Skocz do zawartości

Problemy z nową kartą graficzną


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Remus,

Recommended Posts

Witam,

dopiero co złożyłem nowy komputer i mam problem z instalacją sterowników do karty graficznej.

Specyfikacja wygląda tak

 

CPU: i7-4790k BOX 

RAM: Goodram DDR3 1600 MHz 8GB

Płyta główna: MSI Z87-G45 Gaming

GPU: Gainward GeForce GTX 770 Phantom

PSU: Corsair CS 750W Modular 80+ Gold

Dysk: jakiś tam Plextor SSD 128GB mSATA, który wyjąłem z laptopa bo zabrakło mi przejściówki SATA/MOLEX żeby zasilanie do dysków podłączyć. (wiem, noob)

Pudło: Zalman H1

OS: Windows 8.1

 

Problem polega na tym, że dopóki nie zainstaluję sterowników od nVidii wszystko działa jak należy, poza tym że nie chce się system wyłączyć, ale pomogło wyłączenie zapisywania sesji Kernela (tzw. przyspieszony start w Win 8.1).

Instalacja sterowników GPU z płyty i pobranych ze strony nVidii wygląda tak, że instaluje się do momentu gdzie trzeba coś potwierdzić (dawno nie instalowałem na laptopie a tutaj nie mogę nawet zobaczyć o co chodzi), ekran się na chwilę wyłącza, pojawia się pulpit ale:

-resetuje pasek start i ustawia go z powrotem na dole

-nie widać kursora choć reaguje na ruch - widać, że podświetla ikony uruchomionych programów na pasku start, nie reaguje na kliknięcia

-reaguje na alt+tab, ale nic się nie dzieje poza zmianą podświetlonej ikony uruchomionych programów na pasku start

-znikają ikony z pulpitu

 

Po restarcie dzieje się coś takiego: https://www.youtube.com/watch?v=u3zoyB2nV3c&list=UUfY--GNyJvK89g6N2msOj5Q

 

(przepraszam za jakość, nagrywane ziemniakiem, i za derpa na klawiaturze byłem już zmęczony tym problemem)

 

Przy instalacji sterowników przez Menedżer urządzeń Windows pobiera i instaluje je bezproblemowo jednak po restarcie dzieje się dokładnie to samo co na filmiku.

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Komputer składałeś z nowych części czy składak z allegro ? Spróbuj zacząć od aktualizacji biosu płyty głównej, akurat MSI słynie z braku kompatybilności sprzętu bez upgrade'u biosu i ME. Nawet najnowsze płyty miewają problemy z kompatybilnością.

Link to post
Share on other sites

Wszystko nowe, prosto ze sklepu, jedyne recyklingowane rzeczy to mSATA SSD Plextora i ADATA SSD 2.5" które wyjąłem z laptopa swojego. System na tym pierwszym był jak te problemy się pojawiły, teraz na większym zainstalowałem ale nic jeszcze nie próbowałem. Poza instalacją sterowników do Intel HD Graphics ale wyskoczył błąd, że nie system nie spełnia wymagań....

Głupie pytanie, co to jest ME?

Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję, niby system i GPU-Z widzi kartę ale nie widzą jej nazwy, za to gpu-z widzi wszystkie dane o niej i nie kręci mnie wizja w zabawę w reklamacje i odsyłanie. Na razie spróbuję tego update'u zanim znów spróbuję zainstalować stery. Jutro na pewno się odezwę w tym temacie.

Jeszcze pytanie, czy możliwe jest, że wadliwe jest w tej sytuacji łącze PCIe?

 

Edit: Musi to być konkretnie mflash czy MSI update live czy jakoś tak też powinien zadziałać?

Edytowane przez sadampl
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Nie MSI live update tylko pliki do Twojej płyty które pobierasz ze strony producenta, wrzucasz na pendriva i w biosie wybierasz mflash i tam jest opcja bios+ ME . Jeszcze jedno pytanie retoryczne, komputer jest nowy a zainstalowałeś wszystkie aktualizacje do Windowsa ? Bardzo podobne problemy na nowszych kartach występowały na nie aktualizowanych wersjach systemu.

