Skocz do zawartości

Jaka karta, jaki zasilacz


Recommended Posts

Aktualna konfiguracja:

 

Core 2 Quad 8400 + Akasa Evo 120

Gigabyte P35-DS3R

2x 1GB DDR2 800MHz Geil Ultra

GF7600 GST 128MB (Zalman)

Dyski 2 x WD Green Edition + 1 dołączany (kieszeń) + 1 jeszcze dojdzie

Karta tv, karta sieciowa.

Zasilacz Chieftec 302-420 420W (linia 12V tylko 18A)

Zestaw nie jest podkręcany.

 

Potrzebuję zmienić kartę graficzną, pomimo że ta obecna do gier wystarcza (grywam rzadko w starsze tytuły). Wykorzystuję program, który potrzebuje minimum 256 MB karty grafiki. I tu problem. Z jednej strony mógłbym kupić GT220 (ok 58W), ale to niewielki zysk w stosunku do GF7600 (ok 35W), za kilka złotych więcej można kupić GT240 (ok 70W) i raczej to jest karta którą chciałbym kupić. Problem w tym że zasilacz ma niezbyt dobrą linię 12V, a zależy mi na bezpieczeństwie, nie chcę by pracował na 95% swojej mocy. Może ktoś posiada GT240 i ten zasilacz ?

Jak sądzicie da radę GT240 czy najpierw wymienić zasilacz ?

Link to post
Share on other sites

Po co kupować karte która bedzie tylko troche mocniejsza od 7600GT, jak juz wymieniać to chociąz jak kolega wyżej napisał na Radeona 4850/4870, takie S2 10-lecie na pewno beda lepiej smigac nz na poczciwym 7600gt

Link to post
Share on other sites

Ale moim zdaniem nie ma sensu kupować karty nawet za 350zł. Bo ani to wydajne ani żadne wogóle...

http://a.imageshack.us/img825/4867/facepalmq.jpg

Właśnie najtańsze karty są najbardziej opłacalne. Np moją 8800gt kupiłem za 220zł, Twój GTX460 kosztował 4x więcej a nawet dwa razy szybszy nie jest ;)

Link to post
Share on other sites

Było już napisane:

Do ok 250 zł, jak pisałem sprzęt nie jest modernizowany pod kątem gier, dlatego myślę o GT240.

Zamówiłem nowy ASUS GT240 512MB 128bit PCI-E DDR5.

ChillOut czytaj za zrozumieniem (wiem, nie uczą tego w szkole), poproś o radę w tej sprawie rodziców, ale nie zaśmiecaj forum. 13 lat to trudny wiek.

 

Temat do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...