Skocz do zawartości

Co sądzicie o ASUS Xonar DX PCI Express 7.1 ?


Recommended Posts

Witam. Zalozylem ten temat poniewaz chcialbym sie nieco od was dowiedziec co sadzicie na temat karty dzwiekowej ASUS Xonar DX PCI Express 7.1 Mam zamiar w przyszlosci kupic ta karte wiec jestem ciekawy waszych opinii ;) z tego co slyszalem to Asus Xonar jest powaznym rywalem znanego nam Creativa o ile sie nie myle :lol:

Link to post
Share on other sites

Posiadam tą kartę już prawie rok i musze powiedzieć że jest rewelacyjna chociaż nie bez wad. Najważniejsza jest chyba jakość dźwięku, która ogólnie jest wyższa od praktycznie każdego creativa. U mnie współpracuje z leciwym zestawem creative inspire 4400 oraz słuchawkami AKG-K530. Głośniki dają jako taki efekt (zapewne na Z-5500 pokazały by pazur), za to na słuchawkach pokazują prawdziwą klase. Druga sprawa to obsługa EAXA w grach. Z jednej strony karta posiada wszystkie te same bajery co x-fi, i nawet wszystko działa pod vistą, a z drugiej strony są gry z którymi karta nie współpracuje i nie da sie używać eaxa wogóle (rainbow six vegas, richard burns rally, gt legends nie ma wogóle dźwięku nieważne czy eax jest włączony czy nie) aczkolwiek większość gier działa bardzo dobrze ze wszystkimi efektami. Mnie najbardziej w karcie podoba sie to (poza jakością dźwięku oczywiście:) że ma praktycznie cały pakiet Dolby (Digital Live, virtual speaker, headphone, pro logic IIX) który naprawde daje kopa głośnikom i słuchawkom np podczas oglądania filmów z dźwiękiem stereo upmixuje wszystko na wszystkie głośniki w czasie rzeczywistym, czy też dająć dźwięk przestrzenny na zwykłych słuchawkach stereo. Do pełni szczęścia brakuje mi tylko wejścia optycznego (wyjście jest) aby podłączyć konsole poprzez komputer do głośników oraz może osobnego wyjścia do słuchawek bo w tej chwli aby mieć słuchawki i głośniki jednocześnie musiałem troche pokombinować z rozdzielaczami kabli. Karte oczywiście jak najbardziej polecam bo naprawde jest dobra, zwłaszcza że rok temu kosztowała mnie 220zł, natomiast dzisiaj kosztuje sporo więcej przez kurs dolara/euro, ale nadal jest to bardzo dobra oferta.

Link to post
Share on other sites
Radical Dzieki za mini recke teraz bardziej sie napalilem na ta karte :lol: wiesz ja malo gram w gry komputer glownie sluzy mi do neta, muyzki no i filmow ;) jakbym bral ta karte to napewno bym jeszcze zainwestowal w sluchawki Sennheiser HD 595 no i moze kiedys tam dokupilbym do niej Logitech Z-5500 bo obecnie posiadam Creative® Inspire™ P5800 5.1 co prawda 3 letenie ale jeszcze daja kopa! ;)
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Koledzy a czy ta karta się Wam nie przegrzewa?

U mnie jak dotknąć to aż parzy. Czasem też są jakieś przerwy w dźwięku. Przypuszczam że to właśnie przez zbyt wysokie temperatury na układach karty. Ale mogę sie mylić i dlatego pytam Was o tę sprawę.

?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...