Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam

 

jak w temacie jutro przy przedluzeniu umowy ww orange mix (50 zl miesiecznie) mam do wybory kilka telefonow, wymienie te na ktore obecnie mnie stac : lg l65 (49 zl), nokia lumia 530(za 9 zl) orange reyo (za 69 zl) htc desire 310 (109 zl) samsung galaxy trend plus (9 zl)

 

 

i teraz mam pytanie ktory z tych telofonow najlepej sie oplaca wziasc ?

 

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Z tych najszybsza i płynniejsza jest Lumia 530 - a posiadanie Androida 4.4 w tanich telefonach to WADA - i to duża. :)

 

Moja rada - POCZEKAĆ - w Styczniu w Polsce oficjalnie pojawi się w sprzedaży Lumia 535 - która ma kosztować w sklepach 499 zł - to oficjalna cena w sklepie Microsoftu. Do 600 zł żaden inny nowy, kupiony w sklepie, telefon nie ma najmniejszych szans. Ma bardzo dobry aparat z Lumi 735, jest szybka, płynna, ma bardzo długie wsparcie - tanie Androidy dostaną wielkie gó.... a nie nowy soft, a L535 ma dostać Windows 10. Do tego ma bardzo dobry wyświetlacz, recenzenci oceniają go jako najlepszy z tanich smartfonów, obsługuje karty pamięci do 128GB.

 

HTC Desie 310 - Procesor Mediatek, 1GB RAM i 4GB Pamięci, LG L65 ma 1GB RAM i Sanpdragon 200 i też 4 GB, Lumia 535 ma 1GB RAM i Snapdragon 200 i 8 GB Pamięci wewnętrznej. Skoro WP działa płynnie na znacznie słabszej L520 :) to tym bardziej będzie działał płynnie na mocniejszym sprzęcie.

 

Na koniec - odnoszę wrażenie że chcą Cię "wydymać :) - Lumia 530 kosztuje TYLKO 429 zł - a znacznie lepsza lumia 535 ma kosztować 499 zł. HTC Desie 310 to wydatek 530 zł a LG L65 to 450 zł. Z sumuj sobie :) to z kosztami umowy :)

 

Dlatego radził bym Ci poczekać - po pierwsze za 499 zł kupisz znacznie lepszą Lumię 535 - a po drugie - NIE - bierz telefonu u operatora. Na twoim miejscu zrobił bym tak : wziąłbym Kartę SIM bez telefonu i wynegocjował bym, tańszy "abonament czy miesięczne zasilenia" - a sam telefon kupił bym na raty :) - w Euro, Media można kupić na raty np. 20x 0% - jak kupisz L535 to będziesz miał 25 zł miesięcznie :) - a będziesz miał znacznie lepszy sprzęt.

 

Wedłud mnie oferty typu MIX - służą tylko do "wciśnięcia" kiepskich, zalegajacych telefonów za znacznie większa kasę i "wydojenie" klienta.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Nie byłbym taki pewny tego że Lumia 520 jest znacznie słabsza od 535. Niby na papierze 535 wygląda lepiej, ale 4 rdzenie cortex A7 z reguły wypadają gorzej od 2 Krait, nie mówiąc o Adreno 203 vs 305. Na plus jest zdecydowanie 1GB RAM, ale ogólnie wydaje mi się że Nokia zrobiła krok w tył i próbuje przyciągnąć ludzi na cyferki tym modelem, a jako bezpośredniego następce 520 wskazuje się bardziej 630.

 

Tak czy inaczej nie ma sensu brać nic z tej oferty i zgadzam się z Ravir - najlepiej przedłużyć umowę bez telefonu i kupić go z innego źródła.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze 1 GB RAM'u - i dalej : znacznie lepszy aparat, Dioda LED - której L520 nie miala, znacznie lepszy ekran.. Już to przemawia na korzyść Lumi 535. :) 

 

Wydajnosć jest podobna z przewagą L535 - głównie przez 1 GB RAM'u - unikamy ładowania danych z Pamięci Wewnętrznej, która jest wolniejsza.

Link to post
Share on other sites

 

 

a L535 ma dostać Windows 10


Z tego co wyczytałem 535 na start dostaje WP8.1 a dopiero później (ok połowy 2015 roku) wszystkie Lumie z Windą 8 dostają aktualizację do 10 (nie tylko te nowe).
Tylko, żeby Dziesiątka nie okazała się strzałem w kolano. Przecież Microsoft ma tendencję do wypuszczania co drugiego dobrego systemu. Co prawda na komputery a nie wiem do końca jak jest z telefonami.
Ravir, strasznie się jarasz tą Lumią 535. Może spróbuj trochę zluzować, żebyś się za bardzo nie zawiódł, jeżeli okaże się niewypałem? :D
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Miałem ją w rękach - na targach - bawiłem się nią prawie godzinę :) - podszedłem do niej jak do L520 - czyli tanio = brak wielu rzeczy. A się okazał, że tanio nie = brak wszystkiego :) Genialny sprzęt.

 

A co do jarania - to prawda :) - jest to pierwszy telefon w tej cenie, któremu nic nie brakuje :) i ma ŚWIETNĄ cenę - bo o to chodzi - nie sztuka wypuścić obciętego ze wszystkiego "golasa" - ale tani i równocześnie bogaty sprzęt.

 

Zresztą pierwsze recenzje również ją chwalą - co ciekawe na pewnym portalu zagranicznym jeden z najbardziej "fanatycznych" miłośników Androida :) - redaktor napisał, że w tej cenie nie ma lepszego telefonu, i że jak będą wypuszczać inne, wyższe modele tak samo to Android może mieć bardzo duże kłopoty :)

Jak miłośnicy Androida polecają L535 to wiedz że coś się dzieje :) - że tak sparafrazuję "klasyka"

 

Sam czekam na następcę Lumi 630 / 635 - skoro za 499 zł tak "dopakowali" najtańszy sprzęt :) to co zrobią w segmencie 600 - 800 zł ??

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...