fedora, początkującemu użytkownikowi raczej nic dobrego nie wróży...

 

Nikt nie zadał pytania - czy ten pendrive jest sprawny w 100% i nie ma bad sectorów? Jaka pojemność ? Jaka karta graficzna? Bo linuch często nic nie wyświetla na ekranie podczas ładowania systemu, troszkę cierpliwości bo w końcu usb/dvd to nie ssd czy dysk twardy ^^

 

Poza tym jeśli ma być system dla nowicjusza lub po prostu "łatwy i solidny" to bierz Ubuntu, a i problemów z kompatybilnością w grach nie będzie.

Edytowane przez braxi
Link to post
Share on other sites

 

 

Bez przesady, mówił że jest nowicjuszem a ty już mu wyliczasz pierdylion distro do pobrania i sprawdzenia czy mu się zbootuje
A skąd wiesz? Może akurat któraś z tych (nie pierdyliona tylko TRZECH) dystrybucji mu zadziała poprawnie? Też nie podał jakiegoś konkretnego komunikatu, więc sorry, ale trudno tu coś bardziej konkretnego napisać... Jeśli zaś nie ruszą mu 3 możliwie niespokrewnione ze sobą distra, dostarczając mniej-więcej zbliżonych objawów, to już można wnosić, że coś jest na rzeczy (czyt. sprawa sprzętu)

 

Polecać poligon doświadczalny RedHat'a o nazwie Fedora, początkującemu użytkownikowi raczej nic dobrego nie wróży...
Miałeś w rękach ten "poligon doświadczalny"? Bo ja tak. Nie wiem, jak teraz, ale swego czasu chodziło to o wiele stabilniej od wychwalanego pod niebiosa (moim zdaniem niesłusznie) Ubuntu... Zresztą w kwestii stabilności to nawet Debian Sid w porównaniu z Ubu jest stabilny, nie mówiąc o Archu. Anyway,

 

 

Nikt nie zadał pytania - czy ten pendrive jest sprawny w 100% i nie ma bad sectorów? Jaka pojemność ?
Tu się zgadzam, zawsze można sprawdzić dla pewności na innym nośniku, co też zalecam.

A pytanie o sprzęt ogółem zadałem w poprzednim poście.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...