Skocz do zawartości

Kolejny temat o wyborze monitora (1300-1500zł)


Recommended Posts

Witam,

 

short spec: i5 3470, HD 7970

 

Słuchajcie pany sprawa wygląda tak:

Zakładałem wcześniej temat gdzie wahałem się czy zmienić monitor. Jednak się zdecydowałem. Zaproponowano mi EV2455 oraz P2414H, ze względu na to, że ten pierwszy jest za drogi przyjrzałem się bliżej temu Dellowi.

 

Wszystko ładnie, pięknie, tani IPS z prawie zerowym input lagiem ok 770zł. Już miałem brać ale spojrzałem na poradnik z bloga benchmark i wpadł mi w oko jeszcze proponowany BenQ RL2455HM. Poczytałem różne poradniki, testy, recenzje, opinie i oczywiście nawinął się temat monitorów 120Hz.

 

Teraz tak:

 

Gram głównie w fpsy (CS:GO, Titanfall, QL, COD:AW itd). Przy czym fpsy w grach prezentują się następująco:
CS:GO - 200+ fps

Titanfall oraz COD:AW - średnio 75-80 fps

QL - pińcet (szczerze to nie sprawdzałem akurat no ale to nie jest jakaś wymagająca gra)

inne FPS - 60-90fps

 

Nie jestem pewien czy pchać się w 120Hz jak w większości gier jest poniżej 100fps. Tylko gdzie bym nie spojrzał, wszędzie piszą "Grasz w FPS to tylko 120Hz", "Nawet jak nie generujesz 120Hz to i tak płynność jest lepsza", "Once you go 120Hz, you never go back". Oczywiście pojawiają się opinie, że nie ma sensu przy takich generowanych fps pchać się w tę technologię.

 

Od tych wszystkich informacji mózg robi mi BSOD i naprawdę nie wiem co robić, ale to tylko udowadnia jaki jeszcze jestem głupi.

 

Mam nadzieję, że ktoś mnie oświeci jeżeli chodzi o Monitory 120Hz.

 

Lista monitorów które przeglądałem, i które ew mógłbym kupić.

 

Jeśli 60hz to:

BenQ RL2455HM

Dell P2414h

Eizo FS2434

(a może coś z VA?)

 

Jeśli 120hz to:
 

BenQ z serii XL(zapewne)

 

 

 

Chciałem jeszcze zaznaczyć, że mieszkam w małym mieście i nie mam gdzie ich sprawdzić organoleptycznie.

 

PLZ help

 

 

Link to post
Share on other sites

nie widzę sensu pchania się w 120Hz bez drugiej grafy, nie prawdą jest, że wystarczy mieć taki monitor trzeba jeszcze mieć czym go karmić, a wymaga on diety składającej się ze stałego framerate bliskiego odświeżaniu, a nie skaczącego pomiędzy 50-150

 

natomiast w razie takiej decyzji poza wspomnianymi benq poddaję jeszcze pod rozwagę FG2421 

Link to post
Share on other sites

Ok w takim razie płynność będzie wyższa z takimi skokami klatek na 120Hz czy przy 60Hz i ustawić limit fps na 60?

 

Z tego co tak próbuję sobie wyobrazić to lepszym wyjściem by było 60Hz bo na większym będę miał widoczne spowolnienia. Mam tak to rozumieć?

Edytowane przez Choli
Link to post
Share on other sites

 

 

Ok w takim razie płynność będzie wyższa z takimi skokami klatek na 120Hz czy przy 60Hz i ustawić limit fps na 60?

 

zależy od gry, nie ma tak dobrze :P 

natomiast generalnie raczej na 120Hz będzie lepiej, bo wszelkie mikroprzycięcia trwają połowę krócej, żeby upchać więcej klatek w okresie 1s trzeba je skrócić, proste nie?

więcej poczytaj w poradniku, jeśli jeszcze nie zaglądałeś:  http://forum.benchmark.pl/topic/26242-faq-co-i-jak-czyli-co-trzeba-wiedzie%C4%87-kupuj%C4%85c-monitor/

Link to post
Share on other sites

Cholera najpierw nie ma sensu się pchać w 120Hz, a teraz generalnie lepiej :) Tak, czytałem poradnik ale razem z innymi artykułami w necie oraz w tym wątku już totalny mętlik. Za dużo sprzeczności się naczytałem i teraz mixed feelings do wszystkiego.

 

Tak btw FG2421 przekracza budżet, nie biorę go nawet pod uwagę.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...