Skocz do zawartości

Problem z grami. Radeon R9 280X


Recommended Posts

Witam. Mam problem z moim komputerem, a konkretnie z grami, które się crashują.

Wszystko chodzi normalnie i tak, jak powinno, ale tylko przez 1-3 min. Później na ekranie pokazują się dziwne, pionowe paski, piksele szaleją, dźwięk zamienia się w charakterystyczne "buczenie".

Wszystko się kończy tym:
a) pionowe paski na ekranie, nic się nie da zrobić, możliwy jedynie restart komputera;
b) bluescreen i oczywiście reset;

c) możliwe wyłączenie gry poprzez menedżera i wszystko wraca do normy (po ponownym uruchomieniu gry znowu to samo i tak w kółko)

Komputer ma 1 dzień, składany w serwisie, pierwszy system instalowany przeze mnie itd. Windowsa instalowałem z pendrive, pozmieniałem trochę w BOOT'owaniu, nie wiem czy wszystko ustawiłem tak jak trzeba, pozmieniałem kolejność. Może to jest przyczyną problemu, ma coś to do rzeczy?

 

 

Po zresetowaniu komputera pokazuje mi się takie okienko:
 

 

 

Problem signature:   Problem Event Name: BlueScreen   OS Version: 6.1.7600.2.0.0.256.1   Locale ID: 1045  Additional information about the problem:   BCCode: 124   BCP1: 0000000000000000   BCP2: FFFFFA8004463038   BCP3: 0000000000000000   BCP4: 0000000000000000   OS Version: 6_1_7600   Service Pack: 0_0   Product: 256_1  Files that help describe the problem:   C:\Windows\Minidump\112714-19812-01.dmp   C:\Users\TheQueash\AppData\Local\Temp\WER-1414804-0.sysdata.xml  Read our privacy statement online:   http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0409 If the online privacy statement is not available, please read our privacy statement offline:   C:\Windows\system32\en-US\erofflps.txt

Testowałem jak dotąd dwie gry: Sniper Elite 3, Battlefield 4. Taki sam problem zarówno w jednej, jak i w drugiej.

 

 

Screeny pokazujące dziwne piksele na ekranie (po uruchomieniu CTRL + ALT + DEL, po zamknięciu gry wszystko wraca do normy):

1. https://drive.google.com/file/d/0B-rIc9VjEQYmaWFoaGcyNDFsRmM/view?usp=sharing

2. https://drive.google.com/file/d/0B-rIc9VjEQYmemR4WmdqX3EtTUU/view?usp=sharing

3. https://drive.google.com/file/d/0B-rIc9VjEQYmUXI5a3AxX3gzeEk/view?usp=sharing

 

 

Amatorski film nagrany telefonem obrazujący mniej więcej jak to wygląda. (nagrany pod fatalnym kątem, wiem): https://www.youtube.com/watch?v=GqNJFyqiNvQ

 

 

 

 

 

Mój PC:
- Intel Core i5-4590, 4x 3.3 GHz 
- Gigabyte Radeon R9 280X 3GB DDR5 
- Goodram 4GB DDR3 1600MHz 
- MSI B85-G43 
- HDD Seagate 1TB 
- Thermaltake Smart SE 630W 
- Zalman Z3 Plus (black) 

 

 

 

Co może być przyczyną? Wszystkie sterowniki aktualne (AMD Catalytyst 14.9). Czy to jakiś problem wynikający ze złego systemu, sterowników itd., czy raczej problem leży po stronie wadliwych przedzespołów? Mam gwarancję na wszystko, więc nie będzie problemów z wymianą.
Rozumiem, że przydałoby się dołożyć jeszcze kostkę RAM'u (zamierzam to zrobić za jakiś czas), ale bez przesady. Na pewno gra nie wywalałaby po minucie gry.

Link to post
Share on other sites

Mi to wygląda na walniętą kartę graficzną, miałem podobnie a problem występował gdy włączałem właśnie grę. Co prawda to była inna karta graficzna ale Gigabyte :D Ehh coś strasznie awaryjne są karty Gigusia, sam mam przykłady z doświadczenia więc zawsze kupuję MSI które nigdy mnie nie zawodziły. Nastała mała odmianka, jutro odbieram kartę Asusa :) Na pocieszenie mogę napisać że servis Gigabyte.pl działa sprawnie i po miesiącu dostaje człowiek nóweczkę kartę

Link to post
Share on other sites

Mi to wygląda na walniętą kartę graficzną, miałem podobnie a problem występował gdy włączałem właśnie grę. Co prawda to była inna karta graficzna ale Gigabyte :D Ehh coś strasznie awaryjne są karty Gigusia, sam mam przykłady z doświadczenia więc zawsze kupuję MSI które nigdy mnie nie zawodziły. Nastała mała odmianka, jutro odbieram kartę Asusa :) Na pocieszenie mogę napisać że servis Gigabyte.pl działa sprawnie i po miesiącu dostaje człowiek nóweczkę kartę

Po miesiącu? Nie do końca mnie pocieszyłeś, ale zawsze przecież mogłoby być gorzej. :)

 

Czyli stawiasz na kartę? A może to wina RAMu? Da się to jednoznacznie zweryfikować? Może oddać komputer jakiemuś informatykowi?

Link to post
Share on other sites

Jeśli posiadasz windows 7 to wpisz w pasku wyszukaj komendę: mdsched. Uruchom skanowanie pamięci podczas restartu komputera. Przetestuje pamięć ram komputera. Jak wszystko ok to ram masz sprawny. Pozdrawiam

Edytowane przez nad30
Link to post
Share on other sites

Mnie też to wygląda na kartę. Możesz spróbować wpiąć kabel do monitora w inny port lub zmień na inny typ. Np jak masz hdmi to użyj dvi i na odwrót ale to powinno działać sprawnie od razu, bez takich kombinacji więc lepiej oddaj kartę na gwarancję.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...