Skocz do zawartości

Ceny w sklepie benchmark.pl


Recommended Posts

Nikt tutaj nic jescze nie pisał, więc ja zacznę :)

 

Ja wrzucę tu swoją uwagę, którą pewnie większość poprze. W komputroniku są z reguły zbyt wysokie ceny.

 

Produkt kosztujący w sklepie benchmarka kosztuje np. 260zł, a w sklepie na allegro do kupienia za 220zł. Nie mówię, żeby komputronik od razu dawał najniższe ceny w kraju, ale gdyby ten przykładowy produkt kosztowałby np. 230zł to wyglądałoby to zupełnie inaczej i wtedy wiele osób polecałoby zakupy w tym sklepie.

 

Dziwne jest też, że są tam takie ceny, z uwagi na to że komputronik to jeden z największych sklepów w Polsce, co powinno skutkować raczej niższymi cenami.

Link to post
Share on other sites

no a czemu jest najwiekszym sklepem w polsce? no jakos musial sie dorobic przeciez...

ja bym raczej zaproponowal cos innego - maja czesto wyprzedaze "za plecami" czyli cos nie ma pudelka, cos nie jest kompletne i sprzedaja swoim stalym klientom sporo taniej. moze by zechcieli czasem oglaszac takie "okazje" tutaj na forum? nie tylko ja chetnie bym z tego skorzystal.

juz nie wspomne o tym, ze jako forumowicze chyba znizki na zakupy to my nie mamy zadnej?

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Albo zniżki w sklepie za dobrą recenzję :) Powiedzmy -10% przy towarze za max 500zł. Ale żeby było to do wykorzystania także jak idziemy "normalnie" do salonu komputronika. Ale to już pomysł z "grubej rury".

 

Co do samych cen to faktycznie są z kooosmosu. Nie wiem kto tam kupuje..

Link to post
Share on other sites

Czasami mają niezłe promocje :) Jeszcze jak się ma znajomego dystrybutora to naprawdę tanio można kupić :P No i gwarancja wtedy na miejscu, bo sklep się tym zajmuje, nie trzeba się bawić przesyłkami.

 

Myślę, że sam temat tutaj niczego nie zmieni. Takie tylko stwierdzenie faktu. Mogliby mieć taniej zdecydowanie, nawet na głupim wentylatorze jest +10zł niż normalnie.

Link to post
Share on other sites

Ceny mają troszku wygórowane ale dla stałych klientów lub ludzi którzy kupują za większe sumy są nawet niezłe zniżki.. Jeszcze nigdy nie kupiłem w komputroniku niczego w normalnej cenie zawsze jakaś zniżka lub gratis...Polecam sklep i z gwarancją nigdy nie miałem problemy a często coś dostałem wadliwego...

Link to post
Share on other sites

Się dorobili to i ceny podwyższyli, zresztą teraz to jest sieć sklepów a nie jeden jak kiedyś. Na początku mieli ceny przystępne teraz to lepiej poszukać u konkurencji. Ja swojego czasu (zanim $ poszedł w góre :( ) wymieniałem CPU + VGA + RAM i szczerze mówiąc za wszystko z transportem 693 PLN, gdzie w komputroniku zapłaciłbym o ponad 100 PLN więcej.

 

Dodam że kiedyś jak już sklep się zrobił dosyć popularny, jakieś niecałe 2 lata temu, to dostałem pamięć z CL 3 a zapłaciłem za CL 2,5. Fakt, że powinien sprawdzić przy kurierze czy wszystko jest OK i zwrócić do sklepu przez kuriera ale kurier był tak niemiły że tylko mnie popędzał żebym podpisał bo mu się spieszyło. Następnie jak zauważyłem że są złe pamięci to pisałem, dzwoniłem do sklepu jednakże moje działania spełzły na niczym. Na szczęście już tego całego sprzętu się pozbyłem po dość atrakcyjnej cenie na allegro ale niesmak pozostał.

Link to post
Share on other sites

A ja ostatnio bardzo sobie chwalę komputronika, u nich warto kupować rzeczy stosunkowo tanie (pasty termoprzewodzace, wentylatory), a czasem nawet rzeczy droższe np. obudowy dla przykładu ja kupując moją CM690 z przesyłką zaoszczędziłem 4 zł w stosunku do tego zakupu w komputroniku.

Link to post
Share on other sites

Tak przy okazji. Czy ktoś już wymieniał punkty na coś ze sklepu? Wysłałem wiadomość do benchmark tak jak pisze na tej stronie

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Gadzety_za_punkty-14146.html

Ale żadnego odzewu od kilku dni. Jak skontaktować się z kimś w tej sprawie albo jak wymienić zgromadzone punkty? Ma ktoś jakiś pomysł?

