Skocz do zawartości

[MULTI] Grand Theft Auto - seria


GTA:V  

380 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto kupił/kupuje GTA:V

    • Tak (PS3)
      31
    • Tak (X360)
      19
    • Czekam na PC
      301
    • Nie
      29


Recommended Posts

Po Vice City każda inna to był port z konsoli tylko z dodaną optymalizacją pod PC i jego możliwości. Jeśli ma wyjść w Marcu R* nie wypuści wersji PC dopóki nie sprzedadzą ileś tam milionów kopii na konsole pierw. Pewno Wrzesień byłby najbliższą porą.

 

Jestem ciekaw jak taki port się robi kopiują cały kod źródłowy i modyfikują go trochę pod PC czy jak ? Jakby mieli pisać grę od nowa to by to zajęło kolejne tyle co czekaliśmy na GTA V. Co do San Andreas to optymalizację ma dobrą więc nie gadać że nie da się dobrze przeportować gry. Jedyną różnicę pomiędzy GTA IV wersją PC a Konsolowwą to grafika i to że obok posterunku policji brak gościa co sprzedaje hamburgery i niektóre stoiska z nimi nie mają butli gazowej tak jak w wersji PC no ale mogę się mylić.

Link to post
Share on other sites

Co do San Andreas to optymalizację ma dobrą więc nie gadać że nie da się dobrze przeportować gry

San Andreas to ostatnia część na starym i zoptymalizowanym silnikiem po 3ch częsciach (III, Vice City i SA). GTA IV działa na RAGE, czyli nowy silnik. Zaraz po premierze było widać jak bardzo źle zoptymalizowany pod PC, więc nie porównuj San Andreas ze starym silnikiem do nowego. GTA IV w wersji na PC będzie gotowy wraz z premierą na konsole. Działa to jak zawsze - premiera na konsole -> milion/y kopii sprzedane -> poprawianie błędów z konsol na premierę na PC -> premiera PC. Najpierw trzeba się napchać na konsolach, potem wypuścić na PC by znów się napchać.

Edytowane przez OldSmuggler
Link to post
Share on other sites

San Andreas to ostatnia część na starym i zoptymalizowanym silnikiem po 3ch częsciach (III, Vice City i SA). GTA IV działa na RAGE, czyli nowy silnik. Zaraz po premierze było widać jak bardzo źle zoptymalizowany pod PC, więc nie porównuj San Andreas ze starym silnikiem do nowego. GTA IV w wersji na PC będzie gotowy wraz z premierą na konsole. Działa to jak zawsze - premiera na konsole -> milion/y kopii sprzedane -> poprawianie błędów z konsol na premierę na PC -> premiera PC. Najpierw trzeba się napchać na konsolach, potem wypuścić na PC by znów się napchać.

 

Zapomniałeś dodać także że niektórzy specjalnie jeszcze kupić konsolę pod tą grę. R* woli najpierw wydać grę na konsole bo jest mniejsze piractwo niż na PC i to się nazywa marketing zarobią nie małą sumę kasy na konsolach to potem może wydadzą grę na PC którą i tak połowa ludzi ściągnie. Co do gier to taką samą optymalizację ma GTA III na androida i mogę się założyć żę GTA Vice City na andka też to spotka po prostu R* nie umie za bardzo optymalizować gier i tyle co jest smutne bo ich produkty są dobre ja na ich miejscu zatrudniłbym kogoś co by bardziej to wszystko zoptymalizował.

 

Edit : Jutro już lecę do sklepu złożyć zamówienie przed-premierowe na GTA V :D JUPI !!

Edytowane przez DoritosUK
Link to post
Share on other sites

Niektórzy kupią konsole, potem GTA 5, potem znów lepsze części do kompa i GTA 5 na PC. Ale tacy ludzie to już idioci co mają za dużo pieniędzy. GTA na androidy to już na siłę dopychanie sobie kieszeni ze strony R* i Take2Interactive. Rockstara flagową grą zawsze pozostanie seria Grand Theft Auto. Teraz piractwo na konsole jest duże również. PCta nie pobije, bo na niego ściąga się wszystko łącznie z piratami na konsole, aby potem je wypalić na płyty i sprzedać. Więc jak ma nie być największe. U mnie w mieście na giełdzie to jest więcej tytułów spiraconych na konsole niż na PC. Nie będę się rozpisywał nt. piractwa, bo to temat rzeka. Mimo pirackich wersji w internecie GTA 5 sprzeda się w milionach na PC. Sam jestem wiernym fanem serii od GTA II, więc jak wiele innych kupię oryginalną grę. Ale kopnę w d... ludzi z R* i Take2 jeśli gra znów będzie miała coś wspólnego z Microshitem i GayforWindowsLajf.

