Skocz do zawartości

Sapphire Radeon HD5850 Toxic, czy warto wymienic na inna??


Recommended Posts

Mam pytanie, jak w temacie.

Obecnie od 6 m-cy posiadam karte Sapphire Radeon HD5850 Toxic 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP, posiadam dodatkowe fundusze i zastanawiam sie czy jej nie sprzedac, poki jeszcze jest w cenie i nie zamienic na inna grafike?!

GTX480? HD5870? nie wiem, doradzcie!

Czy fermi faktycznie jest taki pradozerny i glosny potwor??

czekam na Wasze wypowiedzi...

Link to post
Share on other sites

Ja na twoim miejscu bym podkręcił procesor do przynajmniej 3700mhz to powinno zwiększyć wydajność w grach a następnie zrobić oc karty graficznej te radki całkiem nieźle się podkręcają po oc doganiają radeona 5870 a to już wystarczy do grania we wszystko na max detalach na razie nic bym nie kupował i poczekał do końca roku maja wyjść nowe radeony z seri 6xxx

Link to post
Share on other sites

Zawsze można zrobić SLI z GTX 460. Bardzo dobrze się skaluje i czasami będzie wydajniej niż CF z HD5870. Tylko, że musisz mieć płytę z SLI.

Jeżeli uważasz, że CF z 5870 będzie mniej wydajny od GTX 460 w SLI to ty chyba jesteś jakiś ujemny.SLI GTX470 no to jeszcze tak ale nie z gtx460.No umówmy się, ale takie rzeczy tylko w erze :D
Link to post
Share on other sites

Zawsze można zrobić SLI z GTX 460. Bardzo dobrze się skaluje i czasami będzie wydajniej niż CF z HD5870. Tylko, że musisz mieć płytę z SLI.

Jeżeli uważasz, że CF z 5870 będzie mniej wydajny od GTX 460 w SLI to ty chyba jesteś jakiś ujemny.SLI GTX470 no to jeszcze tak ale nie z gtx460.No umówmy się, ale takie rzeczy tylko w erze :D

Kurcze, mówię czasami, tylko w niektórych grach. Gdzieś w teście widziałem, jak go znajdę to zapodam.

 

 

O choćby tutaj to widać.

http://www.guru3d.com/article/geforce-g ... i-review/5

I to jest wersja 768mb!

Link to post
Share on other sites

Wymiana teraz 5850 nie jest zbyt sensowna -ta karta jest naprawdę dobra i na dzień dzisiejszy wszystkie gry, które nie wykorzystują zaawansowanej teselacji pójdą na maksymalnych ustawieniach). Jeśli nie korzystasz z naprawdę dużych rozdzielczości lub eyefinity, 5850 wystarczy. Ale jeśli już uparłeś się na wymianę to poczekaj na premierę hd6xxx, która najprawdopodobniej będzie jeszcze w tym roku i wtedy wróć do tematu.

Link to post
Share on other sites

Kupując GTX 480 zawiódłbyś się n różnicy w wydajności. Byłaby większa ale to zależnie od tytułu. Byłyby gry które mogłyby działać wolniej. FERMI gorzej radzi sobie w DX9,10 niż Radeony i pomimo że chip Ge Forcea jest teoretycznie wydajniejszy to prawdopodobnie wydajność oscylowałaby na poziomie Twojej karty.

 

Jak dla mnie nie masz na co zmieniać karty obecnie. HD 5870 jest wydajniejszy ale nie na tyle by teraz bawić się w sprzedaż-kupno. Tym bardziej że jeżeli kartę mocno podkręcisz to dojdziesz do wydajności 5870 albo okolice.

 

Jedyne na co można by wymienić Twoją kartę, gdzie poczułbyś ową zmianę to kosmicznie drogi Radeon HD 5970. Masz obecnie wydajną kartę graficzną, wydajny procesor i pomijając DX11 to wydajności Ci chyba nie brakuje (mam tą samą kartę i wiem o czym piszę)

 

Na Twoim miejscu odpuściłbym zakup nowej karty na rok czasu. Za rok będą nowe Radeony, nowe Ge forcey, wtedy wszystko co starsze stanieje, być może konkurencja i walka producentów pozytywnie wpłynie na ceny kart.

 

Sprzedasz wówczas kartę taniej ale przynajmniej nie zmarnujesz pieniędzy bo kupisz coś po czym poczójesz różnicę w wydajności. Teraz chyba odpuść, nie warto dla 15% bawić się w zamianę świetnej karty graficznej. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...