Skocz do zawartości

Komputer do gier [~3000PLN]


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry

  • Maksymalna kwota : ~3000 PLN

Których części potrzebuję : wszystkie

Czy będę podkręcać sprzęt? : nie

Rozdzielczość mojego monitora i model: brak

Specjalne wymagania : płynna rozrywka w jakości FullHD, gry ULTRA/HIGH

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak

Własna propozycja zestawu http://i.imgur.com/O8Kb3dt.png

Inne : Witam. Na początku stycznia planuję kupić komputer przeznaczony głównie do gier. Nie mam monitora, ten kupię nieco później, chwilo będę korzystał z TV. Interesuje mnie zestaw jak najbardziej wydajny w kwocie do około 3000 PLN. Chcę mieć zapewnioną płynną grę w jakości FullHD i przy wysokich/max ustawieniach w większości tytułów. Nie będę podkręcał sprzętu i nie potrzebuje super wizualnej ubudowy. Liczy się wnętrze i moc sprzętu. Z góry dziękuje za pomoc. 

Ps. Czy na początku roku planowane są nowe karty typu 960, 950? Może bardziej opłaci mi się nieco poczekać?

Link to post
Share on other sites

Powiem że teraz ceny komponentów poszły wgóre jak to przed świętami aby zrobić pseudo promocje i tak jescze na tym zarobią :D.

W twoim zestawie zrezygnuj za i5 4690 bo ten procesor w cenie 880 zł to nie opłacalny. Podam tobie przykład że w lipcu jak weszły i5 4690k odblokowane to kosztowła 819 zł :D. na pozczatku ateraz 120 zł drożej. Max co bym wkładał to i5 4590 za 780 lub i5 4460 za 715

Edytowane przez mordrag87
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Po wymianie procka i ssd zyskałem jakieś 130PLN ale czy nie tracę w tym momencie na mocy? Czy przypadkiem 4460 nie różni się zbytnio od 4690? W moim zestawieniu mieściłem się w 3000PLN i mógłbym zaakceptować samą zmianę dysku dokładając te około 40PLN. Gdzie zaoszczędzone na procku PLN mogę zainwestować? Jakieś sugestie? 

Link to post
Share on other sites

Zasilacz zmień na coś bardziej sprawdzonego z wyższą sprawnością, patrz Thermaltake SE 530W

 

R9 280X Vapor-X - 100 zł droższa niż Dual-X ale za to z genialnym chłodzeniem, miałem ja przez chwilę i byłem w szoku. 

 

Zmieniając CPU na 4460, zasilacz na TT SE 530W, SSD na MX 100 wrzuć sobie MSI R9 290 zamiast R9 280X. Powinieneś się zmieścić. 

 

 

 

Witam. Na początku stycznia planuję kupić komputer przeznaczony głównie do gier

 

Wróć tydzień czy dwa przed zakupem to się to wszystko doszlifuje. Póki co temat zamykam.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...