Link to post
Share on other sites

Ja jakieś dwa tygodnie temu napisałem, dostałem szybko odpowiedź i przesyłka była jeszcze w tym samym tygodniu ;) Mailowałem po drodze jeszcze i odpowiedź była codziennie ok. 10:00. Próbuj, na pewno ktoś się odezwie :P

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Nie przepadam szczególnie za tym sklepem. O wysokości cen niech świadczy fakt wyprzedaży. Niedawno widziałem taki rodzynek jak 8600GT za bodajże 239 zł z 3 miesięczną gwarancją :shock: . W tym sklepie pełno jest takich pseudo wyprzedaży. Chodź trzeba przyznać, że czasem mają dobre promocje. Miałem z nimi już wiele przygód. Kiedyś zamówiłem Radeona 9000pro, dostałem kurierem Gf 5200, dobrze, że otworzyłem paczkę w jego obecności. Spisaliśmy protokół i karta poszła z powrotem do Komputronika. Potem było jeszcze 2 dni załatwiania tej sprawy aż w końcu okazało się, że już nie mają tych kart :wall: . Innym razem zamówiłem 2x512 DDR2 Corsaira. Nie mieli ich w centrali, więc ściągali z któregoś ze sklepów w Polsce. Trwało to ponad 2 tygodnie, mimo, że po 5 dniach od zamówienia pamięci pojawiły się w magazynie centralnym. Po mailu, że pamięci są już do odbioru wybrałem się do ich sklepu, ale okazało się, że jednak nie mają tych pamięci. Potem znowu czekanie, telefon samego kierownika sklepu i obietnica, że pamięci będę miał taniej. Gdy już w końcu naprawdę przyszły i wybrałem się po nie, okazało się, że to taniej to parę groszy (dosłownie, jeśli dobrze pamiętam to 34 grosze) do równej ceny. I takich przygód miałem jeszcze kilka. Było też kilka udanych zakupów. Jednak ogólna reputacja tego sklepu w moich oczach jest kiepska.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Nie chcę zakładać nowego tematu więc podsumuje to tutaj..

 

Jeszcze dwa lata temu konfigurator na stronie komputronika stał jak byk na srodku i widzialo się go od razu. Od jakiegos czasu zaczal "wedrowke" po calej stronie.. A dzis wchodze i normalnie WTF??? przez 5 minut szukalismy go z kolegą na stronie glownej i nie ma :) dopiero w google musialem wklepac zeby mi go znalazlo ;)

 

naprawdę wielkie brawa dla pomysłodawców tych zmian.. ;);)

Link to post
Share on other sites

Mój komputer pochodzi z komputronika, nic tam dawno nie kupowałem, ale właśnie zawsze wchodziłem na ten konfigurator i porównać ceny/produkty, ale kurcze ostatnie zmiany ustawień, mających przebranżować ten sklep na ogólny sprzęt z elektroniką spowodował jak dla mnie niezły chaos.

 

Wolalem wczesniejsze rozstawienie.

Link to post
Share on other sites

Nie chcę zakładać nowego tematu więc podsumuje to tutaj..

 

Jeszcze dwa lata temu konfigurator na stronie komputronika stał jak byk na srodku i widzialo się go od razu. Od jakiegos czasu zaczal "wedrowke" po calej stronie.. A dzis wchodze i normalnie WTF??? przez 5 minut szukalismy go z kolegą na stronie glownej i nie ma :lol: dopiero w google musialem wklepac zeby mi go znalazlo ;)

 

naprawdę wielkie brawa dla pomysłodawców tych zmian.. :):)

To jest jedna zmiana

 

Ja zauważyłem że gdy wchodzi się np. na monitory LCD klika się dalej np. na Samsung i daje w wyszukiwarce filtr np. do 1300zł a tu pokazują się produkty wszystkich producentów.

Link to post
Share on other sites

W komputroniku są z reguły zbyt wysokie ceny.

 

Nie zawsze ;) Kupiłem pamięci OCZ DDR3 w Komputroniku taniej niż na przykład w Agito. Wystarczy wpisać kod promocyjny KT_RABAT09 i mamy taniej już o 5%, a jeżeli kupujemy za ponad 300zl to i wysyłka gratis, no i wychodzi dość tanio :rudolph:
Link to post
Share on other sites

Albo: czy można kupić coś za punkty, nie płacąc za wysyłkę, tylko decydując się na odbiór osobisty?

 

Ja przedwczoraj dokonałem pierwszego zakupu w Komputroniku - w całej okolicy (5 sklepów IT) nie znalazłem wentylatora do obudowy Scythe Slip Stream - tylko tam był. Ceny faktycznie wysokie, ale dostępność towaru niezła.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...