Link to post
Share on other sites

Powiedz mi tylko normalnie jak można sprzedawać piraty w tych czasach :roll: rozumiem że kiedyś się piraciło i sprzedawało na giełdzie ale te czasy już dawno minęły. Większość ludzi w google wpisze magiczne słowo "Torrent" i mają wszystko co chcą a ci co płacą za piraty to jacyś idioci chyba :D .

Link to post
Share on other sites

Minęły? Haha... Ja na giełdę jadę by kupić fajne ciuchy. Gry? Hmm... Steam... Chyba, że to GTA IV to dostałem za darmo od serwisu o GTA za "zasługi", a oni od cenegi. Niektórzy ludzie nie potrafią lub nie mają czasu na zabawę z nielegalnymi kopiami gier. Ale to nie jest temat do rozmowy o piractwie tylko GTA. Co do w/w filmików to muszę znaleźć płytki z Vice City. Znów zmienię parametry by po kopniaku lub innym ciosie latali na kilka metrów :P

Link to post
Share on other sites

Ktoś tam chciał mod HD do VC. Poza w/w pracą nad silnikiem RAGE w VC to można spróbować TEGO moda. Dorzuciłem go właśnie do VC i zmienia tylko tekstury miasta i lepsze efekty, ale przy 54MB wart uwagi. Wciąż słuchając muzyki ze stacji radiowych w Vice to przypominają mi się stare dobre czasy ja potrafiłem non-stop przechodzić ją. Łącznie chyba Vice'a przeszedłem z 30 razy. Mody na śnieg, samochody nagie laski w Pole position club :P

Link to post
Share on other sites

Ktoś tam chciał mod HD do VC. Poza w/w pracą nad silnikiem RAGE w VC to można spróbować TEGO moda. Dorzuciłem go właśnie do VC i zmienia tylko tekstury miasta i lepsze efekty, ale przy 54MB wart uwagi. Wciąż słuchając muzyki ze stacji radiowych w Vice to przypominają mi się stare dobre czasy ja potrafiłem non-stop przechodzić ją. Łącznie chyba Vice'a przeszedłem z 30 razy. Mody na śnieg, samochody nagie laski w Pole position club :P

 

To byłem ja :D . Może se potem zainstaluje vice city jak nie będzie problemu z płytkami bo już swoje lata mają :D .

 

Szału z tym nie ma,ale cieszy oczy :)

 

Jestem ciekaw czy rosckstar se zda sprawę że Vice City jest dobrą grą i odświeży ją :menda: miło było by ją zobaczyc na silniku Rage albo Frostbite ;) . Co do filmików to mi się najbardziej podoba drugi ale w pierwszym jak to na Rage przystało widać wczytujące się textury :rotfl: a co wystrzałów to one jakieś tak dziwnie wyglądają jak dla mnie.

Link to post
Share on other sites

Na Frostbite to zapomnij. R* wywali tyle kasy na nowy silnik (RAGE), że nie byłoby najmniejszego sensu. Zapewne 6 odsłona GTA (jak będzie) zostanie wypuszczona w Vice City. Było Liberty City (III) i teraz Los Santos i okolice (San Andreas), czyli na ludzki rozum pozostało im Vice City, Las Venturas lub San Fierro. Z tej trójki najbardziej będzie pasowało VC. Możliwe, że pójdą o krok dalej i wypuszczą nowe miasto. Ale to daleka przyszłość, bo nawet piątka nie została wydana.

 

Co do modu VC na silniku z IV to z tego co piszą to jest tylko BETA i to w dodatku z jedną częścią miasta, bo druga jest zbugowana. Mod z tego co piszą padł.

 

Za to natrafiłem na Vice City HD na silniku RAGE. Oczywiście W.I.P.

Edytowane przez OldSmuggler
Link to post
Share on other sites

Z tym przełączaniem to trochu jak Giana sisters mi zaśmierdziało. Czyli coś nowego, ale na pewno dobrego? Zobaczymy po opublikowaniu artykułu. Z innej beczki udało mi się znaleźć torrent z tym modem Vice City Rage. Trzeba zobaczyć czy wart uwagi mimo niedokończenia.

Edytowane przez OldSmuggler
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...