Skocz do zawartości

galaxy mega 6.3 vs chinczyk?


Recommended Posts

cześć, planuje zakup telefonu w cenie poniżej 1400-1500 zl. Moje wymagania to 6 calowy ekran lub lepiej większy i lte. Telefonu używam najczęściej do przeglądania stron internetowych, jako nawigacji w samochodzie oraz do oglądania programów telewizyjnych lub filmów z Internetu. Czasem dochodzi do tego muzyka ale na głośniku a nie na słuchawkach i jakieś proste gry, aparatu w ogóle nie używam, nie instaluje aplikacji poza latarka i kilkoma podstawowymi, jak juz to instaluje tylko gry. Chcę androida, narazie rozważam xperia z ultra albo galaxy mega 6.3 ewentualnie może być chińczyk ale o nich nie mogę zbyt wiele znaleźć. Telefon ma być nowy w sensie nie używany, nie otwierany testowany etc. Zakupu chce dokonać na amazon.co.uk lub innym sklepie. Czekam na rady, dzięki.

 


acha, może być 7 cali jesli nie jest za szeroki i leży w dobrze w dłoni, ale raczej preferuje coś w okolicach 6 - 6.5 cala. Fajnie gdyby smartfon nie miał przycisków fizycznych z boku tak jak Lumia 1320 bo przez taką war r nie można jej wygodnie trzymać

Link to post
Share on other sites

Brat ma Mega a kumpel Soniaka.

Lepiej wykonany Sony.

Samsung ma tylko 0.1 cal różnicy ale jak się w reku trzyma to nie ma się wrażenia paletki pingpongowej.

Sony naprawdę olbrzym i jak wkładałem do kieszeni to porostu się nie mieścił bo przeszkadzał w siadaniu.

Z Samsungiem tego odczucia nie było.

Samsung smuklejszy.

Wszystko moje subiektywne odczucia.

Jeśli ja bym wybierał miedzy tymi dwoma smartfonami to raczej Samsung.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Nie opłaca się brać Note 3 Neo - wersja pełna jest NIEWIELE większa a o wiele bardziej wydajna i dłuższe wsparcie będzie.

 

Nie będę już komentował tych dla których telefon 5,5" to paletka pingpongowa...ludzie noszą i nie narzekają!

Odpuśćcie gej rurki i będzie wszystko OK.

 

W cenie do ok 1500zł to tylko Note 3 zwykły lub Xperia Z Ultra - tutaj 1000zł w zupełności na nóke wystarcza - minusem jest tylko brak diody doświetlającej - a tak to trzeba też zkaupić folie bo się rysuje.Android 4.4.4 działą tam fantastycznie szybciej niż na Z2 i Z3 + tryb dokowania umila pracę.Dobry sprzęt za 1000zł.

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie będę już komentował tych dla których telefon 5,5" to paletka pingpongowa...ludzie noszą i nie narzekają!

Odpuśćcie gej rurki i będzie wszystko OK.

 

 

 

 

 

Czy to do mnie ?

Ja wypowiedziałem się na temat Sony Z Ultra 6.4 cala  i Mega 6.3 cala. 

Powtarzam to moje subiektywne odczucia względem tych dwóch modeli.

Jeżeli kolega na możliwość dorzucić i kupić Note 3 to jest najlepszy wybór moim zdaniem. 

Pozdrawiam. 

Link to post
Share on other sites

Kolezanka ma Note3 i wyglada na kawal solidnego sprzetu, ale nie podoba mi die jego design - wyglada jak jakis biznesowy chromowany pseudo elegancki gadzet. Ale ok, to wszystko kwestia opatrzenia się i przyzwyczajenia się.


Główny problem to cena blisko 2000 zl a to cholernie dużo jak na... zabawke. Mam umowę sim only, ktora konczy się za pól roku płacę 25£ miesiac, za 36.50£ x 24 mies. mogę dostać note4 tj. Kosztowałby mnie 250£ w.sumie lepsza opcja niż. Note3 ale to ciągle. Drogo. Może jakąś inną cegłę z adreno 330 dostane taniej? Chodzi o wydajność w grach,


Mam w domu galaxy s2 i bardzo lubię tego lag wiza, dla mnie to jedna z lepszych nakładek nie należę do osób którym jakoś specjalnie przeszkadza ten lag który jest już mityczny. Dla mnie goły android jest nieużywalny,.


2000 zl na telefon nie wydam (raczej) a 24 mies umowa w sumie bylaby mi na rękę, gdyby nie to że lte w Three działa fatalnie. 25 gb potrafi się ściągać ponad 15h, w godzinach szczytu często net zwalnia poniżej 8 mbps, pingi są po 300-400 ms, wideo w 1080p nie da się czasem ogladac, nawet strony na laptopie wczytują się powoli. Podpisywanie u nich 24 mies umowy to trochę szaleństwo.


http://1drv.ms/1w6L2KF

max możliwości (niedziela) tego łącza, moim zdaniem to nie warta nawet 10£ /mies

Link to post
Share on other sites

Z tą prędkością internetu to nie tak.

Ja mam w 3 znajomy ma w EE .

To są najlepsze sieci z internetem jeśli chodzi o ten kraj.

Prędkość jest uzależniona od ilości urządzenie podłączonych w danym momencie do nadajnika.

Jażdże po całym UK i wystarczy że złapie inny nadajnik i jest ok.

Przykład parkuje na swoim depo w Hull i uwierz internetu nie da się przeglądać na około same domki.

Wystarczy że zaparkuje 500m dalej na industriali i śmiga aż miło.

Nawet gram online i pongi w okolicy 60-80 tak od biedy idzie pograć.

Co do innych sieci O2 jest do niczego tak samo Orange.

Znajomi mieli i poprzechodzili do 3.

Pozdrawiam.

 

 

Ps. Masz mapki.

http://ee.co.uk/ee-and-me/network/4gee/coverage-checker

http://www.three.co.uk/Support/Coverage

Edytowane przez ostryb
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...