Skocz do zawartości

Od zera do....?


Recommended Posts

Witam, niedawno podjąłem śmiałą decyzje i rzuciłem studia (1 rok - prawo  :rotfl: ). Aktualnie poszukuję jakiejś pracy żeby nie przesiedzieć całego roku (w następnym mam zamiar wybrać się ponownie na studia ale tym razem takie, które chociaż w minimalnym stopniu będą mnie interesować i w systemie zaocznym). Wiadomo, że praca jaka będzie taka będzie, byle by coś zarobić, jednak sam chciałbym się jakoś prywatnie dokształcać w wolnym czasie. Dwie dziedziny, które mnie szczególnie zaciekawiły to grafika (wektorówka) a druga to edycja filmów, tworzenie do nich animacji - nie wiem jak to nazwać. Dodam, że w dwóch wypadkach jestem totalnie zielony i nie potrafię nic a nic na dzień dzisiejszy. 

 

Nie ukrywam, że zabawa (praca) w takim np. Sony Vegas (może kiedyś) trochę bardziej mnie pociąga niż PS/Gimp. Jednak moje pytanie brzmi: czy sam w domu dam radę jakoś się tego nauczyć, czy znacie jakieś poradniki odnośnie edytowania filmów itp i czy bez inwestowania w płatne programy da radę robić jakieś rzeczy aby się rozwijać w tej dziedzinie? Nie mówię nie, może kiedyś bym się skusił na SV ale chcę krok po kroku się nauczyć biegłej obsługi takich programów.

 

Proszę o wypowiedź na ten temat,

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Technicznie kliknąć i obsłużyć program to jest w stanie nauczyć sie każdy ale do takich rzeczy potrzebna jest odrobina talentu tak mi się wydaje. Bo tak to bedziesz potrafił zrobić coś co ktoś ci każe a jak sie ma talent/pomysły to można samemu coś stworzyć. Studia na kierunku grafika napewno pomogą ale nie licz że wszystkiego się tam nauczysz. Tylko samozaparcie i uczenie się samemu da ci coś więcej. Co do programów to na początku możesz sobie poćwiczyć na legalnych inaczej i jak dobierzesz sobie program w którym bedzie ci najlepiej szło to wtedy można kupić.

Link to post
Share on other sites

Przespałem się, pogadałem ze znajomym, który już dość długo zajmuje się wektorówką (i nie tylko) do tego posiada umiejętności "ładnego rysowania", pytałem się czy taki laik jak ja mam jakieś szanse to ogarnąć, powiedział, że nie ma najmniejszego problemu.

 

Inscape pobrany, powoli robię podstawowe tutoriale żeby zapoznać się z programem. :rudolph:

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, olej SV. Profesjonaliści głównie pracują w After Effects. Co do tutoriali to polecam http://chchcheckit.com/tutorials/oraz https://www.videocopilot.net/tutorials/. Na tej pierwszej stronie wszystko jest za free, do Photoshopa i AE. Prócz tego jest pełno darmowych tutoriali na YouTubie, poszukaj tego, co cię interesuje.

 

PS. Jeśli zainwestujesz w Photoshopa/AE, to korzystaj z angielskich wersji językowych, bo tłumaczenie w polskiej wersji PS'a ma się nijak do angielskiego, dlatego trudno będzie Ci odnaleźć daną opcję omawianą w angielskim tutorialu.

Edytowane przez kacperq
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...