Link to post
Share on other sites

Co znaczy że freezuje ? Przecież cały proces przebiega tam automatycznie i to normalne że na chwilę się zatrzyma ale nie powinien się na stałe zawiesić, zobacz czy wersja którą pobrałeś ze strony jest do Twojej płyty oraz czy nie masz już przypadkiem ( w co wątpię) najnowszej wersji.Możliwe że zainstalowałeś już zaktualizowany system ( oryginał czy pirat  ?). Spróbuj przeprowadzić aktualizację biosu na zintegrowanej grafice.

Link to post
Share on other sites

Podejrzewam ze płyta główna jest do kitu, nie mogę zainstalować sterowników od zintegrowanej, wyskakuje ze nie spełniam wymagań,bios mam 1.6 najnowszy to 1.9 msi ma graficzny bios i po chwili pasek postępu powinien się pojawić ale nic się nie dzieje przez 10 minut. No i to z karta graficzna jest niezależne od dysku na ktorym instaluje system. Podłączyłem monitor pod łącze na płycie i monitor nie otrzymuje sygnału. Mógłbym spróbować przez Windowsa bios zaktualizoeac ale dużo osób w internecie się nacielo i w ten sposób ta płytę zniszczyło. Skontaktuje się z producentem ale z chęcią usłyszę opinie innych i was. Możecie sobie wyobrazić ze dość zły jestem na ta sytuacje delikatnie mówiąc.

Ach i wszystko oryginalne i nowe (win ten sam co instalowałem na lapku).

Link to post
Share on other sites

Z tym windowsem to mnie zaskakuję że nie ma żadnych aktualizacji. Ale wracając do płyty, być może masz grafikę wyłączoną w biose, disable onboard graphics - poszukaj takiej opcji i ją ustaw tak aby grafika była włączona. Być może przez to nie możesz zainstalować sterowników. Co do live update, nigdy z niego nie korzystałem ale wydaję mi się że nie ma on opcji aktualizacji ME. Natomiast nie spotkałem się z sytuacją zeby zepsuł on plytę a wielu ludzi z niego korzysta. W jakim systemie plików masz sformatowanego pendriva ?

Link to post
Share on other sites

Nie dociera do mnie,że system się nie chce zaktualizować.Czy jest on legalny? Trochę informacji na ten temat może pomóc w rozwiązaniu.Ja miałem dość poważne kłopoty z grafiką ale krótko bo po kolejnej aktualizacji systemu problem zniknął.Napisałeś "win ten sam co instalowałem na lapku" .Napisz czy jest to wersja OEM czy BOX.Dlaczego?Powinieneś wiedzieć.Bardzo proszę żebyś nie myślał,że jestem złośliwy.Nie jestem tylko wiem,że niektóre aktualizacje win 8,1 rozwiązywały problemy z grafiką.Pozdrawiam

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Masz rację @@jarrino, że aktualizację naprawiały te błędy też o tym wspominałem tylko nie rozumiem jak to możliwe aby świeży system nie znalazł aktualizacji. A co do mflasha to możliwe że @@sadampl, ma pendriva w ntfs i gryzie się on z biosem płyty bo w fat nie powinno być problemu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pendrive w fat32 sformatowany zgodnie z instrukcją producenta płyty, jak pisałem wcześniej win oryginalny box.może być jedynie problemem to ze nie aktywowalen po instalacji. A z biorę to nie mam pojęcia poza uszkodzona płyta dlaczego tak się dzieje. Mogę jeszcze spróbować z pendrivem na zwykłym FAT 'ie.

Nie widzę ikonki do edytowania więc z góry przepraszam za podwójny post. Mały update: nie mogłem zaktualizować windowsa bo nie był aktywowany, po przesiadce z lapka musiałem zrobić to telefonicznie. Teraz ściągam aktualizacje, jeżeli w międzyczasie nie zasnę to jeszcze dzisiaj znów spróbuję zainstalować sterowniki. :)


Po telefonicznym zaktywowaniu windowsa i update, sterowniki się zainstalowały ładnie, zarówno do zintegrowanej jak i GeForce'a. Na razie nie jestem w stanie stwierdzić czy wszystko działa poprawnie ale podejrzewam, że rozwiązaniem była aktualizacja....

 

*mała poprawka błędu.

Edytowane przez sadampl
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...